Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Začátek byl jednoznačně zajímavý a měl u mě našlápnuto na 5*, protože něco takového se jen tak nevidí (kdo viděl,ví). Jenomže jakmile Lily utekla, celé to dění bylo takové nezáživné a rozhodně ne tak neotřelé, jak to působilo původně. Atmosféra šedesátých let, kdy vládla rasová nesnášenlivost je úžasná, ale to je asi tak všechno. Asi jsem až příliš očekávala druhý Černobílý svět. A ten se tedy opravdu konal. Navíc celému příběhu uškodila postava ufňukané May, která byla prostě na zabití (ale tvůrci na to asi časem taky přišli a..no,kdo viděl,ví). Celkově jsem našla jen málo postav, se kterými by se dalo sympatizovat a to je dost škoda. Každopádně celkem fajn. A to je právě to.. "celkem fajn" na lepší hodnocení prostě nestačí.(2.9.2012)

.......................nádherné........................prepojenie života včiel a ľudí......a ich niekedy krutý osud.......a porovnanie včiel- nosníc a ich života so životom ľudí a ich bremena, ktoré musia uniesť a keď je to bremeno príliš veľké končí (počase) ich smrťou.......čo.je tu nádherne metaforicky nielen vyslovené ale aj zobrazené.....................nestáva sa často aby počas celého plynutia filmu na mňa pôsobila taká neskutočná energia a čaro ako z tohoto snímku........................................nádherné...............(7.5.2009)

Nějak si neumím představit, že by s tenhle film mohl líbit mužům. Ale podle hodnocení asi ano, tak jsou možná obecně citlivější bytosti, než jsem si myslela. Protože tenhle film je zcela a výhradně o vztazích: zraněných, ublížených, laskavých, přátelských i milostných. Nikdo jimi ale naštěstí nemává jako signálním praporkem - vyplývají ze situace, z pohledů, gest, ze zdánlivě náhodně proneseného slova. ______ I když z filmu často dýchá poklidná, idylická atmosféra, je proložený až drastickými momenty. Tohle je, kupodivu, dobrý americký psychologický film o síle ženského spojenectví. /2. 8. 13./(2.8.2013)

Tohle byl film podle mého gusta. Osobně mám ráda filmy, které ukazují, jak moc byla (a mnohdy stále zůstává) amerika plná nenávistných a puritánských názorů na věci, které neznají a znát nechtějí. Film s perfektním obsazením, navíc skvěle zasazený do jednoho z nejdůležitějších období pro afroameričany. Všem doporučuji !!!(11.10.2011)

Do tohohle filmu se mi dlouho nechtělo. Nevím proč, možná ten námět nezněl až tak atraktivně. O to víc jsem pak byla filmem překvapená. Dakotu Fanning mám ráda a tady je klasicky skvělá, role předčasně dospělé dívky jí sedne. A vůbec to obsazení, wow. Příjemné drama, které je možná místy až moc přeslazené, ale zaryje se pod kůži.(16.5.2010)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)