Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Tenhle film bych povinně pustil všem rasistům kolem nás (a že jich je...), a to nejlépe několikrát dokola. Rozhodně se nejedná o žádnou veselou záležitost, nicméně tento snímek ukazuje i spoustu pozitivních věcí a dokáže pohladit duši a za to mu dík. Nutno dodat, že Dakota Fanning, kterou jsem zatím v hlavní roli neviděl, zahrála naprosto famózně.(31.1.2010)

,,Včely obrátily celý můj život vzhůru nohama. Byly mi seslány. Objevily se jako anděl Gabriel před Pannou Marií “….. Každičká bytost chce být milována. Lily není výjimkou. Prožívá nelehké dětství, dotýká se jí rasová nesnášenlivost a TAM v růžovém domě (s až pohádkovými bytostmi) nachází naději, lásku a snad i pravdu. D.Fanning asi nikdy nebude hvězdou Prcičkových komedií. A zřejmě ji mine obdiv ,,tohoto“ publika. Když sleduji její cestu k hluboce ukrytým citům, či důvěře k mateřské lásce, myslím, že je to dobře. Výborné herecké obsazení, kde hlavně z Q.Latifah vyzařuje takový pocit dobra a klidu, kterým nakazila i mě. PŘÍBĚH***** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ ***(5.4.2009)

• shyster

Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní.(17.4.2009)

Nějak si neumím představit, že by s tenhle film mohl líbit mužům. Ale podle hodnocení asi ano, tak jsou možná obecně citlivější bytosti, než jsem si myslela. Protože tenhle film je zcela a výhradně o vztazích: zraněných, ublížených, laskavých, přátelských i milostných. Nikdo jimi ale naštěstí nemává jako signálním praporkem - vyplývají ze situace, z pohledů, gest, ze zdánlivě náhodně proneseného slova. ______ I když z filmu často dýchá poklidná, idylická atmosféra, je proložený až drastickými momenty. Tohle je, kupodivu, dobrý americký psychologický film o síle ženského spojenectví. /2. 8. 13./(2.8.2013)

Ani nevím, co jsem od toho filmu čekala, ale byla jsem nesmírně překvapená, protože se mi ten film opravdu hodně, hodně líbil. Dost slušné drama z netradičního prostředí. Dakotu teda nemám zrovna dvakrát ráda, ale musí se jí teda nechat, že tady mi nevadila a uznávám, že to výborně zahrála. Upřímně se mi to teda tak líbilo, že až nemám slov. Ale teda Tristan Wilds mě dostal, toho bych tam nečekala. 5*(15.3.2013)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)