Reklama

Reklama

Hačikó - příběh psa

  • USA Hachiko: A Dog's Story (více)
Drama / Rodinný
USA / Velká Británie, 2009, 89 min (Alternativní 94 min)

Parker Wilson najde na nádraží opuštěné štěně, vezme si ho na noc domů a druhý den hodlá najít jeho majitele. Manželka Cate je umělkyně a má ze psů strach, a tak musí štěně z domu, přestože by si jej Parker i jejich dcera Andy rádi nechali. Parker jde do útulku pro psy, kde však mají plno. Po městě vyvěsí plakáty o nalezeném štěněti a nabídne ho několika lidem, které denně v městečku potkává. Nikdo ho nechce a na nádraží se o pejska také nikdo nepřihlásí. Parkerův přítel Ken pochází z Japonska, a tak rozpozná na obojku štěněte jméno Hači, které znamená osmičku – číslo štěstí. Parker si pejska zamiluje, koukají spolu na baseball, hrají si a učí ho aportovat. Cate psa mít nechce, ale když uvidí, jak si s ním Parker hraje a je šťastný jako malý kluk, tak se rozhodne nechat si ho. Parker jezdí každý den vlakem do Chicaga, kde pracuje jako učitel tance, přestože Hačiho zavírá na zahradě, tak se pes vždy dostane ven a doprovází ho na vlakové nádraží. Ken mu vysvětlí, že psi rasy Akita mají ke svému pánovi zvláštní poutu a Hačikó mu chce svou lásku dokázat právě doprovodem na nádraží. Parker nechá Hačiho, aby s ním každé ráno chodil a pejsek zde každý večer v pět hodin zase čeká. Lidé pohybující se pravidelně kolem nádraží Parkera a Hačika znají a obdivují jejich přátelství. Hači se stane součástí rodiny a vytvoří si s Parkerem velmi silné pouto. Na svatbě dcery Andy je Hači samozřejmě na rodinné fotografii. Jednou na vlakovém nádraží Hači nečeká, Parker ho najde v garáži, ze které nemůže vyjít kvůli skunkovi, kterého se bojí. Skunk je oba postříká smradem, a Cate je najde ve vaně, jak si užívají společné koupání. Hači poprvé ráno nechce Parkera doprovodit k vlaku, a tak jde sám. Na nádraží mu Hači přinese míček, poprvé aportuje a chce si hrát, ale Parker musí odjet. Při hodině dostane Parker infarkt a zemře. Hači čeká v pět hodin na nádraží, z vlaku vystupují lidé, kteří ho zdraví, ale páníček nikde... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 055)

Matty 

všechny recenze uživatele

Po Marleym je Hači dalším psem, který mne donutil vyměknout u filmu tak neskrývavě kýčovitého, že se nad jeho příběhem dojímají i vedlejší postavy. Hallström dobře ví, jak na to. Od hřejivých barev v úvodu přechází ke stále chladnějším a zároveň dělá vše pro to, aby film samotný chladně nepůsobil. Neboť děj japonského originálu přesunul z 20. let do současnosti, nemá důvod brát ohled na historická fakta. Jeho primárním záměrem je dojmout. Dojmout příběhem neobyčejně věrného psa. Myšlence o neutuchajícím mezidruhovém přátelství podřizuje vše ostatní. Proč by tedy nevyeliminoval záporné postavy (chybí nový majitel domu nesnášející psy), sociální tématiku (stánkař i prodavačka knih jsou vůči krizi imunní) a téma mezigeneračního konfliktu (z psa se od začátku těší profesor, ne dcera). Japonský je krom hlavního hrdiny pouze jeden herec a ozuovsky přízemní kamera, což má ale pochopitelně krapet jiné opodstatnění než u mistra. Hačikó reprezentuje perfektní přizpůsobení japonské látky euroamerickému publiku. V dobrém i zlém. 80% Zajímavé komentáře: Dudek, liborek_, sha.piro ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Hezký příběh o věrnosti až za hrob podle skutečných událostí z Japonska 20. let minulého století. Lasse Hallström jej ale přenesl do současné Ameriky a vůbec to nebylo na škodu. Richard Gere vypadal v tomhle snímku určitě o dost přirozeněji, než v rolích stárnoucích seladonů, obletovaných mladými slečinkami. Děj je milý i smutný zároveň, ale není smutný "negativně", protože věrnost je určitě krásná vlastnost. A musím říct, že i když psa nemám a asi ani nikdy mít nebudu, tak takového, jako byl Hačikó bych bral.... Roky běží... A Hačikó stále čeká... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $16miliónovTržby Celosvetovo $47,801,389Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,713,413 //počet predaných kusov 405,338║ Ako taká nenáročná oddychovka fajn, mrzí ten nevyužitý emociálny potenciál, celý film ťahá len psík Hachiko, ostatný herci len také krovie bez duše, strašne plytko vykreslené postavy, režisér sa mohol viac pohrať s príbehom a silnejšie ho podfarbiť, lebo samotná kostra príbehu určite zaujme, trošku prekvapí vysoké hodnotenie(86%) na csfd.cz, záver filmu aký bol som čakal a bol som rád ako to skončilo, film koľko toľko uspokojil, priemer. /60%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Obyčejně se nad uslintanými bestiemi nedojímám, ale toto bylo opravdu milé a pěkné. Že jsem v závěru nebyl daleko od pláče považuju téměř za osobní selhání :-D ... Takže čtyři hvězdy, ať nežeru, ale nemyslím si, že by to byl kdovíjak kvalitní film. Prostě jen řemeslně odpovídající sázka na jistotu a krapet citového vydírání. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Hachiko byl pes mého dědy. Každý ho nazýval záhadným psem..... Jednoho dne se R.Gere stal nejen milovníkem žen, tance, ale i psů. Mé hodnocení není objektivní!!!! Jakožto majitel psa jsem viděl víc než jen sondu do rodiny, která má psa a důkaz, že PES JE NEJLEPŠÍM PŘÍTELEM ČLOVĚKA. A přestože jsou psí (zvířecí) instinkty fantastické, vy ostatní se na film podívejte pouze v případě, když budete mít potřebu uronit slzu za starýho psa (nemyslím Gereho). Nebo jestli potají myslíte na Gora. Každopádně, nikdy by jsme neměli zapomenout na ty, které milujeme. I když nejsme psi. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne Víte že? Skutečný Hachiko opravdu existoval? Jeden by mu snad i záviděl… ()

Galerie (28)

Zajímavosti (20)

  • Skutečný Hačikó se stal v Japonsku natolik populárním, že se na něj přijely podívat miliony lidí. V den, kdy zemřel, byl v celém Japonsku vyhlášen státní smutek. Psíkovi postavili přímo na nádraží v Šibuja sochu, která zde stojí dodnes. (Petulka88)
  • Skutočný Hačikó bol bielej farby, zatiaľ čo Hačikó vo filme má sfarbenie červené. Obidve farby sú podľa FCI štandardu č. 255. Ďalej je ešte uznávané sfarbenie žíhané. Ostatné farby sa nepripúšťajú ako telesný znak Akity inu. (Carol Pifková)
  • Baseballový zápas, který Parker Wilson (Richard Gere) s Hačikem sleduje, je World Series z roku 1996, kdy New York Yankees porazili Atlanta Braves 3-2 a vyhráli 22. šampionát. (Pethushka)

Reklama

Reklama