Hlavními představiteli komedie na úrovni jsou filmové legendy Clark Gable a Doris Dayová. Jedná se o jednu z nejlepších Gableových rolí na sklonku jeho kariéry: jako novinář Jim Gannon, který prošel tvrdou školu života, má averzi k teoretické výuce žurnalistiky...ale jen do chvíle, než zjistí, kdo ji vyučuje. Půvabná Erica Stoneová (Dayová) ho přitahuje, Gannon se proto vydává za novinářského eléva a usedne do lavice v jejím ročníku. Brzy se z něj stane její třídní oblíbenec, on ovšem usiluje především o její přízeň v soukromí. V okouzlující komedii Učitelčin miláček dále účinkují Gig Young (za tuto roli později nominovaný na Oskara), Mamie Van Dorenová, Nick Adams a Jack Albertson. Připraveni, třído? Dnes budeme časovat sloveso "smát se". (oficiální text distributora)

Hollohlaway

Skvěle podané charaktery posouvají tohle dílko o stupeň výš. Zápletka není sice bůhvíjak originální, ale Clark Gable je šarmantní světem protřelý pardál,s cynickým úšklebkem novináře. Doris Day je okouzlující a vtipná, ovšem excelentní je Gig Young. Jeho role je skvělá, vtipná, dialogově pestrá a určitě je tím, co mi z celého filmu utkví nejdéle. Jako milá konverzační romance to funguje i po tolika letech. ()

NinadeL

Naprosto geniální. S přehledem strčí do kapsy všechny provařené filmy z novinářského prostředí, ať už His Girl Friday nebo All the President's Men. Nechybí nic, nepřebývá nic. Skvostný scénář, vypiplané repliky a dokonce se povedlo vkusně zobrazit i střídání generací, pohled z praxe i školometskou teorii a klasické tření na poli médií. "To je úkol novin v dnešním světě. Televize a rádio vysílají zprávu chvíli po tom, co se to stalo. Noviny jim už ve zpravodajství nemohou konkurovat. Ale mohou a měly by říkat veřejnosti, proč se to stalo." ()

cheyene

Teacher's Pet se po trošku pomalejším úvodu brzy rozjede a začne diváka bavit svým vtipem. Zlomem je část, kdy hlavní hrdina, Jim Gannon, přichází na hodinu učitelky Ericy Stone. Začíná se rozvíjet romantická linie, humor a spousta skvělých scén, z nichž mnohé stojí opravdu za zapamatování, např. popíjení v baru s všeználkem, dr. Hugo Pinem. Děj je sice předvídatelný, ale to nic neubírá z kouzla tohoto starého skvostu. Clark Gable je charismatický a role mu dobře sedí, ostatní herci zdárně sekundují a dotváří tak nezapomenutelnou sestavu. Tato bezmála šedesát let stará romantická komedie zastíní svoji poutavostí, nápadem a celkově vkusným zpracováním většinu současných žánrově shodných počinů. ()

pm

Čím to, že mne Clark Gable ani Doris Dayová nikdy nezklamali? Každopádně: Hollywood kdysi produkoval romantické komedie, které byly vtipné a sexy, přitom noblesní a s profesionálním nadhledem zahrané...ale ta doba se už zřejmě nikdy nevrátí. ()

Flego

Pôvabná romantická komédia s hviezdami strieborného plátna žiari svojou inteligenciou, vtipom a pohodou. Je málo podobných žánroviek, ktoré tak príjemne dokážu pôsobiť na diváka. Nikdy neskĺzne do trápneho humoru ani klišé, práve naopak - a je v nej miesto aj pre situačnú komiku ( vyzliekanie z nohavíc ). Clark Gable ma príjemne prekvapil svojou mimikou a ukáznenou grimasou. ()

rikitiki

Dlouho jsem uvažovala nad pětihvězdičkovým hodnocením. Problém byl právě se slovem "dlouho". Střední pasáž, kdy se Gable snaží vyšachovat druhého nápadníka, by chtěla zkrátit. _____ Jinak ale vtipné situace i dialogy o tom, jestli novináři stačí praxe nebo potřebuje zázemí v dobrém vzdělání, jakoby komentovaly dnešní stav oboru. Stačí si otevřít namátkou některé noviny (doporučuji Blesk). Ještě k tomu jsou podané tak svěžě a vtipně, jakoby je někdo napsal dneska. ___ A ten článek, kterým se uvedl Gable na večerním kurzu novinařiny, byl napsaný excelentně. /13. 1. 14./ ()

Damiel

Teacher’s Pet je velmi příjemná romantická komedie (scénáristé ji původně napsali jako drama, ale po odmítnutí ze strany všech studií látku předělali do komického tónu a trefili se do černého) s vynikajícím Clarkem Gablem v roli zarputilého novináře. Zkrátka ho musíte vidět na vlastní oči. ()

Crawler-D

Výtečná komedie ze žurnalistického prostředí, která překvapivě v druhé polovině změní směr a nedrží se pouze standardních postupů, ale projeví jisté analytické sklony, kterými baví dvojnásob. ()

danecek24

16. Zlatý Glóbus za rok 1958 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Clark Gable, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Gig Young ()

Mol

COKOLIV NAD 500 SLOV JE PRO MĚ ROMÁN!! Gable opět excelentní a Doris určitě taky není k zahození, i když v té poslední scéně vypadala jako lampička, tak zadkem kroutit umí. ()

vitekpe

Hodne romanticka lehka komedie, se sympatakem Gablem a spolehlivou Doris D. v čele. Aneb - jak se nejdriv nesnaseli, pak se zamilovali, pak se zase nesnaseli, a nakonec se udobrili... :-) Potesila ucast Mamie Van Doren, kterou uz jsem dlouho nevidel... ()

šokin

Šablona filmu je sice obvyklá, takže předvídatelná a v podstatě scénář po celou dobu nepřekvapí, ale herci jsou výborní, dialogy dávají filmu šťávu a režie jen podtrhuje celkově dobrý dojem. Nevím,zda by byl film úspěšný jako drama? Vycházím samozřejmě z toho, že Damiel má správné informace:) Velmi příjemný film... ()

Petus

Chtělo by se mi skoro říct: Clark Gable je můj miláček. Faktem je, že ta dávka klukovského rošťáctví, které mu kouká z očí v kombinaci s jeho nepopiratelným šarmem je pro mě neodolatelná kombinace. A pro Doris Day zjevně taky. ()

Lavinia

Mírně vyčpělá, zastaralá romantická komedie typu záměny identity - úmyslné, následného zamilování se a roztržky, když všechno vyjde najevo, usmíření, změna charakteru postav - prostě typické klišé romantických filmů. Dost dlouhé a ne zase až tak vtipné. ()