poster

Stříbrný lysáček (TV film)

 • anglický

  The Return of Sherlock Holmes: Silver Blaze

 • slovenský

  Strieborný ohnivák

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1988, 50 min

Režie:

Brian Mills

Kamera:

Ray Goode
 • D.Moore
  ****

  Zpočátku trochu překotný případ, ale nakonec jdou stejně všechny výtky stranou - to když se Holmes rozhodne, že si vychutná člověka, který nad ním celou dobu ohrnoval nos, a když s obrovským úsměvem inkasuje výhru z dostihů.(2.4.2017)

 • WANDRWALL
  **

  Kolik dají Sherlocku filmaři času, za právě tolik času musí případ vyřešit. Že to někdy není tak břitké a racionální, tak za to může scenárista, ne hlavní představitel. Někdy ale i dramaturg zprzní práci scenáristy, neb dramaturg moc nepíše, jen koriguje. A někdy fušuje dobrému scenáristovi do řemesla i režisér, to potom už scenárista většinou mlčí a píše něco jiného, tedy pokud potřebuje peníze a honorář za povídku, kterou jen pro filmový příběh upravil má už na kontě. A čím rychleji je takovýhle scenárista vydělá, tím více si pak své práce neváží. A ani neočekává, že by ohlas byl moc pozitivní, protože z něčeho žít musí, a tak dělá už na něčem dalším.***(3.10.2010)(3.10.2010)

 • Arach.No
  *****

  Povídku jsem si pamatoval skoro perfektně, takže mě v tomto příběhu nemělo moc co překvapit. Přesto se jedná o jeden z mých oblíbených dílů. Velmi dobře vypointovaný a s neočekávaným vrahem. Jeremy Brett je jako Holmes klasicky vynikající a každou jeho scénu si patřičně užívám. 41 dílů, které natočil jsou (snad až na pár výjimek) pravděpodobně tou nejvyšší laťkou, jaká kdy byla filmovým (zde televizním) Sherlockem Holmesem nastavena. Dívat se na ně mě asi nikdy neomrzí, stejně jako mě neomrzí čtení Doylových povídek.(2.9.2011)

 • filmmovier
  *****

  Než jsem si tuto epizodu pustil, položil jsem si otázku: Co to je za případ? Když epizoda skončila, dostal jsem odpověď: Je to velmi příjemný, oddechový a zábavný kousek. Sice neukazuje nijak zvlášť Sherlockovy schopnosti, ale i když je to trochu slabší případ, stejně je to zamotané. Velmi neočekávaný vrah, je tam dost momentů kdy jsem se musel smát, a celé je to na venkově. Prostě zase spokojenost.(28.12.2011)

 • liquido26
  ****

  Přestože jsem povídku asi před půl rokem četl, tak jsem v průběhu tohoto dílu zjistil, že si vlastně vůbec nepamatuju, kdo byl vrah a z nějakýho neznámýho důvodu (asi jsem si to spletl s jinou povídkou) jsem se upnul na někoho úplně jinýho a na úplně jiný motiv a pak jsem byl stejně překvapenej jako všichni ostatní, že to bylo tak elementary. :-D No a jak už tu bylo řečeno, taky mi to přišlo trochu bez šťávy.(7.9.2010)

 • - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Stříbrný lysáček" se v tomto seznamu nachází na 13. místě. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace