poster

Tajný život včel

 • USA

  The Secret Life of Bees

 • Slovensko

  Múr nárekov

 • Velká Británie

  The Secret Life of Bees

Drama

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KikiPoka
  *****

  Tohle byl film podle mého gusta. Osobně mám ráda filmy, které ukazují, jak moc byla (a mnohdy stále zůstává) amerika plná nenávistných a puritánských názorů na věci, které neznají a znát nechtějí. Film s perfektním obsazením, navíc skvěle zasazený do jednoho z nejdůležitějších období pro afroameričany. Všem doporučuji !!!(11.10.2011)

 • freddy
  ****

  V tomhle případě jsem absolutně nevěděl, do čeho jdu. Jistě, znal jsem obsah filmu, ale nevěděl jsem, jestli ten film bude laděný spíše do poetické roviny, čemuž napovídal název filmu, nebo jestli to bude jen normální drama o dívce, která vyrůstá v prostředí bez jakékoliv vroucí mateřské lásky. Nakonec se do tohoto filmu přece jen trochu té poetiky vmísilo, ale ta poetická stránka filmu byla příjemné nenásilná a jako součást děje hodně dobře snesitelná, takže film jsem si vychutnal přesně tak, jak jsem si ho vychutnat chtěl a film jako celek byl zhruba takový, jaký jsem si ho představoval. Každopádně to ale bylo něco nového, něco značně neotřelého, ale o to více zajímavého, navíc se film zabýval i právy černochů v Americe 60. let a k tomu se mohl neznalý divák, jako jsem například já, dozvědět i něco málo o vzniku a výrobě medu a o životě včel. Tenhle film je rozhodně originální, o tom vůbec nepochybuji, něco takového jsem totiž opravdu ještě neviděl a snímek jsem si díky tomu užíval ještě víc. Navíc celkovému vyznění filmu pomohly i nečekaně velice kvalitní herecké výkony, obzvláště Dakota Fanning nejen, že roste do krásy, ale navíc pořád dobře hraje a svou roli zvládla na jedničku, v čemž jí zdatně sekundovala neméně sympatická Queen Latifah. Nemůžu si pomoct, tohle je hodně zajímavé a kvalitní dílko, které si zaslouží dobré hodnocení, dávám čtyři a půl hvězdy (90%).(29.8.2010)

 • venison
  *****

  Po dlouhé době výborný (poněkud komornější) vyprávění o dramatických osudech "barevných", ženské emancipaci a jedné dětské tragédii.. Retro šaty, retro auta a spousta pastelových barev rozjasní temné příběhy a nekompromisní dobu.. Léto podbarvené vůní medu na vás z každého záběru vyloženě dýchá.. Ústřední černošská čtveřice byla naprosto dokonalá - děvčata skvěle vystihla své rozdílné postavy.. Dakota Fanning, i když odrostla dětským střevíčkům, se sem hodila perfektně jako kontrast, protože bělejší dívenku s tragičtějším kukučem by jste si nevymysleli.. Paul Bettany nemohl vystřihnout lepšího despotického zakomplexovaného slizouna.. Všechno mi to pěkně sedlo.. Kasovní trhák to rozhodně není, ale rozhodně jde o líbezně odvyprávěné drama..(27.6.2013)

 • Napospas
  ****

  Celé mi to přijde prodchnuté Hallströmem (hlavně jisté paralely s Pravidly moštárny, tempo vyprávění, ..), řekl bych trochu mainstreamovejší, ale na škodu to není, těch 110 minutek uteklo jak voda. Můžu tu po tisící omílat hereck výkony, prostředí a příběh, ale místo toho se veřejně přiznám, že se těším, až Dakota zase o pár let poroste a bude mít nějakou ostřejší milostnou scénu, než jenom tuto decentní líbačku; snad se dočkáme a snad to nebude moc dlouho trvat =)(23.6.2010)

 • shyster
  **

  Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní.(17.4.2009)

 • - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)

 • - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace