Krvavá zásilka (amatérský film)

• slovenský

Krvavá zásielka

(festivalový název)

Bloody Parcel

Krátkometrážní / Komedie / Krimi / Akční

Česko, 2008, 25 min

Jan Votýpka

Velmi jsem se pobavil. Paradni krvavy brutal s mnoha odkazy na filmove prukopniky "zanru". Kamerova a hlavne strihacska prace je v porovnani s drtivou vetsinou jinych amaterskych filmu neskutecne na vysi. Vse podtrhuje tak trochu tarantinovsky vyber hudby. Jan Votypka v trojroli rulez!! :) Jedinou - zato ale poradnou - kaňku tvori tezko srozumitelne dialogy. Jeste, ze to zachranuje vtipne napsany a Slyovym daberem vyborne namluveny monolog vypravece. Na 3.rocniku Jahodoveho Jamu obsadil film 3.misto v kategorii souteznich amaterskych filmu :)). Mno a na zaver uz mi zbyva pouze dodat, ze se opravdu tesim na dalsi dilo tohohle zabijackeho bratrskeho dua.(7.9.2008)

Tento amatérský sníměk se mi líbil, ale špatná zvuková kvalita, nic moc příběh a ne až tak sympatický hlavní herec (já vím, je to malej kluk, ale stejně mě to trochu sralo) se dostává do kontrastu s geniální kamerou a zpracováním. 3* mi přijdou férové...(10.2.2010)

• bellicek

Je mi líto, ale nemohu jinak. Ne mnoho filmů mi bylo takto proti srsti. (pouze můj subjektivní názor)(8.3.2009)

Dost dobrý, obzvlášť když si vzpomenu na způsob natáčení....super hoši! Hele, taky se to musí odvolávat na školu Johna Woo, on je otec takovýchle filmů, he?(30.8.2008)

Technicky skvěle zvládnutý film (různý filtry, gore efekty, výborně vybraná hudba)... jenže nemůžu přejít fakt, že spoustu těch filmových hrátek ve skutečnosti až moc zakrývají absenci nějakého opravdového herectví, opravdových dialogů... a opravdového příběhu. Přesto je to sympatický film a místy i docela působivý, takže bych se rozhodně rád na něco dalšího od režiséra Votýpky podíval. (6/10)(6.1.2012)

• - Na festivalu Ostrava Picture 2008 získal tento snímek v kategorii Příběhy "Zvláštní uznání pro amatérský filmový snímek". (hippyman)

• - Film natočil Jan Votýpka ve vlastní produkci. (hippyman)