Matýsek (TV seriál)

Louie

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 2007, 78x6 min

Frederic Mege

Někdy nestačím žasnout, jak si někteří místní blbové honí trika. V každém druhém komentáři se tady někdo ohání slovem infantilní, tedy dětinský nebo zaostalý. Tyhle individua buď nepochopily, že cílovou skupinou jsou děti tak do čtyř let a nebo si za každou cenu chtějí nahonit další komentář i za cenu toho, že u toho vypadají jako naprostí volové.(10.8.2012)

Perfektní pořad pro děti, který je hravou formou učí základy kreslení. Zajímavé je přímé obracení se na diváky formou otázek a zvolání, která se od nich v určitý moment čekají. 3letý syn to pochopil sám a celkem rychle a zapojuje se, TV se tak stává interaktivní. (A teď zbývá už jenom... VYBARVIT!). Já sám se vždy rád podívám s ním.(24.8.2012)

• Elfias Dóže

Zapřísahal jsem se, že už pořady a seriály určené nejmenším divákům hodnotit nebudu, přece jenom můj pohled se od jejích pohledu velmi odlišuje. Ale přece jenom chci o Matýskovi něco říci, ptám se, proč takovýto projekt nebyl k sehnání, když jsem chodil do školky? Myslím si totiž, že pořad je skvělé didaktická pomůcka k výuce kreslení - krátký, nenáročný. Možná bych dnes uměl lépe malovat a nemusel se za své první (a vlastně i současné) kresby stydět.(2.11.2012)

Zpracování je skutečně infantilní (nepodceňujme tolik malé děti, kterým je seriál určen :-)), ale Matýskovy obrázky jsou dostatečně jednoduché a přitom věrné - stojí za to přiučit se s ním kreslení... To se týká i mě, nejen mých dětí :-) No, a nemusím snad dodávat, že našim malým dcerám se seriál líbí. Zajímavé komentáře: Teya, dav110, WhiteDevill.(15.11.2013)

Seriál pro nejmenší, který na ploše cca šestiminutových epizod, během nichž cílová skupina zvládne udržet pozornost, prostřednictvím dvou roztomilých postav učí děti (vsuvka pro intouše: skvěle se tu pracuje s bořením čtvrté stěny) jednoduše nakreslit nějaký předmět či zviřátko a navíc k tomu nenásilnou formou i naučí jak a k čemu daná věc slouží či k čemu je dané zviřátko užitečné a prospěšné. Jinými slovy to plní přesně to, co by měl každý pořad pro nejmenší plnit; zabaví i poučí. Pokud na to však někdo kouká bez přítomnosti cílovky (aby pomohl například s tím kreslením) a následně tu udělí nízké hodnocení, tak to nevypovídá ani tak o tomto pořadu jako spíše o daném divákovi. Na druhou stranu chápu dospělé, kteří tu osobní zkušenost mají. Pokud potomstvo vyžaduje Matýska do zblbnutí, tak alergie na něj může být zcela opodstatněná; o tom žádná.(21.12.2013)