Všichni umřou, jen já ne (festivalový název)

• Rusko

Vsje umrut, a ja ostanus

Все умрут, а Я останусь

Everybody Dies But Me

Три девочки

(neoficiální název)

Rusko, 2008, 80 min

Perfektne zahrané. Baby si to evidentne užívali. Taká naturálna živočíšna hravosť. No a najlepšie boli nechty Aliošu v 68.minúte, keď vdychovali dym z úst do úst. Chlapca vytiahli asi od zemiakov na roli k natáčaniu...(2.11.2017)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - 60%(4.7.2009)

[KVIFF 2009] Ty vole, takový Rusko...! Velmi neriginální příběh, u kterého mi každá následující minuta byla dopředu jasná a stejně jako píše Chlupis, mě strašně štvaly všechny postavy, protože tam není snad ani jedna, která by se chovala normálně. Mě byly postavy teda taky ukradené. Jemu to zkazilo celé vyznění filmu, zatímco já to překousnul a omlouvám si to právě tím, že je to Rusko. Kdo ví, jak to tam chodí..:) Prostě naturalistický snímek, kterej nemá za cíl nic jiného, než představit realitu ruské základní školy. Což se mu povedlo. Jo, a kameraman je pedobear.(4.7.2009)

Civilní, autentické, přirozeně naturalistické a velmi pravdivé. Drsný pohled do prostředí ruské školy, na násilí v rodině, šikanu i na to, jaké jsou 14ky strašné husy. Vadí mi snad jen vynechání soukromí jedné z hrdinek (když soukromí zbylých dvou je jasně ukázáno) a také poněkud úchylná kamera :)(4.7.2009)

Koukám, že se tu objevují ofenzivní názory na velmi poutavý a autentický film z ruského prostředí. Mě osobně se zamlouvalo reálně ztvárněné prostředí ruské školy i puerilní psychika mladých dívek, které se připravují na školní diskotéku. Herecké výkony byly obzvláště zdařilé, když vezmu v potaz mladé aktéry filmu (děti hráli dokonce lépe, než rodiče). Co mi ovšem v některých situacích přišlo naprosto psychopatické byla kamera, která sice podtrhovala přirozenost filmu ale v momentech, kdy pan kameran běží přes celou místnost aby ukázal matku jedné z hrdinek, nebo zmateně pobíha po parketu diskotéky, jsem si trhal vlasy.(11.7.2009)