poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  *****

  Že by mohl být dokument o něčem, o čem vím, jak dopadlo, napínavý, tomu bych ještě včera nevěřila. Muž na laně je o člověku, který je buď blázen, nebo si absolutně neváží života, případně je kombinací obého. V každém případě je dokument o jeho husarském kousku nesmírně zajímavý.(7.4.2013)

 • maseer2
  ****

  díky tomuhle jsem vlastně přesně věděl, co mě čeká, přesto jsem znovu (a nutno podotknout, že daleko intenzivněji) ohromen neuvěřitelným skutkem tohoto šíleného Francouze.. každopádně jednoznačně zasloužený Oscar pro dokument o muži, který bude díky svému dechberoucímu činu žít navěky...(25.3.2013)

 • LINKIN
  ****

  A hěvzdičku navíc, protože trpím extrémními závratěmi.(7.9.2009)

 • Matty
  ****

  Dokument vizuálně nápaditý (pastiš scény z Mechanického pomeranče) a obsahově naditý, kterému díky celkovému pojetí ani trošku neškodí volné zacházení s fakty. (Předpokládám, že Petit při své baronprášilovské povaze nejeden moment vypravěčsky „zatraktivnil“; rekonstrukční scény z minulosti jsou k nerozeznání od domácího videa, atp.) Výsledné poznání přesahuje zjištění, vyšla-li té partě sympaticky praštěných Francouzů (a Američanů) jistá troufalá akce – kdo bude chtít, pochopí také, že po racionálnu šmátrající otázka „Proč?“ někdy vážně není na místě. 85% Zajímavé komentáře: Flipper, Ruut, Brandon(4.9.2009)

 • Mononoke.
  ***

  Na tenkém laně mezi šílenstvím a neskutečnou odvahou...(6.2.2011)

 • - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

 • - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

 • - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace