Jestřábí žena

• slovenský

Jastrabia žena

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

USA, 1985, 114 min

Předvídatelná pohádka (kdo nevěděl že Etiennem už od první noci má taky své malé chlupaté tajemství?) ale dobrá fantasy z 90 let... prostě klasika. :) I když mi přijde trochu divné jak kněz může až tak někoho proklít.... ale beru to jako Fantasy kde je hlavním záporákem zase ta církev... Takže o to víc.. hvíznout jednu hvězdu jako bonus. :D(8.10.2015)

Romantický fantasy príbeh o láske dvoch ľudí, ktorých osud bol kruto poznamenaný. Rytier Navarro (vynikajúci Ruther Hauer) sa každú noc mení na vlka zatiaľ čo jeho milovaná Isabo (nádherná Michelle Pfeiffer) cez deň na Jastraba. Pomáhať im bude Filip (Mišiak) Gaston a starý mních Imperius, ktorý nájde spôsob ako zlomiť kliatbu raz a navždy. Úžasný, dneš už zrejme klasický príbeh ale o to pútavejší dokresľuje výborná hudba a vizuálna stránka.(13.3.2011)

Nostalgia a spomienka na staré časy v socialistickom kine. Nedávno som videl Stardust a Michelle je aj po 20 rokoch stále kočka, no v tejto úlohe je úžasná. Proste jej to v tom fantasy sekne. Svoje charizma tu ukázal aj Rutger Hauer. Ja sa pomaly ešte aj teraz rozplačem, keď im to tak na konci spolu pristane...(22.12.2007)

Charizmatický rytier a krásna lady/hawke/, stredoveká atmosféra a fantasy námet v romantickom balení - aj to by stačilo k spokojnosti fanúšika rozprávok pre dospelých.Dôvod môjho 100%tného hodnotenia a nadšenia je však Filip.To je môj hrdina, on robí tento film /aspoň v mojich očiach/ romantickým a srdcovým.Jeho postava je určite emocionálne najpôsobivejšia a najuveriteľnejšia.Bojí sa, bojuje,vtipkuje, pomáha, ľúbi, raduje sa,dojíma i nenávidí...A ja s ním...A to je presne to, čo čakám od vynikajúceho filmu.(13.9.2010)

• kritiklon

Asi nejhorší Soundtrack v dějinách filmu! Hrůza! Ta hudba se do toho prostředí a děje absolutně nehodila a nezapadala. Podle mě hodně přeceňovaný film který má slibný začátek, slušný ale předvídatelný konec a mezitím už není nic! Celé je to zbytečně natažené až na zdraví škodlivých 114 minut v kterých se děje vlastně jen to, že se pořád někam putuje a přesouvá z místa na místo. Trošku to zachránila působivá kamera a snaha hlavních představitelů ale jinak škoda mluvit :( Za mě 2,5* a 52%(22.1.2015)

• - Kvôli lepšiemu a názornému vykresleniu vlčieho alterega hlavnej postavy (Rutger Hauer) boli z Kalifornie dovezení štyria sibírski vlci. (misterz)

• - Mních Imperius (Leo McKern) mal svoje sídlo na hrade Rocca Calascio, ktorý sa nachádza v abruzskom regióne, v strednom Taliansku. (corona)

• - Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer se při natáčení filmu potkali jen jednou, a to při scéně velkolepého finále v katedrále. Do té doby natáčel každý sám vždy svůj part a jak to bylo ve filmu, bylo to i ve skutečnosti - při natáčení se neviděli. Při scéně polibku po vítězném souboji rytíře Navarra (Rutger Hauer) s biskupem se Rutger zeptal Michelle: "Můžu vám dát vůbec pusu?" a Michelle odvětila: "Když to musí být...." a pak vzpomínala na natáčení scény polibku těmito slovy: "Kdybych věděla dřív, že je Rutger takový, tak bych snad chtěla i změnit scénář, abychom se potkávali víc....a nejen na scéně..." (Peregrina)