Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Takový ten tradiční americký příběh o tom, jak to měli černí lidé těžké a jak pomohli jedné bělošské dívce, která zase hledala lásku, která se jí doma nedostávala a než se všichni dopracovali k šťastnému konci, tak se mezitím stalo pár ošklivých věcí, což bylo dobrou záminkou k tomu, aby si mezi sebou sdělili nějakou tu životní moudrost. Takových "hřejivých" filmů jsem už viděla nepočítaně, ale pokud disponují jako tento přijatelným scénářem a dobrými hereckými výkony, nemám s tím žádný problém... sice nějak zvlášť nenadchnou, ale ani neurazí.(29.3.2013)

Film který člověka potěší, rozesměje a rozesmutní se nevidí příliš často. Dospívající Lily Owensová to nemá v životě příliš lehké. Trápí ji fakt že zabila tehdy svou matku, a to se z paměti vymazat nedá. Pro otce je jen přátěží a ten ji trestá vlastně za nic. Lily se rozhodně k jedinému možnému řešení. Se svou chůvou Rosaleen prchne na včelí farmu a tam teprve pozná "co je to milovat." Také se dozví tajemství o své matce, která tu kdysi se sestrami Boatwrightovými též přebývala. Dakota Fanning je tak úžasná herečka, že má můj obdiv. Příběh je tak citlivě natočen až člověku příjde že děj je nějaký křehký kus skla o kterém se neví kdy se rozbije na droboulinké kousíčky. Písně ve filmu jsou vybrané přesně pro každou scénu na míru a Queen Latifah vás dokáže přemluvit k čemukoli. Nádhera. A překvapivě i dabing velmi povedený. Pro mě plné hodnocení bez diskuze.(18.2.2011)

Soundtrack Mark Isham: 1. A Box Of Secrets (03:17) ,2. Don't Bother Looking For Me (01:00) ,3. The Supremes Were In My Kitchen (00:54) ,4. Peaches (00:44) ,5. Black Madonna (00:50) ,6. Just Another Way Of Dying (01:22) ,7. Who Have We Here (00:48) ,8. Bee School (02:23) ,9. Daughters Of Mary (02:48) ,10. Purple Honey (00:51) ,11. Tears And Sprinklers (01:00) ,12. Marshmallows And Grahams (02:00) ,13. Don't Tell Mary (02:56) ,14. Time To Die (04:48) ,15. She Came Alone (01:36) ,16. Map (01:25) ,17. Kiss (01:23) ,18. Hat Box (02:02) ,19. Will You Marry Me? (00:58) ,20. You Was Here All The Time (01:25) ,21. All These Mothers (03:34),(14.5.2011)

70%. Celkom slusna drama zo zaujimavym obsadenim. Chvilkami to bolo trosku nudne, ale Dakota je prilis talentovana herecka a tak trosku sa cudujem, ze ju nevidim v kine castejsie, pretoze tento film celkom dobre potiahla spolu s Queen Latifah a ostatnymi hereckami. 3 hviezdicky tiez nemozem dat, lebo ma vdaka rodinnej teme a rasovej neznasanlivosti 60-tych rokov tento film az prilis zaujal. ________ Dakota Fanning - (Lily Owens) +++ Queen Latifah - (August Boatwright) +++ Jennifer Hudson - (Rosaleen Daise) +++ Alicia Keys - (June Boatwright) +++ Sophie Okonedo - (May Boatwright) +++ Paul Bettany - (T. Ray Owens) +++ Hilarie Burton - (Deborah Owens) +++ Tristan Wilds - (Zach Taylor) +++ Produkcia: Will Smith, Jada Pinkett Smith +++(21.6.2011)

,,Včely obrátily celý můj život vzhůru nohama. Byly mi seslány. Objevily se jako anděl Gabriel před Pannou Marií “….. Každičká bytost chce být milována. Lily není výjimkou. Prožívá nelehké dětství, dotýká se jí rasová nesnášenlivost a TAM v růžovém domě (s až pohádkovými bytostmi) nachází naději, lásku a snad i pravdu. D.Fanning asi nikdy nebude hvězdou Prcičkových komedií. A zřejmě ji mine obdiv ,,tohoto“ publika. Když sleduji její cestu k hluboce ukrytým citům, či důvěře k mateřské lásce, myslím, že je to dobře. Výborné herecké obsazení, kde hlavně z Q.Latifah vyzařuje takový pocit dobra a klidu, kterým nakazila i mě. PŘÍBĚH***** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ ***(5.4.2009)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)