Reklama

Reklama

Matýsek

(seriál)
  • Velká Británie Louie
Animovaný / Rodinný
Velká Británie, 2007, 78x6 min

Obsahy(1)

Králíček a beruška učí děti kreslit v novém animovaném seriálu. (oficiální text distributora)

Recenze (24)

desEsseintes

všechny recenze uživatele

Zapřísahal jsem se, že už pořady a seriály určené nejmenším divákům hodnotit nebudu, přece jenom můj pohled se od jejích pohledu velmi odlišuje. Ale přece jenom chci o Matýskovi něco říci, ptám se, proč takovýto projekt nebyl k sehnání, když jsem chodil do školky? Myslím si totiž, že pořad je skvělé didaktická pomůcka k výuce kreslení - krátký, nenáročný. Možná bych dnes uměl lépe malovat a nemusel se za své první (a vlastně i současné) kresby stydět. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Seriál pro nejmenší, který na ploše cca šestiminutových epizod, během nichž cílová skupina zvládne udržet pozornost, prostřednictvím dvou roztomilých postav učí děti (vsuvka pro intouše: skvěle se tu pracuje s bořením čtvrté stěny) jednoduše nakreslit nějaký předmět či zviřátko a navíc k tomu nenásilnou formou i naučí jak a k čemu daná věc slouží či k čemu je dané zviřátko užitečné a prospěšné. Jinými slovy to plní přesně to, co by měl každý pořad pro nejmenší plnit; zabaví i poučí. Pokud na to však někdo kouká bez přítomnosti cílovky (aby pomohl například s tím kreslením) a následně tu udělí nízké hodnocení, tak to nevypovídá ani tak o tomto pořadu jako spíše o daném divákovi. Na druhou stranu chápu dospělé, kteří tu osobní zkušenost mají. Pokud potomstvo vyžaduje Matýska do zblbnutí, tak alergie na něj může být zcela opodstatněná; o tom žádná. ()

Reklama

brit84 

všechny recenze uživatele

Někdy nestačím žasnout, jak si někteří místní blbové honí trika. V každém druhém komentáři se tady někdo ohání slovem infantilní, tedy dětinský nebo zaostalý. Tyhle individua buď nepochopily, že cílovou skupinou jsou děti tak do čtyř let a nebo si za každou cenu chtějí nahonit další komentář i za cenu toho, že u toho vypadají jako naprostí volové. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Žil byl (a stále žije) pán jménem Yves Got, který se krom jiného živil (a stále živí) kreslířskou tvorbou pro děti. A vymyslel zajíce Matýska (v originálu Louie), berušku Sofii a několik dalších postaviček, a hlavně seriál, ve kterém učí děti (nebo taky jejich rodiče - funguje to docela dobře;)) jak si nakreslit to či ono, od delfína po dostavník. Sice občas místo čtverce vymlaskne regulérní obdélník, ale jak známo, nic není dokonalé - ani totalita:) Za zmínku stojí ještě výborná hudba, která je jednoduchá, zapamatovatelná, a ani po sedmdesátém díle z ní nechcete páchat hrubé brachiální násilí;) Tenhle naučný pořad se opravdu povedl. A jeho český dabing taky. 80%. ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Zpracování je skutečně infantilní (nepodceňujme tolik malé děti, kterým je seriál určen :-)), ale Matýskovy obrázky jsou dostatečně jednoduché a přitom věrné - stojí za to přiučit se s ním kreslení... To se týká i mě, nejen mých dětí :-) No, a nemusím snad dodávat, že našim malým dcerám se seriál líbí. Zajímavé komentáře: Teya, dav110, WhiteDevill. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama