Rošťáci

• český

Goonies

The Goonies

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1985, 114 min (Alternativní: 109 min)

• Rokle

Nevěděl jsem, jestli to má být nějaké další pokračování Indiany Jonese (padající šutry na to přímo odkazují), neboť jako dětská dobrodružná podívaná se mi to častokrát zdálo celkem dost drsné. Je to příšerně uřvané, kolikrát jsem měl touhu bandu těch děcek pořádně "vylískat". Nedokážu odhadnout, jak se to může líbit mladým dětem, nicméně proč to zkoušet, když existuje ve všech směrech lepší a logičtější dětský snímek, který tenhle patvar přejíždí na plné čáře - "Stůj při mně".(11.3.2012)

• Houdini

NFR 2017(6.3.2018)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $61,389,680Tržby Celosvetovo $73,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $552,440 //počet predaných kusov 18,666Tržby za predaj DVD v USA $13,176,869 //počet predaných kusov 1,677,695║ Tak táto rodinná komédia sa my dostáva do rúk, keď som už trošku zvyklí na vážnejšie veci z kinematografie ale nič to nemení na tom, že som si to užíval ako malí chalan a zabával som sa(a nie sám) od začiatku do konca. Richard Donner je majster v tom čo robí a tento námet o stratenom poklade podáva z takou ľahkosťou aká sa len tak nevidí, popri tom tam zaznie aj krátka odozva na Supermana. Vo filme sa objaví množstvo už dnes známych osobností ako Sean Astin, Josh Brolin či Joe Pantoliano. Scenár mal na starosti Chris Columbus a citeľne vidieť, že sa moc činil. /95%/(14.7.2008)

Indiana Jones pro mladší a nepokročilé. Producent Steven Spielberg dodal know-how a vše podstatné si pohlídal...o šest let později zužitkoval zkušenosti nabité z Rošťáků v hodně podobném Hookovi... Ve své době to asi byl unikátní a pohlcující dětský dobrodružně laděný film, dnes už ale hodně zestárl a pokleslá estetika osmdesátek z něj trčí jako péra ze starého otomanu... PS: Pozor na barrandovský dabing, to je čiré zoufalství a zlo (tolik vulgarismů není ani v béčkových filmech pro dospělé)...(18.8.2015)

Dávno tomu jest co se jednalo o můj nejoblíbenější dětský film, který jsem z ojeté VHSky sjížděl snad týden co týden. Tehdy jsem ho považoval za bezchybný a po všech stránkách dokonalý. Dnes; s odstupem mnoha let; na něm již nejednu chybu přeci jen vidím. Ovšem ani jedna není toho druhu, aby mi i v dospělosti zabraňovala si ho náležitě užít. Vše totiž zastře ta správná osmdesátková atmosféra dětské výpravy za dobrodružstvím. A samozřejmě nezapomenutelný hudební motiv, který přibije i to věčné řvaní.(26.4.2005)

Pověsti nelžou, rozhodně jeden z nejhezčích dětských dobrodružných filmů.(25.8.2009)

Parádní dětské dobrodružství. Příjemně jsem se pobavil a zasmál. Atmosféra osmdesátek je prostě nenapodobitelná. Nejlepší byl Cvalda.(25.3.2016)

Hodne dobrej detskej dobrodruznej film. Indiana Jones to sice neni, ale i tak to je slusny dobrodruzstvi, tentokrat v jeskynich. Sice film nicim zvlast neprekvapi, opet tu jsou i zlocinci, aby deti otravovali a opet tu je dobrej konec. Jenze tenhle film je krome nejaky ty akce taky napinavej a hlavne hodne vtipnej. Sice deti nekdy strasne rvaly, az mi lezly na nervy, ale vetsinou delaly slusny vtipy a obcas i nejakou tu hlasku. Svizna dobrodruzna komedie, ktera dokaze zabavit po celou dobu a nenudi.(22.4.2007)

Uřvaný dětský dobrodružství, který jsem měl vidět jako dítě, ale neviděl. Thumbs up za odmaskovanýho Jasona Voorheese:)(3.4.2011)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(28.12.2009)

Zaslouženě kultovní dobrodružka a nejzářnější zástupce amblinovských 80's dobrodružek pro děti, které do civilních prostředí amerických předměstí či maloměst situovaly velkolepá fantaskní dobrodružství a byly koncipované jako horské dráhy plné různorodých emocí od napětí, přes děs a hrůzu až po rozvernou zábavu.(20.4.2014)

Když sem si to pouštěl, tak sem ani netušil, že už sem to onehdá viděl, ale při břisním tanci cvaldy a záběrech na nemotoru sem si okamžitě vzpomněl a pak už se jen výborně bavil u tohohle rodinnýho dobrodružnýho filmu, kde jsou v dětských rolí dneska už docela dost známí herci jako Sean Astin, Josh Brolin nebo Corey Feldmann(20.2.2009)

Spielbergův vklad je dost citelný nejen z filmového plakátu ale z celého konceptu ala dětská variace na Indiana Jonese.(5.3.2010)

• choze

Na mě trochu moc uječené, ale párkrát se podařilo zahláškovat, hlavně Coreymu.(14.4.2014)

jako dítěti mi tenhle filmík uniknul.. jako stará pasta jsem si nechtěla nechat ujít jednoho ze svých srdcových herců jako náctiletého uličníka.. a konalo se překvapení.. tohle dobrodrůžo mě strhlo a jako dítě by mě nejspíš rozšmelcovalo.. paráda! a josh měl parádní trenky!:-)(3.11.2008)

Takový ten klasický film pro celou rodinu, který nemůže dopadnout jinak než skvěle. Děti všechny zachrání, padouchy přemůžou, prožijou velké dobrodružství atd. Ale já to mam prostě rád a na podobné filmy nedám dopustit. Podle místních komentů zjišťuju, že se asi jedná o dost oblíbený film, já ho však viděl poprvé až dnes, kdy už tento žánr asi není určený pro mě :). Proto taky nehodnotím podle nějakých nostalgických vzpomínek.(2.11.2008)

Výborná osmdesátková záležitost, škoda jen, jak všichni pořád křičí..ale to je snad jedïná chyba na jinak prefektnim dobrodružství(5.5.2008)

Pro dětskou fantazii naprosto dokonalá dobrodružná záležitost. To platí i pro ty, kterým jí trochu zůstalo i do pozdějších let.(20.1.2006)

Vidět to tak před 10 lety, byla by to s jistotou u mé maličkosti kultovka jak prase :)(30.12.2010)

Donner, Columbus, Spielberg a perfektný mladý a krpatý herci v dobrodružnom príbehu o poklade. Musím povedať, že ma to zaujalo, ale prišlo mi to také nevyvážene, niekedy až vážne seriózne s dobrou atmosférou a inokedy zas detinské a hravé. Každopádne fajn pohodový film. 70% - 3*(8.10.2017)

Roztomile dobrodružný snímek s příjemnými dětskými herci, kteří tomu dodávají tu správnou atmosféru při honbě za pokladem. Film je hodně nedokonalý, asi se režisér nechtěl zatěžovat přetáčkami... :D No já bych s tlupou dětí asi taky neměl trpělivost. :D A další nepříjemná věc je moc nepovedený dabing, který se úplně netrefuje do úst, jinak to byla docela sranda.(4.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10