Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Tohle byl film podle mého gusta. Osobně mám ráda filmy, které ukazují, jak moc byla (a mnohdy stále zůstává) amerika plná nenávistných a puritánských názorů na věci, které neznají a znát nechtějí. Film s perfektním obsazením, navíc skvěle zasazený do jednoho z nejdůležitějších období pro afroameričany. Všem doporučuji !!!(11.10.2011)

Soundtrack Mark Isham: 1. A Box Of Secrets (03:17) ,2. Don't Bother Looking For Me (01:00) ,3. The Supremes Were In My Kitchen (00:54) ,4. Peaches (00:44) ,5. Black Madonna (00:50) ,6. Just Another Way Of Dying (01:22) ,7. Who Have We Here (00:48) ,8. Bee School (02:23) ,9. Daughters Of Mary (02:48) ,10. Purple Honey (00:51) ,11. Tears And Sprinklers (01:00) ,12. Marshmallows And Grahams (02:00) ,13. Don't Tell Mary (02:56) ,14. Time To Die (04:48) ,15. She Came Alone (01:36) ,16. Map (01:25) ,17. Kiss (01:23) ,18. Hat Box (02:02) ,19. Will You Marry Me? (00:58) ,20. You Was Here All The Time (01:25) ,21. All These Mothers (03:34),(14.5.2011)

Takhle se má točit drama. Silný příběh, mozaikovité skládání, složité, komplikované a nelítostně utrápené postavy, talentovaní herci a gradace postupná, rvoucí srdce, mozek a jiné útroby. Výstupy PB hraničily s maniakálností, ten chlap mě nepřestane udivovat nikdy. Možná bych si v roli titulní hrdinky dovedla líp představit někoho o kapánek starší... To jen aby můj komentář nebyl slaďoučký jak med...(5.6.2010)

Film už jsem viděla dříve a už tehdy na mě velmi zapůsobil. Příběh je velmi originální, má to své vlastní kouzlo, díky kterému jsem se do příběhu dostala společně s hlavní postavou. Dakota je v roli Lily naprosto dokonalá, věřila jsem jí každé gesto, každé slovo a každou slzu. U filmu jsem brečela hned několikrát a už to je důkaz velké kvality filmu, že dokáže vyvolat ty pravé emoce u sledování filmu.(8.4.2017)

Do tohohle filmu se mi dlouho nechtělo. Nevím proč, možná ten námět nezněl až tak atraktivně. O to víc jsem pak byla filmem překvapená. Dakotu Fanning mám ráda a tady je klasicky skvělá, role předčasně dospělé dívky jí sedne. A vůbec to obsazení, wow. Příjemné drama, které je možná místy až moc přeslazené, ale zaryje se pod kůži.(16.5.2010)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)