poster

Mao Ce-tung (festivalový název)

 • Albánie

  Mao Ce-tung

 • Albánie

  Mao Ce Dun

  (Albánie)
 • anglický

  Mao Tse Tung

Komedie

Albánie, 2007, 91 min

Režie:

Besnik Bisha

Hrají:

Marko Bitraku
 • boblig
  ***

  Příliš rozjuchaná rádoby komedie a typický příklad tzv. albánolywoodu ...(12.7.2008)

 • duddek
  *

  Hlava rodiny se v opilosti nechá vyhecovat k pojmenování syna podle čínského vůdce a na svém výběru trvá. I přes námitky manželky, i přes počáteční obstrukce ze strany úřadů. Nakonec se takhle proslaví, dostane od strany byt s obměňovaným vybavením, aby byl dostatečně representativní při návštěvách čínského velvyslance, atp. Že právě na někoho vyzrál, poznáte podle charakteristického hlasitého zasmání se.(6.2.2010)

 • Lyncha
  ****

  Věrohodně vykreslená doba komunizmu i života romské komunity. Úplně jsem si uměla představit, že by se něco takového mohlo stát u nás. Několik drobností s diskuze s režisérem: V Albánii prý opravdu existovalo v té době dítě, jemuž rodiče dali jméno Mao Ce-tung. Film se natáčel na místě, kde v 70. letech stával tábor jednoho romského kmene a vedle několika málo profesionálních herců si ve filmu zahráli skuteční Romové neherci, kteří po dobu natáčení tábořiště přijali za svůj domov. Kromě hudby složené přímo k filmu zazní několikrát i v Albánii velice známá revoluční píseň.(14.7.2008)

 • bassator
  ***

  43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce - 50%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.96/92(5.1.2009)

 • bouncer
  ****

  Povedená komunisticko-satirická komedie reflektující období nuceného vzhlížení Albánie ke komunistické Číně a zároveň hezký pohled do mentality a života cikánské komunity. Snad jen nekonečné opakování pár písní film trochu protahuje k nudě. Příjemné objevení kvalit albánské kinematografie na KVIFF.(12.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace