poster

Šičky (festivalový název)

 • bulharský

  Shivachki

 • anglický

  Seamstresses

Drama

Bulharsko, 2007, 87 min

Režie:

Lyudmil Todorov
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ekser
  *****

  Film, ktorý rozhodne má čo ponúknuť.(3.11.2010)

 • Blizzard
  ****

  Pěkné překvapení, které dle slov samotných reprezentantů filmu navrátilo do bulharských kin velké množství diváků. Film vypráví autentický příběh, jejímž hlavními postavami jsou tři mladé švadleny - Dora, Elena a Katya, které se díky špatným platovým podmínkám rozhodnou opustit své venkovské prostředí a společně se tak vydávají do ulic Sofie za vidinou lepší pracovní příležitosti. Realita je však trochu jiná, než si ji představují a jejich iluze jsou brzy roztříštěny na prach. Katya získá práci servírky pod vedením místního pimpa jménem Misho, zatímco Dora a Elena se uchytí jen jako prodavačky v řeznictví. Katya se ale za zády svých kamarádek postupně "vypracuje" a stane se z ní mladá panička a tak se od nich i odstěhuje. Každá se pak snaží najít svou vlastní identitu a uspět v nehostinném prostředí velkoměsta. Snímek je depresivní a vtipný zároveň, plný emocí, vyzařuje z něj jistá dávka lidskosti a spolu se svěžími hereckými výkony mladých protagonistek (především Eleny) jsou Shivachki naturalistickým a příjemným zážitkem. (7/10) [MFFKV 2008](11.7.2008)

 • bassator
  *****

  43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.4/232(4.1.2009)

 • shushee
  ****

  Příjemné překvápko na MFF KV 2008.(2.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace