poster

Hrůza v Connecticutu

 • USA

  The Haunting in Connecticut

 • Slovensko

  Hrôza v Connecticute

 • Slovensko

  Dom hrôzy

Horor / Thriller / Drama

USA, 2009, 102 min

Režie:

Peter Cornwell

Scénář:

Adam Simon, Tim Metcalfe

Kamera:

Adam Swica

Střih:

Tom Elkins

Scénografie:

Alicia Keywan

Kostýmy:

Meg McMillan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikO_NR_1909
  ***

  Akurát je škoda, že tak skvelé lakačky (to už bolo dávno, čo som sa po vzhliadnutí prechádzajúci sa po byte v noci "bál" chodiť) a so sfilmovanými halucináciami sú zahrnuté vo fakt debilných dialógoch. Tohto sa mal ujať niekto iný, z inej škály pohľadu na veci a niekto skúsenejší a zahrňujúci viac hlbšej príbehovosti. Niekto, kto by vytvoril symbióznejšie spojenie ťažkej drámy s veľkým kúskom strašidelných scén. Ale hovorím, nalakať sa dá fakt všade, aj keď sa vám hlava točí od slabučkých dejových buniek.(31.5.2013)

 • Bloody13
  ****

  A pak že duchařinám odzvonilo! Atmosféra "Hrůzy v Connecticutu" byla hustá jak bramboračka, chvílema mě skutečně mrazila, a několikrát mě nadzvedla z pohovky. Lekací scény tu vůbec fungují skvěle. Kamera se přiblíží k nějakému předmětu, vy zpozorníte, a očima zaostříte na to jedno místo... jenže lekačka přijde z druhé strany. I obsazení bylo sympatické. I když postava pastora v podání Eliase Kotease mi připadala jaksi navíc. Nechápu, proč ty nejzajímavější horory stáhnou naši distributoři z kin krátce před jejich premiérou, nebo je neuvedou vůbec. Doplatil na to jak Orphan, Pandorum, tak tahle skvělá duchařina. Hanba jim!(6.8.2010)

 • Xmilden
  **

  Kdepak znovu se už se na tuto variaci na strašidelný dům nepodívám. Hodně tomu čouhalo z nohavic třeba 3:15 zemřeš. ..........-"Navíc úplně vidím ty lekací scény, tady se budeš sklánět u zrcadla a až se zvedneš a podíváš do něj uvidíš tam ohořelou mrtvolu co se šklebí. A tohle zopakuj na různých místech s podobným efektem několikrát po určité době a máš 80 % hororu hotovo. Přidej samozřejmě nějakého hrdinu, hlavně nepřidávej žvásty o bohu (tady se to stalo) a ještě to chce nějaké to finále. Ideální je požár domu. No a do titulků by šlo třeba napsat že už se v tomto strašidelném domě nikdy nic nestalo a všichni žijí spokojeně až dodnes. Máš to"? -"Jo".(23.9.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Náhodou vůbec ne tak špatné jak jsem očekával a v porovnání s nedávnou až ostentativně blbou krávovinou Unborn výrazně milé překvapení. Příběh je samozřejmě jedno velké klišé, ale tak nějak mě to stejně celkem bavilo i postoprvé. Dramatická linka s nemocným chlapcem snímku docela prospívá, není to s ní pak tak vyloženě tuctové, jako v ostatních duchařinách. Na druhou se film bere strašně moc vážně, což mu v některých pasážích spíše škodí, trocha béčkového nadhledu by neuškodila (na což však tvůrci - vzhledem k tomu, že hlavní hrdina umírá na rakovinu - neměli koule). Průměrné, sledovatelné.(28.6.2009)

 • Morholt
  ***

  Tradiční barák s příběhem, smrtelně nemocný chlapec vídající duchy a jeden vševědoucí pastor. Nejotřepaněji otřepaný model, který se mi kupodivu líbil a vůbec nepůsobil tak blbě, jak se na první pohled zdálo. Překvapilo mě to hlavně atmosférou, která byla pro strašidla jak dělaná a ta se v ní tudíž mohla prohánět přirozeně jako doma. Suma sumárum, příjemná, tisíciprvní variace na strašidelný dům, která mě příjemně překvapila. 65%(20.12.2009)

 • - Když jsou Matt (Kyle Gallner) a reverend (Elias Koteas) v ústavu, sledují režisérovu prvotinu Ward 13 (2003). (Campbell)

 • - Postava reverenda Popesca byla založena na Johnu Zaffisovi, který tento případ skutečně vyšetřoval. (Chatterer)

 • - Báseň, ktorú Matt (Kyle Gallner) recituje pri spomienke na "knihu z detstva s podivnými obrázkami", sa skladá v skutočnosti z dvoch častí. Prvou je úryvok básne W. H. Mearnsa publikovanej v roku 1922 pod názvom "Antigonish". Druhou je stará ľudová anglická riekanka, známa pod názvom "Two dead boys poem". (Zdroj: ČSFD.cz)