poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dANo
  *****

  Nevidím tu veľa 5* hodnotení, ale podľa mňa je tento dokument hodný 100% hodnotenia. Príprava a samotná realizácia tohto neuveriteľného činu tu bola vykreslená fakt zaujímavo a čo ma prekvapilo najviac, boli tie emócie, ktoré niektorí členovia teamu prežívali aj po takej dlhej dobe po samotnom "(zlo)čine" Philippa Petita. To poukázanie na jeho správanie po splnení si svojho sna je fakt mrazivé.(18.3.2010)

 • waits
  ****

  "Je krasne, ze je provazochodec jen kousek od smrti. Aspon to musi brat vazne." Zaplnene Aero a skupina chodcu na lane, prochazejich se pred platnem jakozto atrakce pred projekci davaly tusit, ze Marshuv dokument nebude nudnou zalezitosti. A taky nebyla.....Philippu Petitovi muze clovek jen zavidet. Copak splneny sen, to nemusi byt takova vyhra, ale hlavne ten uzasny drive, nezdolne presvedceni se kterym jde za svym, charisma, kteremu propadaji jeho spolupracovnici, vlastnosti, ktere mu pomohli ukazat svuj talent celemu svetu. Nerecene naplno, avsak tusene jdou i jista bezohlednost a pozivacnost, ale jednak se za ne Petit zrejme nestydi a jednak to neni problem divaku, ale jeho kamaradu, na dechberoucich zazitcich to ostatne nic nemeni. Snimek je poskladany velmi dobre, Petit (a nejen on) je dobry vypravec, smysl pro humor maji viditelne vsichni, co meli s odvaznym kouskem co do cineni. Skvely je rozhovor a americkym policistou. Nymanova hudba, byva nekdy pri samostatnem poslechu az vlezla, tady je ovsem pripadna a zabery vhodne doplnuje. Skoda, preskoda, ze nejsou k dispozici filmove zabery z hlavni atrakce filmu, prece jen byla jina doba, dnes by ho v prvni minute natocilo bezpocet lidi na mobilni telefony. V teamu chybel nekdo z PR nebo nekdo, kdo by myslel na finance. Opet, dnes by projekt vypadal jinak, na druhou stranu, dnes by nesel provest kvuli bezpecnostnim opatreni. Jo, no jasne, taky proto, ze se dvojcata pozdeji nelibila Ussamovi (pro priznivce teorie spiknuti: Bushovi nebo CIA, to uz si hledaci pravd musi na svych obskurnich webech vybavit sami ). Tohle ale jiste neni dulezite. V mysli divaka zustane vzpominka na momentku cloveka s neobyklou vasni, ktery jako jeden z mala lidi na svete ma svuj naprosto ojedinely zazitek: pohled pres par centimetru lana do 450m hloubky. A ten pohled byl provazen radosti a sarmantim zamavanim davu hluboko pod sebou. Obdivuhodne.(4.9.2009)

 • Ruut
  *****

  Nenechte se zmást fotkama z profilu filmu na CSFD. Man on Wire je po vizualní stránce perfektní kousek. Krásně totiž propojuje nostalgické záběry jakoby z třicátých let (přitom uměle točené teď), dobové video let sedmdesátých a rekonstrukci "zločinu století". A jinak je to krásný film o jednom bláznovi co si splnil nevšední sen. Ten úžasný, až maniakalní, zápal pro věc skutečného Muže na laně se přenáší na celý film a zanechá v divákovi hodně příjemné pohlazení na duši. Doporučuji jako nutnost např. fanouškům režisera Michela Gondryho, nebo těm co se jím líbilo V zajetí rychlosti.(21.11.2008)

 • dormouse
  ****

  Film vlastně vypráví o přípravách Philippa Petita přejít po laně mezi budovami WTC a o samotné akci. Díky tomu je samozřejmě přeplněn hovory, v nichž všichni zúčastnění popisují sebemnší detaily. Ale i přes tyto "mouchy" (zdlouhavost rozhovorů) se podařilo na diváka přenést to nezměrné nadšení, touhu a radost z každého úspěchu. A když Philippova přítelkyně vypráví, jaká to byla krása, vidět kráčet člověka proti obloze mezi Dvojčaty, věříte ji. A věřím i tomu, že v tom okamžiku-trvajícím 45 minut, byt Philippe Petit blíže bohu než kdokoli kdykoli z nás.(30.9.2009)

 • Slarque
  ****

  Výborný dokument o jedné šílené akci a všem, co se za ní skrývá. Rekonstrukce „zločinu“ si proto schválně vypomáhá klišé kriminálních (převážně zlodějských) filmů. Zobrazení samotné akce kupodivu nezpůsobuje závrať, protože je to spíš jako sledování baletu: tomu chlapovi se na laně snad ani nemůže nic stát (i když má beton nějakých 450 metrů pod sebou).(25.5.2013)

 • - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

 • - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

 • - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace