Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Do tohohle filmu se mi dlouho nechtělo. Nevím proč, možná ten námět nezněl až tak atraktivně. O to víc jsem pak byla filmem překvapená. Dakotu Fanning mám ráda a tady je klasicky skvělá, role předčasně dospělé dívky jí sedne. A vůbec to obsazení, wow. Příjemné drama, které je možná místy až moc přeslazené, ale zaryje se pod kůži.(16.5.2010)

Nějak si neumím představit, že by s tenhle film mohl líbit mužům. Ale podle hodnocení asi ano, tak jsou možná obecně citlivější bytosti, než jsem si myslela. Protože tenhle film je zcela a výhradně o vztazích: zraněných, ublížených, laskavých, přátelských i milostných. Nikdo jimi ale naštěstí nemává jako signálním praporkem - vyplývají ze situace, z pohledů, gest, ze zdánlivě náhodně proneseného slova. ______ I když z filmu často dýchá poklidná, idylická atmosféra, je proložený až drastickými momenty. Tohle je, kupodivu, dobrý americký psychologický film o síle ženského spojenectví. /2. 8. 13./(2.8.2013)

Začátek byl jednoznačně zajímavý a měl u mě našlápnuto na 5*, protože něco takového se jen tak nevidí (kdo viděl,ví). Jenomže jakmile Lily utekla, celé to dění bylo takové nezáživné a rozhodně ne tak neotřelé, jak to působilo původně. Atmosféra šedesátých let, kdy vládla rasová nesnášenlivost je úžasná, ale to je asi tak všechno. Asi jsem až příliš očekávala druhý Černobílý svět. A ten se tedy opravdu konal. Navíc celému příběhu uškodila postava ufňukané May, která byla prostě na zabití (ale tvůrci na to asi časem taky přišli a..no,kdo viděl,ví). Celkově jsem našla jen málo postav, se kterými by se dalo sympatizovat a to je dost škoda. Každopádně celkem fajn. A to je právě to.. "celkem fajn" na lepší hodnocení prostě nestačí.(2.9.2012)

Takový ten tradiční americký příběh o tom, jak to měli černí lidé těžké a jak pomohli jedné bělošské dívce, která zase hledala lásku, která se jí doma nedostávala a než se všichni dopracovali k šťastnému konci, tak se mezitím stalo pár ošklivých věcí, což bylo dobrou záminkou k tomu, aby si mezi sebou sdělili nějakou tu životní moudrost. Takových "hřejivých" filmů jsem už viděla nepočítaně, ale pokud disponují jako tento přijatelným scénářem a dobrými hereckými výkony, nemám s tím žádný problém... sice nějak zvlášť nenadchnou, ale ani neurazí.(29.3.2013)

Láska má rôzne podoby a v Tajnom živote včiel rozhodne nejaké cítiť boli. Pekná banda ženských predstaviteliek sa tam zišla. A možno mal film trošku rasovo ladený podtón, ale len na prvý pohľad. Ženy v ružovom domčeku sa tým nedali zlákať... LÁSKA JE VŠADE OKOLO. Dakota je opäť super. A nielen ona. Aplauzzz..(25.10.2010)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)