Jsem větší a lepší (studentský film)

I Am Bigger and Better

Krátkometrážní

Česko, 2007, 17 min

Martin Duda
  • Amper01

Popis dílka se mi líbil - taxem si ho pustil. Musím ale říct, že popis byl dost přehnaný. Jako domácí úkol na FAMU, kde se sleduje úrovedení, to je brilantní. Ale pustit tohle na veřejnost je tak trochu blbost. Chyběla tomu pointa pro kterou by mělo smysl na to koukat. A tvůrcům se povedl taktéž neuvěřitelně šeredný kousek - zůstaly tam příliš okaté extrémy mezi věkem budoucím a současným - a to vadilo...(14.2.2015)

Málokdy se najde český snímek, který by ve mě nezanechal pocit "tady je něco špatně". Ani tento není výjimkou. Ne že by na něm bylo objektivně něco špatně. Jenom to není dost, anebo je to zbytečné. Viz zcela zbytečné sci-fi propriety, které nám létají všude kolem hlavy. Technicky nedotažené, místy nápadité (měnící se sgrafity), ale pro příběh zcela zbytečné, netřeba nic jiného než robot. Herecké výkony teatrální a to nejenom, když jsme v divadle. Předání příběhu zmatečné, absentující pocit vyvrcholení nebo silné pointy, všechno mi to jeden v jednom flow. A ten závěr... inu, mám pocit, jako by mi ten film neměl co říct.(21.11.2015)

Fajn experiment, ale technická stránka má jednu dost zásadní vadu. Klade se velký důraz na efektní rozhýbání těla robota (pravděpodobně pomocí motion capture), ale mimika dost výrazně zaostává a často se vyznačuje až školáckými chybami (např. strojově plynulé a nepřirozené pohyby očí). A to je podle mě zrovna v této látce zásadní problém, má-li jít navíc o robota - herce. Ale cením záměr a fakt, že byl projekt dotáhnut do konce. Dvě a půl *(15.1.2013)

Něak jsem nepochopil, jestli onen robot nabyl sebeuvědomění, nebo jen opakoval, co měl uložené v paměti, popř. co mu kdo napsal na ten ajfon. Jinak ztvárnění budoucnosti bylo podařené... zejména ona vize, jak bude fungovat hromadná doprava. Ten perfektní a čas šetřící způsob nástupu do vagónu, to by mě v životě nenapadlo. Člověk (nebo robot) se jednoduše postavil čelem k rychle jedoucí housence, ona ho nějak vcucla a bum, probudil se pohodlně usazený v kupé. Takže vlak na zastávkách vůbec neztrácel čas bržděním. Výstup předpokládám probíhal nějak podobně, vlak vysázel cestující zadem jak brambory do řádku. Samozřejmě to od nich vyžadovalo trochu součinnosti, museli rychle tu kolej opustit, aby je nevcucnul následující spoj.(29.9.2013)

• CheGuevara

Propánakrále! Budiž, triky jsou to parádní. Budiž, obsazení bezchybné. Ale jako metafyzické pojednání o lidskosti je tento krátký film zcela bezradný a banální, což dokazuje i primitivní rozuzlení celého příběhu. Jako doklad toho, že Kozí příběh je tunel dosahující velikosti i průšvihu tunelu Blanka, to funguje spolehlivě, ale jako filozofické zamyšlení to nemá co říct.(20.7.2010)

• - V jednom záběru můžete vidět ukázky ze staršího filmu Martina Dudy V.R. (TheMaker)