Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Po tomto filmu možná přehodnotím názor na Dakotu Fanning jakožto dětskou hvězdičku. Je totiž výborná, rozervanou dívku, která hledá pravdu, ale pravdu o sobě samé úporně skrývá, zahrála na jedničku. Paul Bettany sice v roličce jejího otce neměl co ukázat, ale jeho přítomnost překvapí. Zbytek chvály Patří Queen Latifah, Jennifer Hudson, Alicii Keys a včelám:-)(21.2.2009)

• shyster

Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní.(17.4.2009)

70%. Celkom slusna drama zo zaujimavym obsadenim. Chvilkami to bolo trosku nudne, ale Dakota je prilis talentovana herecka a tak trosku sa cudujem, ze ju nevidim v kine castejsie, pretoze tento film celkom dobre potiahla spolu s Queen Latifah a ostatnymi hereckami. 3 hviezdicky tiez nemozem dat, lebo ma vdaka rodinnej teme a rasovej neznasanlivosti 60-tych rokov tento film az prilis zaujal. ________ Dakota Fanning - (Lily Owens) +++ Queen Latifah - (August Boatwright) +++ Jennifer Hudson - (Rosaleen Daise) +++ Alicia Keys - (June Boatwright) +++ Sophie Okonedo - (May Boatwright) +++ Paul Bettany - (T. Ray Owens) +++ Hilarie Burton - (Deborah Owens) +++ Tristan Wilds - (Zach Taylor) +++ Produkcia: Will Smith, Jada Pinkett Smith +++(21.6.2011)

Citlivě natočený film s výbornými hereckými výkony. Spousta témat - vina, kterou si Lilly s sebou nese od svých čtyř let, a že je to těžké bříně (ale jak říká May, včela unese víc, než je její váha), neradostné dětství, černošská tématika z období, kdy sice mohou "barevní" začít volit, ale realita je mnohem, mnohem jiná, náhoda a osud, sourozenecká soudržnost, náboženský přesah, ale především otevřená náruč a láska, která prý není bez hranic, ale je tomu tak? Původně se mi na to moc koukat nechtělo (zase bude někdo moralizovat a Dakota má být opět fantastická...), ale stálo to za to se trochu přemoci...:-)(11.8.2009)

Drobná, tradičně skvěle hrající Dakota Fanning utíkající před násilnickým otcem přichází společně se ctižádostivou, až paličatou Jennifer Hudson (utíkající před násilnickou a tendenční společností) do města Tiburon ve snaze poznat blíže svou minulost. Společně tvoří jednu nesourodou (už vzhledem k tomu, v jakém prostředí a v jaké době se film odehrává) dvojici, která postupně dosti zamíchá s osudy tří relativně klidně žijících včelařek, u kterých naleznou útočiště. Film je celkově hodně emotivní, k čemuž jistě i dopomáhá postava May, která je přesně tímto způsobem koncipována. Možná i proto, že je film na silných emocích založen, na mě tak úplně nezapůsobilo Lilyino přiznání při hovoru s August, které účinkovalo spíš křečovitě a mohlo být zvládnuto mnohem lépe. Jinak si ale troufám tvrdit, že film z velké části stojí právě na Dakotě a jejím naprosto přirozeném a vynikajícím hereckém projevu. Sympatický film, který rozhodně stojí za pozornost.(17.7.2011)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)