Hačikó - příběh psa

Hachiko: A Dog's Story

Hachi: A Dog's Tale

Hačikó: Príbeh psa

Drama / Rodinný

USA / Velká Británie, 2009, 89 min (Alternativní: 94 min)

Film emocemi nabítý víc, jak deset melodramat dohromady. Hallström mě po dlouhé době obrovsky překvapil jednoduchým filmem, který umí takhle natočit asi opravdu jen on. A stačil mu k tomu jeden japonský pes a Richard Gere v nezvyklé roli v neobyčejném příběhu. Kdo při tomhle filmu neuronil slzu(spíš celý kýbl), tak by se měl raději podívat znovu.(11.4.2010)

Pokud bychom měli napsat ódu na psí oddanost, stačilo by převyprávět Hachikův příběh. Američtí tvůrci ho natočili s citem, uvolněně a bez zbytečných komplikací. Dokonce i závěrečná tečka si vystačila s jednoduchou rekapitulací, trochu nadbytečný je pouze rámeček s vyprávějícím klukem. Hachiko: A Dog's Story je zkrátka film sice malý a nenáročný, ale stejně ryzí, bezelstný a opravdový jako vztah psa a jeho pána.(7.6.2010)

Obyčejně se nad uslintanými bestiemi nedojímám, ale toto bylo opravdu milé a pěkné. Že jsem v závěru nebyl daleko od pláče považuju téměř za osobní selhání :-D ... Takže čtyři hvězdy, ať nežeru, ale nemyslím si, že by to byl kdovíjak kvalitní film. Prostě jen řemeslně odpovídající sázka na jistotu a krapet citového vydírání.(27.6.2013)

Hallstrom zase tlačí na to, aby byly slzy za každou cenu, ale dělá to tak přirozeným a nenuceným způsobem, že za to nelze nedat palec nahoru. Based on true story přiběh mezi pánem a psem je podaný bez zbytečného sentimentu, bez přebytečných kýčovitých emocí navíc, jinými slovy úsporně akorátní. V půli filmu budete držet pěsti a fandit, aby se téhle idylické rodince v idylickém maloměstě, kde se všichni mají rádi a všechno funguje, zastavil čas a to dobré bylo napořád. Ač je to nereálné.(28.5.2017)

Poslední půlhodina = permanentní ždímačka slz. Na to je třeba být připravený, nemáte-li srdce z kamene. Hachiko má vše, co výborný, upřímně dojemný dramatický snímek potřebuje: sympatického hlavního hrdinu (pes), sympatického sekundanta (Gere), bááječnou hudbu, přijatelnou stopáž, a... je to přece podle skutečnosti!(22.8.2011)

• - Vycpaný Hačiko je k vidění v Národním vědeckém muzeu v Tokiu. (karolina.val)

• - Richard Gere a Jason Alexander si spolu zahrali už vo filme Pretty Woman (1990). (croxika)

• - Baseballový zápas, který Spencer (Richard Gere) sleduje s Hachikom je World Series z roku 1996, kdy New York Yankees porazili Atlanta Braves 3-2 a vyhráli 22. šampionát. (Pethushka)