Asi jsem čekal o dost víc, protože se jedná o film, který výrazně ovlivnil Scorseseho. Lepší efekt by na mě snímek měl v době, kdy vznikl, anebo v době, kdy já byl ještě dítě. V současné době se ale jedná o film, který je sice krutý, ale nejedná se o něco, co by mě mělo uvrhnout do naprostého transu z toho, že jsem ho zhlédnul.(9.10.2014)

• Houdini

NFR 1994(5.4.2004)

Famózní styl a jedinečná atmosféra. Inspirace pro Scorseseho fláky je naprosto zjevná.(21.3.2010)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Velice povedená Noirovka.(4.11.2012)

• liquido26

Pamatujete si na Frajera Luka s Paulem Newmanem a kultovní hlášku: "What we got here is failure to communicate."? Tak přesně tato hláška mi běžela hlavou po většinu filmu. Zkrátka a dobře nastalo selhání komunikace mezi tímto filmem a mnou. Vůbec jsem nepochopil, co se mi noir Force of Evil snažil za svých 74 minut, které se zdály neskonale delší, sdělit. Příběh mě nezaujal vůbec ničím, postavy mě nezaujaly taktéž vůbec ničím. A navíc nemůžu ani říct, že bych se nějak výrazně nudil - prostě jsem si tak seděl ve svým vlastním světě a skrz průhlednou bariéru sledoval, že se tam něco děje a nechápal vůbec co a proč. Kdyby mě ten příběh nudil, tak dám třeba 3, ale já docela pochybuju, že tam nějakej příběh vůbec byl.(4.2.2011)

{204/1001} Zajímavý film ze prostředí hazardu, i když tentokrát ne sportovních sázek, ale z oblasti nelegálních loterií. Film je velmi krátký, což na jednu stranu nedovolí děj nějak více rozvinout, na druhou stranu se opravdu pořád něco děje a není šance se ani chvilku nudit. Za mě je krátká stopáž spíše plus, ale kdo očekává nějaké komplexní veledílo, tak asi spokojen nebude. 70 %(28.7.2015)

Ktorá by sa nehodila okolo krku chlapovi, ktorý má moc, peniaze a šarm. Darmo, že ich dosiahol násilím, podvodom a dobrým oblekom. Ale aj to je skutočnosť.(18.7.2015)

Moja noirova jazda bola zapocata kultovym Sunset Boulevardom s Gloriou Swanson a uspesne pokracuje. Tentokrat padla volba na Force of Evil. Abrahama Polonskeho ako rezisera nepoznam, ale natocene je to kvalitne, dialogy su na urovni a zapletka - gang v prostredi stavok - ma hodne do seba aj po vyse X rokoch od natocenia filmu : 85 %(6.8.2016)

Tento film ovlivnil Martina Sceorseseho, bylo to něco co znal ze života, nic takového předtím neviděl. "It was like going down and down to the bottom of the world." Incredible city poetry. Film noir must represent real cities, not the studio constructions (je dobře vidět i v první scéně Pickup on South Street nebo honička na konci The Third Man).(27.7.2017)

Výborný noir z netradičního prostředí Wall Streetu a doupat, kde se perou špinavé peníze. Film ve kterém se tenká hranice mezi dobrem a zlem stírá navíc patří podobně jako Ztracený víkend Billyho Wildera mezi první vlaštovky nového vývoje hollywoodského filmu.(23.6.2011)