Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $37,770,162Tržby Celosvetovo $39,984,023Tržby za predaj DVD v USA $17,614,027 //počet predaných kusov 978,741║ silný film natočený s citom, ktorý pohladí /90%/(2.3.2010)

Moc chlapáckej film to nebyl, ale bylo to opravdu koukatelné. Dakota, Queen i Alicia hráli opravdu skvěle, ten film byl na nich postaven.(27.9.2010)

• Webb

Na můj vkus moc přeslazená stylizace se slabším dějem a herectvím "začátečnickým", který filmu taky moc neprospěl. Kladem bych tu viděl snad jen lehce nadprůměrnou kameru. Lepší dvě hvězdy, 50%(24.3.2009)

Film stojící především na brilantním hereckém výkonu Dakoty Fanning, které v té době bylo ještě nějakých 14 let, ale přesto podala nezvykle psychologicky hluboký herecký výkon. Jinak je to ale takové to klasické americké melancholické drama - fotr zmetek, nešťastná dcerka a do toho pro US diváky vcelku vděčné zasazení do 60. let, kdy vládl rasismus ještě v plné síle. Popravdě je pořád pro mě dost těžko uvěřitelné, že ještě zhruba před 60 lety panovala ve Spojených Státech taková situace a dnes sedí ve vládě černý prezident. Na druhou stranu zákony se možná změnily, ale lidi, ti umí být zlí pořád stejně.(19.9.2015)

70%. Celkom slusna drama zo zaujimavym obsadenim. Chvilkami to bolo trosku nudne, ale Dakota je prilis talentovana herecka a tak trosku sa cudujem, ze ju nevidim v kine castejsie, pretoze tento film celkom dobre potiahla spolu s Queen Latifah a ostatnymi hereckami. 3 hviezdicky tiez nemozem dat, lebo ma vdaka rodinnej teme a rasovej neznasanlivosti 60-tych rokov tento film az prilis zaujal. ________ Dakota Fanning - (Lily Owens) +++ Queen Latifah - (August Boatwright) +++ Jennifer Hudson - (Rosaleen Daise) +++ Alicia Keys - (June Boatwright) +++ Sophie Okonedo - (May Boatwright) +++ Paul Bettany - (T. Ray Owens) +++ Hilarie Burton - (Deborah Owens) +++ Tristan Wilds - (Zach Taylor) +++ Produkcia: Will Smith, Jada Pinkett Smith +++(21.6.2011)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)