Dokument přibližuje přípravy a nové nastudování jazzové opery Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého na jaře roku 2007. Původní inscenace měla premiéru v roce 1965 v divadle Semafor a o rok později získala i podobu televizního filmu. Jeden z jeho režisérů, Miloš Forman, ji čtyřicet let poté nastudoval v Národním divadle. (MFF Karlovy Vary)

Slarque

Je to na úrovni běžných filmů o filmu, i když je to film o divadle. Všichni se polácejí po ramenou, jak jsou skvělí všichni, se kterými mohli spolupracovat, a je konec. Pokud máte zúčastněné umělce rádi, můžete z toho být nekriticky nadšení, pro ostatní lepší průměr. ()

Aky

Skvělý dokument o skvělých lidech. Jednou jeden můj kamarád jen tak mimoděk pronesl, že kdo má rád Semafor a Suchého písničky nemůže být špatný člověk. On už na to určitě zapomněl, ale tady mu dávají za pravdu. ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/??? ()

prkalil

"Já, který bych na sebe nikdy nevzal dlouhé podvlíkačky, lítám tady v nich po jevišti. Svůj vstup do Národního jsem si představoval úplně jinak." - Jiří Suchý (mám toho starýho kluka moc ráda, hlavně ty jeho humory a životní Pravdy - třeba zrovna tuhle: "Mládí rozeznáváme fyzické a duševní. To fyzické nás s přibývajícími léty opouští, zatímco to duševní taky." - nebo - "Život nechce být směšný. Nu což, nechce - nechce. Však my už ho k tomu donutíme!") ()

sator

Nemyslím, že by Špátová něco pokazila.Ale protože je dokument plný úžasných lidí, kteří jsou navíc fajn kumštýři,je to radost sledovat,nedá se snad ani nic pokazit.. ()