Josefina (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1968, 60 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

• Karlos80

Dobrý rozjezd pro tehdy začínající hvězdy Hanu Zagorovou (v té době ještě posluchačka JAMU, ale už začínající zpěvačka) Táňu Fišerovou nebo Václava Postráneckého. To možná...Prý to má nebo měla být svěží veselohra s jednoduchou zápletkou? No nějak jsem zřejmě nepochopil celé toto Vančurovo divadelní dílko, z mého pohledu to pro mě byla jen strašlivě upovídaná a zašlá nuda a nezachránili to ani jinak skvělý herci..(25.6.2008)

• gudaulin

Česká variace na známý Shawův Pygmalion je přímo k uzoufání nevýrazná, ukecaná a nevtipná, přinejmenším měřeno dnešním pohledem. Jde jednoduše o kousek vytažený ze zaprášeného koutu televizního archívu a má dnes už jen historickou hodnotu jako ukázka mládí dnešních zkušených herců a v neposlední řadě je to i doklad slušného hereckého potenciálu Hany Zagorové, která si jinak díky kariéře v popmusic příliš nezahrála. Josefina dala vyniknout i jejímu hudebnímu talentu. Celkový dojem: 40 %.(14.12.2009)

Krásná rozpustilá povídka o jedné nadějné dívce, odlehčená a prostě milá..(16.9.2008)

Český Pygmalion v černobílém, naivním hávu a Moravském podání.(20.1.2013)

Zajímavá variace na Pygmalion s výbornou Zagorovou, která takto nějak započala svou hereckou dráhu, kterou bohužel kvůli nemoci musela opustit a věnovat se výhradně zpěvu. Hlavní devizou jsou sice strojené, ale roztomile a někdy i překvapivě hlubší dialogy a hlavně krásné písničky, z nichž jasně vede smutně melancholická Mrtvá láska.(26.6.2008)

Ty krávo!!! Zagorka před 40-ti lety, to je nářez. Jako nebyla úplně ošklivá, zpívat uměla, o tom žádná. Ten film je vlastně dost špatnej, není to vtipný, není to chytrý atd, jenže...když se na to díváme očima dnešního člověka s mozkem dnešního člověka, může to být celkem sranda. Holka s klukem spolu chodí, ale neodváží se tykat si na veřejnosti. Kde jsou ty časy, to by bylo něco...(27.6.2008)

Hvězdička navíc za výkon Hanky Zagorové.(13.8.2014)

• otík

No co tohle mělo jako být? Neuvěřitelně nudná hodina se začínající Zagorovou v roli Josefíny, která si zahrála holku z ulice, kterou slušně vychovaní učitelé chtějí převychovat v dobře vychovanou zpěvačku. Tato česká verze Shawova Pygmalionu vůbec nevyšla, vznikla totálně nudná a hlavně zvláštní ukřičená televizní inscenace. Hudba: Jaromír Hnilička & František Trnka(12.9.2011)

• tuntavala

Dve hvezdy pro Zagorku.(31.12.2012)

• honzic

Ta Zagorka mi tam neseděla, bez ní by to bylo lepší. Hodnocení: 40 %(15.4.2013)

Soudobá kritika tuto adaptaci Vančurovy hry velice pochvalovala. Očima současného diváka lze opravdu stále ještě ocenit herecky ztvárněnou hlavní roli - drzou, nevyzrálou a tak krásně ostravskou Josefinu, kterou zahrála Hana Zagorová. Na režii A. Hajdy a kameru J. Kačírka je třeba se dívat československým pohledem té doby, abychom se udrželi nad průměrem. Za zmínku stojí ale určitě hudba. Do komedie byl zakomponován tehdejší hit Mrtvá láska (F.Trnka/H.Zagorová) a dále písně J. Hniličky s texty J. Růžičky (Elegán, Jaké štěstí, jaká krása) i samotné H. Zagorové (Píseň pro slunce).(30.5.2009)