poster

Byl jsem tady

 • Estonsko

  Mina olin siin

 • anglický

  I Was Here

Drama / Krimi

Estonsko / Finsko / Tchaj-wan, 2008, 89 min

 • Malarkey
  ****

  Dost zajímavý a originální námět si připravili tvůrci z Estonska. Za sebou mám tak třetí film, který jsem z této země měl tu čest vidět. Přičemž Byl jsem tady momentálně stojí na druhém místě. Klass je holt jiná klasa a Krvavá revoluce se zase trošku nepovedla. Přesto ale tenhle film má hodně Skandinávie v sobě. Je depresivní a má brutální konec, který vyrazí dech. Škoda jen těžšího rozjezdu, který ale rozlomí parádní akce. Přes svojí délku se do toho ale dá dostat vcelku dobře.(20.8.2010)

 • frings
  ****

  Velmi silné "drogové" drama(19.1.2011)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.45/247(16.8.2009)

 • Morholt
  *****

  Rass je mladý a má velkou spotřebu peněz, které si jako student nemůže vydělat. Odtud už je jen kousek k šikmé ploše, která většinou končí tragicky. Syrové, brutální, ale hlavně naprosto realistické. Až nepříjemně. 90%(13.6.2012)

 • misterz
  ****

  Ako je pre severanov typické, film zobrazuje bezútešnú realitu, z ktorej sa len ťažko hľadá únik. Kruté, depresívne a nepríjemné. To sú najväčšie prednosti. Na druhú stranu, zdalo sa mi, ako keby príbeh ku koncu trochu strácal dych, a samotný záver mi prišiel troška nedorobený. Nevadí, stále to vidím na slušný nadpriemer. 75/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(3.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace