Turok: Son of Stone

Animovaný / Sci-Fi / Horor

USA, 2008, 73 min

Curt Geda, Dan Riba

Matt Steinauer

I když by si Turok zasloužil spíš 3, tak dávám 4. 1) Mám rád dobrodružství. 2) Animace sice nebyla prvotřídní, ale atmosféru dokázala navodit velmi slušnou. 3) Příběh byl jednoduchý, ale za tu prodlouženou hoďku nestačil nudit ani chvíli a navíc se odehrával v nadmíru zajímavém prostředí. 4) A především KREV, KREV, KREV, jen víc takhle drsných animáků, které se nesnaží být "child friendly". Shrnutí : Turok dokazuje, že i klasická animace má v řádně drsném hávu rozhodně co nabídnout a já doufám, že podobné filmy pro odrostlejší budou vznikat i nadále. Po Tales of the Black Freighter další příjemné animované překvapení.(22.1.2010)

No v první chvíli sem si myslel, že se dívám na druhý díl Pocahontas. Ale pak se ti Indiáni nějak začli sekat na kusy a to mi už teda nesedělo... Pamatujete si někdo knihu nebo film Ztracený svět? Tam také vystupovali dinosauři a Indiáni. Třeba je tenhle film tak trochu o tom, co tam vlastně ti Indiáni dělaj. Turok je každopádně originální záležitost a ty komixy si prostě musím sehnat... Plus LIVINGDEAD, dík za titulky... ;-)(13.4.2009)

Zvláštní animovaný film pro dospělé. Tedy podle mého názoru --->pro děti to asi nebude, když je tam krev a zabíjení.. :-) Zajímavá grafika, dobrý obsah, pro mne to byla oddychová podívaná. a pak : mé titulky :-)(27.6.2008)

Turok vás ve vteřině dokáže rozsekat tomahawkem. S Turokem není radno si zahrávat, jelikož si umí osedlat i tyranosaura. Turok dokáže lehce pobít i tlupu neandrtálců s velmi špičatými zuby. Pro Turoka není problém ani souboj pod hladinou s prehistorickým mořským hadem a dokáže ukrást vejce samici pterodaktyla. Turok je zkrátka správný komiksový hrdina, kterého není radno si znepřátelit!(13.1.2009)

Výborný animovaný film o dvou indiánských kmenech, které nejdřív bojují mezi sebou na svých lovištích a později na fantastickém území "ztraceného světa" plného dinosaurů. Opravdu zážitek. Pro mě je velké překvapení, že to dabují přední indiánští herci (Beach, Bedard, Greene, Means). Stylem i animací mi to připomělo starší film Oheň a led (1982).(28.6.2009)

• - Film také čerpá ze stejnojmenné počítačové hry. (AngelusCZ)