Jestřábí žena

• slovenský

Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

Charizmatický rytier a krásna lady/hawke/, stredoveká atmosféra a fantasy námet v romantickom balení - aj to by stačilo k spokojnosti fanúšika rozprávok pre dospelých.Dôvod môjho 100%tného hodnotenia a nadšenia je však Filip.To je môj hrdina, on robí tento film /aspoň v mojich očiach/ romantickým a srdcovým.Jeho postava je určite emocionálne najpôsobivejšia a najuveriteľnejšia.Bojí sa, bojuje,vtipkuje, pomáha, ľúbi, raduje sa,dojíma i nenávidí...A ja s ním...A to je presne to, čo čakám od vynikajúceho filmu.(13.9.2010)

Dobrý pocit z Jestřábí ženy mi vždycky dokonale zkazí dokonale nepadnoucí hudba Adrewa Powella! Popík osmdesátých let ve fantasy odehrávající se někde ve středověku? To by možná pasovalo Monty Pythonům. Něco podobného málem potkalo také Barbara Conana, jenomže John Millius si prosadil svou a Basila Poledourise. Nejvíc mě zaráží, že ostřílený bard, jímž Richard Donner bezesporu je, tohleto dovolil nebo dokonce sám vymyslel. Film je jinak velmi pěkný, ale tahle hudba zanechala na jeho tváři tak hrůzostrašnou jizvu, že mnohdy musím odvrátit zrak. Naštěstí v něterých scénách je hudba opravdu vynikající.(21.5.2002)

Nostalgická romantika, která mě v dětství dokonce rozplakala. Celkem pěkný příběh a krásné obrazy (s takovým mile nostalgickým nádechem) se mi líbí i po tolika letech. Michelle je tu nádherná snad ještě víc, než jindy - a Rutger je jako vždy neodolatelný. Dnes už se sice můžu zasmát podivnému hudebnímu 80's podkladu (který má však stejně nějaké to kouzlo) nebo jednomu či dvěma hereckým úletům (Michelle) - ale i přesto je to stále docela příjemná podívaná (a navždy guilty pleasure z dětství).(28.9.2006)

Snad jediná západní pohádka, která je opravdu pohádková, tedy romantická, s hezkým příběhem a postavami neimportovanými ze sdružení pro dohled nad morálním a kulturním vyžitím mládeže, tedy nikdo se tu disneyovsky nepitvoří ani nezačne ve chvíli klidu zpívat hit dětské hitparády. Místo toho je tu několik neuvěřitelně hezkých a působivých scén (přeměna Michelle Pfeiffer v jestřába během pádu z věže), dobrá kamera, sedící lokace, atmosféra a rozhodně výrazná hudba (ke které se tu vyjadřují mnozí). Jo, souhlasím s tím, že tenhle film má jednu z nejlepších úvodních titulkových sekvencí vůbec.(13.10.2005)

Romantický fantasy príbeh o láske dvoch ľudí, ktorých osud bol kruto poznamenaný. Rytier Navarro (vynikajúci Ruther Hauer) sa každú noc mení na vlka zatiaľ čo jeho milovaná Isabo (nádherná Michelle Pfeiffer) cez deň na Jastraba. Pomáhať im bude Filip (Mišiak) Gaston a starý mních Imperius, ktorý nájde spôsob ako zlomiť kliatbu raz a navždy. Úžasný, dneš už zrejme klasický príbeh ale o to pútavejší dokresľuje výborná hudba a vizuálna stránka.(13.3.2011)

• - Kvôli lepšiemu a názornému vykresleniu vlčieho alterega hlavnej postavy (Rutger Hauer) boli z Kalifornie dovezení štyria sibírski vlci. (misterz)

• - Jestřáb, který si ve filmu zahrál, se jmenuje "Little Pasta". Během produkce ale zemřel, proto je mu film věnován. (HappySmile)

• - V jedné scéně řekne Navarre Philippovi, aby jel na koni do hradu a plácne jeho koně, aby jel rychleji. Nicméně, když se poprvé tato scéna točila, Rutger Hauer (Navarre) koně plácl tak silně, že odstartoval na kopec, až úplně zmizel za horizontem. Kůň byl na Matthewa Brodericka moc silný, než aby ho mohl zastavit. Jediné, co ostatním tedy zbývalo, bylo sedět a čekat, než se vrátí zpátky. (HappySmile)