Jestřábí žena

Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

• Autogram

Michelle vie byť krásna nielen ako mačacia, ale aj ako jastrabia žena. To je ale u mňa jediné pozitívum tohto filmu. Rozprávka je to príliš ukecaná, okolo jednej cesty a jednej udalosti sa toho toľko narozpráva, že by to dieťa neznieslo, takže je to film pre dospelých. K tomu hrozná syntezátorová hudba mení stredovekú atmosféru na 80-te roky. Myslel som, že jednu hviezdu pridám, ale nemôžem.(29.8.2015)

Takových 70%. Velice zajímavý nápad a námět. Zpracování je takové přirozené, syrové a civilní a dodává filmu atmosféru. Mladý Matthew a jeho hlášky jsou taky super. Navíc překrásná Michelle. Do toho ten romantický příběh. Prostě příjemný film, resp. pohádka. Jediné, co mi dost vadilo a bylo do uší, byla hudba, která se naprosto k filmu ze středověku nehodila - byla prostě moc moderní. Ale jinak fajn filmík. Možná té romantiky (a na to já moc nejsem) mohlo být více. Ale dobrý! Howgh!(1.1.2011)

Dle mého názoru jedna z nejlepších fantasy vůbec. Výborné herecké výkony, exteriéry, námět a především vynikající soundtrack. Michelle Pfeiffer je nádherná. Škoda, původní dabing byl lepší, ale nevadí. Mj. úvodní titulky jsou naprosto famózní, první věc, která mne u filmu před více než dvaceti lety upoutala (geniální Andrew Powell), od té doby víc než klasika. http://www.youtube.com/watch?v=CLCNqpbx--g&feature=related A zde původní dabing: https://www.youtube.com/watch?v=6MCGs5DzhCc(11.12.2008)

Jedna z prvních fantasy, co jsem viděla. Celkový příběh je takový průměrnější, ale ta myšlenka nešťastné lásky, kdy osudový pár je a přitom není spolu, je okouzlující. Pohled Michelle Pfeiffer a Rutgera Hauera při východu či západu slunce je dostatečně srdcebolný a víc nepotřebuju. Nadhodnocuju hlavně proto, že je to jeden z filmů, který si vždy znovu ráda pustím.(4.3.2012)

Je škoda, že sa v 80. rokoch fantasy žánru komerčne vôbec nedarilo ( LEGENDA, PLANÉTA KRULL, DRAGONSLAYER atď. ). Kvalitatívne sú to však mimoriadne zábavné a efektné pecky. Tento má rovnaký osud. Je striedmejší ako spomenuté tituly, je však rovnako pútavý a vydarený, s nádhernou stredovekou výpravou a rovnako okúzľujúcimi hereckými predstaviteľmi. Kultová klasika, ktorá sa dá pozrieť hocikedy.(12.9.2010)

• - Melodie, na kterou Isabeau a Phillipe tancují ve stáji, je italský tanec ze 14. století jménem "Trotto". Film také obsahuje renesanční kousek od Johna Dowlanda. (HappySmile)

• - Autor námětu k filmu Edward Khamara vyvrátil po čase tvrzení producentů, že jde o ztvárnění existující legendy. Přiznal, že ho příběh napadl při odpoledním joggingu. [Zdroj: extralife.cz] (pornogrind)

• - Kůň, na kterém Navarre jezdí, je friesianský chovný hřebec, který pochází z Nizozemí, což je rodná země Rutgera Hauera, který jej hraje. Na tomto druhu koně často jezdívali středověcí rytíři. (HappySmile)