Jestřábí žena

• slovenský

Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

Zajímavě old schoolová fantasy z 80. let má romantickou tápletku a dostatečně charismatické i okouzlující obsazení, aby chytla za srdce. Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer jsou pěkný pár, lákavým exteriérům to sluší ještě více a Richard Donner zvládne zrežírovat i akci s mečem. Jen nám ta Jestřábí žena, stejně jako většina stejně žánrových filmů z té doby, stárne. 7/10(21.4.2011)

Lubostna temna rozpravka od rezisera Richarda Donnera /lethal Weapon, Superman/, ktory v tom case este tocil hit za hitom. Trochu vsak snimok zostarol behom casu, a dnes uz tak nestrhne ako kedysi, ked to lezalo este na pultoch kamennych vidopozicovni. Rutger Hauer /Blade Runner/ filmu vladne, horsie je to ale s Mattom Broderickom - osobne som ho nemal rad uz vtedy, teraz ho otvorene neznasam, aj preto, ze nevie hrat. Krasna Michelle Pfeiffer to vsak zachranuje, ale prilis poznat kulisy. 60 %(8.9.2015)

Fantasy, ktery jsem jako malej mel strasne rad, takze jsem se na nej ted hodne tesil, ale zaroven jsem se krapet obaval, jestli me ted film nezklame. A nezklamal. Neni to sice tak vostry, jako jsem si to pamatoval a akce by tu mohlo bejt vic, ale porad to je moc pekny romanticky fantasy. Broderick jako takovej srandovni poskok je v pohode, Hauer tady predvadi jeden z nej vykonu a Pfeiffer sice moc prostoru nema, ale je pekna. K tomu tu je moc fajn hudba a uchazejici triky, takze jsem se po celou dobu dobre bavil, ale na tech 5* to uz nebude.(29.11.2007)

Neubráním se tomu, že za čtyři, které tomu dávám, to nestálo. Ale podle mě jo. Krásná kamera, skvělý Broderick, jeho rozmýšlení s Bohem, je relativně taktéž vtipné... Ale pro mě hlavně ta kamera. Hodně filmů bylo natočeno ze středověku a málokterý se někomu podařil natočit, jako v případě Ladyhawke. A taky díky Ernestu Clineovi, za to, že Ladyhawke zmínil v Ready Player One, jinak bych se na to nikdy nepodíval.(2.10.2015)

Oblíbenost mojí mámy, tudíž moje dětská vzpomínková záležitost. Michelle Pfeiffer byla, je a zřejmě i bude vždy paní herečka a její jestřábí žena určitě zůstane jednou z těch jejích nejslavnější rolí. Báječný výkon i charismatického bouráka a v té době maximálně ve formě stávajícího Rutgera Hauera! No a za zmínku stojí i zajímavost, že zde předváděl i první filmový krůčky Matthew Broderick, kterýmu to ale bylo platný, jak holičství na schodech ke gilotině. Nicméně pan Donner nám předvedl jak má v pětaosmdesátém roce vypadat krásná a nefalšovaná dobrodružná fantasy romantika! 75%(13.4.2018)

• - Mních Imperius (Leo McKern) mal svoje sídlo na hrade Rocca Calascio, ktorý sa nachádza v abruzskom regióne, v strednom Taliansku. (corona)

• - V jedné scéně řekne Navarre Philippovi, aby jel na koni do hradu a plácne jeho koně, aby jel rychleji. Nicméně, když se poprvé tato scéna točila, Rutger Hauer (Navarre) koně plácl tak silně, že odstartoval na kopec, až úplně zmizel za horizontem. Kůň byl na Matthewa Brodericka moc silný, než aby ho mohl zastavit. Jediné, co ostatním tedy zbývalo, bylo sedět a čekat, než se vrátí zpátky. (HappySmile)

• - Kůň, na kterém Navarre jezdí, je friesianský chovný hřebec, který pochází z Nizozemí, což je rodná země Rutgera Hauera, který jej hraje. Na tomto druhu koně často jezdívali středověcí rytíři. (HappySmile)