Muž na laně

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville

Že by mohl být dokument o něčem, o čem vím, jak dopadlo, napínavý, tomu bych ještě včera nevěřila. Muž na laně je o člověku, který je buď blázen, nebo si absolutně neváží života, případně je kombinací obého. V každém případě je dokument o jeho husarském kousku nesmírně zajímavý.(7.4.2013)

díky tomuhle jsem vlastně přesně věděl, co mě čeká, přesto jsem znovu (a nutno podotknout, že daleko intenzivněji) ohromen neuvěřitelným skutkem tohoto šíleného Francouze.. každopádně jednoznačně zasloužený Oscar pro dokument o muži, který bude díky svému dechberoucímu činu žít navěky...(25.3.2013)

A hěvzdičku navíc, protože trpím extrémními závratěmi.(7.9.2009)

Dokument vizuálně nápaditý (pastiš scény z Mechanického pomeranče) a obsahově naditý, kterému díky celkovému pojetí ani trošku neškodí volné zacházení s fakty. (Předpokládám, že Petit při své baronprášilovské povaze nejeden moment vypravěčsky „zatraktivnil“; rekonstrukční scény z minulosti jsou k nerozeznání od domácího videa, atp.) Výsledné poznání přesahuje zjištění, vyšla-li té partě sympaticky praštěných Francouzů (a Američanů) jistá troufalá akce – kdo bude chtít, pochopí také, že po racionálnu šmátrající otázka „Proč?“ někdy vážně není na místě. 85% Zajímavé komentáře: Flipper, Ruut, Brandon(4.9.2009)

Na tenkém laně mezi šílenstvím a neskutečnou odvahou...(6.2.2011)

• - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

• - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

• - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)