Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Pěkný snímeček, který dojme převážně ženské osazenstvo, protože je napěchovaný různými problémovými vztahy a zvraty, který film na jednu stranu obohacují a na stranu druhou shazují. Každopádně "Tajný život včel" se může pochlubit nádhernou vizuální stránkou a ještě lepším soundtrackem. K tomu si můžete přičíst takřka Oskarové výkony malé Dakotky a dostanete opravdu zajímavý a hezký filmeček. Já osobně bych však ubral rodinných zvratů a malinko poupravil scénář, protože na mě bylo těch emocí příliš. 75%(9.7.2010)

Soundtrack Mark Isham: 1. A Box Of Secrets (03:17) ,2. Don't Bother Looking For Me (01:00) ,3. The Supremes Were In My Kitchen (00:54) ,4. Peaches (00:44) ,5. Black Madonna (00:50) ,6. Just Another Way Of Dying (01:22) ,7. Who Have We Here (00:48) ,8. Bee School (02:23) ,9. Daughters Of Mary (02:48) ,10. Purple Honey (00:51) ,11. Tears And Sprinklers (01:00) ,12. Marshmallows And Grahams (02:00) ,13. Don't Tell Mary (02:56) ,14. Time To Die (04:48) ,15. She Came Alone (01:36) ,16. Map (01:25) ,17. Kiss (01:23) ,18. Hat Box (02:02) ,19. Will You Marry Me? (00:58) ,20. You Was Here All The Time (01:25) ,21. All These Mothers (03:34),(14.5.2011)

Nejde zde ani tak o včely, jako o lásku a pomoc lidem v nouzi. Přesněji řečeno, jde o pomoc malé holčičce, která se rozhodne utéct před svými vzpomínkami nešťastného dětství. Uchýlení se u černošských chovatelek včel se nezdá jako dobrý nápad, obvzvláště v době rasistických nepokojů 60. let. A je to právě láska, která se ukáže jako nejlepší pomocnice... Skvělé sladké drama! Zajímavosti: Tolik včel na jednom místě a jen jedno ďobnutí. Odnesla to Alicia Keys. Že by zpívala falešně? :-) 75%(23.3.2009)

Velmi intimní příběh o hledání pravdy, odpuštění, pochopení, tolerance a lásky. Zní to až kašovitě klišoidně, ale asi to nejpřesněji vystihuje podstatu. Tohle půjde u nás maximálně rovnou na DVD, páč průměrný český divák není dvakrát nakloněn černošskému medu, ač o to tady vlastně vůbec nejde. Jen jsem měl, bohužel pro mě, celý film problém přijít na chuť hlavní hrdince, ne že by za to mohla, ale nějak mi prostě nesedla. Sophie Okonedo, coby May, byla úžasná a Queen Latifah jako správná macatá mamina jakbysmet.(17.2.2009)

Překrásný snímek, který mě rozplakal. Naprosto upřímný snímek, kde, co se týče děje, se v podstatě nic neděje, ale odehrává se tu dokonalá souhra hereckých výkonů, skvělé kamery - opět mé oblíbené sluncem prosvícené pohledy vlévající teplo do srdíčka, hudby a písní, a vnitřních soubojů postav. O tom film vlastně je - o duši a o tom, co se odehrává uvnitř člověka. Jak už jsem zmínila, hemží se to tu výbornými herci, kteří předvedli skvělé výkony. Queen Latifah prostě role silných sebevědomých kyprých černošek sedí a vždycky, když je v nějakém filmu, kde má takovou roli, vnese mi podivný klid do duše, že vím, že všechno dopadne dobře....nevím, jak to dělá. Co se týče Dakoty Fanning, tak ta už je nyní jedinečná herečka, která si vybírá samé zajímavé role a málokdy je k vidění v nějakém braku nebo šumáku, a to je jí teprve 18, v tomto filmu 14 tedy. Omluvte mě, za tento neskutečně sentimentální komentář, ale mě se film dotkl a dlouho na něj nebudu schopna zapomenout. Na závěr krásná skladba, která ve filmu zazněla - Doncha know.(21.1.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Natáčelo se od 13. ledna do 22. února 2008 v Severní Kalifornii, konkrétně ve městech Lumberton, Watha a Southport. (BMW12)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)