Reklama

Reklama

Tajný život včel

  • USA The Secret Life of Bees (více)
Trailer

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hereckému obsazení amerického dramatického filmu o rodině, nezávislosti a síle lásky. Čtrnáctiletá Lily na útěku před tvrdým otcem nachází láskyplné útočiště u tří sester Boatwrightových, jež chovají včely. Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (160)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Gina Prince-Bythewood .. Netradiční prostředí (včelí farma), tradiční dobové potíže (rasově laděný venkov šedesátých let) a výborná Dakota Fanning (kruci, tohle že je to talentované/uječené dítko Dakota? Tři roky jsem jí neviděl a ten progres jde poznat). Slastný odér nezpůsobuje jen neustálá přítomnost medu, ale především příběh o hledání a silná herecká sestava. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Začátek byl jednoznačně zajímavý a měl u mě našlápnuto na 5*, protože něco takového se jen tak nevidí (kdo viděl,ví). Jenomže jakmile Lily utekla, celé to dění bylo takové nezáživné a rozhodně ne tak neotřelé, jak to působilo původně. Atmosféra šedesátých let, kdy vládla rasová nesnášenlivost je úžasná, ale to je asi tak všechno. Asi jsem až příliš očekávala druhý Černobílý svět. A ten se tedy opravdu konal. Navíc celému příběhu uškodila postava ufňukané May, která byla prostě na zabití (ale tvůrci na to asi časem taky přišli a..no,kdo viděl,ví). Celkově jsem našla jen málo postav, se kterými by se dalo sympatizovat a to je dost škoda. Každopádně celkem fajn. A to je právě to.. "celkem fajn" na lepší hodnocení prostě nestačí. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ale tak, snést se to vcelku dalo. Dráma z doby šedesátých let, kdy Amerika byla ještě těžce rasistická, ale černošská menšina začala vystrkovat drápky. Moc filmů z tý doby není a tenhle je trošičku vyjímkou, kde se sešly docela zajímavá jména. To je hrozně těžký o těhlech dramatech něco řikat. Většinou jsou všecky na jedno brdo, ale špatný taky nejsou. Prostě ze života a otázka je, jestli to zaujme nebo nudí. Každý příběh je totiž pro každého individuální, a mě tenhle vcelku zajímal, ale ruce pryč od té doby spátky do reality. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Včely obrátily celý můj život vzhůru nohama. Byly mi seslány. Objevily se jako anděl Gabriel před Pannou Marií “….. Každičká bytost chce být milována. Lily není výjimkou. Prožívá nelehké dětství, dotýká se jí rasová nesnášenlivost a TAM v růžovém domě (s až pohádkovými bytostmi) nachází naději, lásku a snad i pravdu. D.Fanning asi nikdy nebude hvězdou Prcičkových komedií. A zřejmě ji mine obdiv ,,tohoto“ publika. Když sleduji její cestu k hluboce ukrytým citům, či důvěře k mateřské lásce, myslím, že je to dobře. Výborné herecké obsazení, kde hlavně z Q.Latifah vyzařuje takový pocit dobra a klidu, kterým nakazila i mě. PŘÍBĚH***** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Isham: 1. A Box Of Secrets (03:17) ,2. Don't Bother Looking For Me (01:00) ,3. The Supremes Were In My Kitchen (00:54) ,4. Peaches (00:44) ,5. Black Madonna (00:50) ,6. Just Another Way Of Dying (01:22) ,7. Who Have We Here (00:48) ,8. Bee School (02:23) ,9. Daughters Of Mary (02:48) ,10. Purple Honey (00:51) ,11. Tears And Sprinklers (01:00) ,12. Marshmallows And Grahams (02:00) ,13. Don't Tell Mary (02:56) ,14. Time To Die (04:48) ,15. She Came Alone (01:36) ,16. Map (01:25) ,17. Kiss (01:23) ,18. Hat Box (02:02) ,19. Will You Marry Me? (00:58) ,20. You Was Here All The Time (01:25) ,21. All These Mothers (03:34), ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se od 13. ledna do 22. února 2008 v Severní Kalifornii, konkrétně ve městech Lumberton, Watha a Southport. (BMW12)
  • Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Související novinky

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)

Reklama

Reklama