Giovannin otec

Giovanna's Father

Drama / Válečný / Historický

Itálie, 2008, 104 min

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(27.8.2008)

Úlohou filmu je poukázať na absurdnosť a dramatickosť doby v ktorej sa príbeh odohráva. Začala sa 2. svetová vojna, Mussolini si upevňuje situáciu, fašizmus sa v Taliansku dostáva do popredia a karieristi začínajú z tejto doby ťažiť. A v tejto dobe žije otec Michael, ktorý svoju dcéru miluje viac ako manželku a tak nezbadá, že vytvoril okolo nej nejakú bublinu, ktorá praskla v momente keď zo žiarlivosti brutálne zabila svoju priateľku. Rozsudok znel doživotný pobyt v psychiatrickej liečebni. Tu ju navštevuje už len otec. A tak po vojne , keď ju prepustia z liečebne vráti sa do ich života aj jej matka. Film chcel poukázať na množstvo problémov v Taliansku pred vojnou, cez vojnu ale aj po vojne. Žiaden s týchto problémov ale film nerieši dôsledne, najlepšie sa to ukázalo v situácii po vojne, kedy samozvaný tribunál rozhodoval o živote a smrti jednotlivých občanov.(14.8.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,865,991(18.7.2010)

• jhrasko

Absurdne nezmyselný príbeh spoliehajúci sa automaticky na dramatickosť doby, v ktorej sa odohráva, rozohrávajúci viacero línií, nerozvíjajúc ale žiadnu dostatočne a vo výsledku tak posobiaci uspávajúco namiesto naliehavo. "Dáme ju do ústavu pre choromyseľných. Grandhotel to síce nie je, ale stále lepšie než väznica." ( táto veta a jej podobné ma mali priblížiť k postavám ???!!! ).(14.8.2010)