Pickpock ne craint pas les entraves

• USA Slippery Jim
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
Francie, 1909, 8 min

Marek1991

Takto to môže dopadnúť, ak nahneváte človeka s nadprirodzenými schopnosťami. Fascinovalo ma, ako sa policajti vždy objavili pred niekým, kto im unikal rýchlejšie, ako prebehli obživnutia, aká drsnosť bola v celom diele, no zároveň to strácalo hlúposťami aj zaujímavosť, možno tam mali vymyslieť viac motívov. ()

corpsy

Kúzelník, alebo niekto kto sa v budúcnosti možno pripojí k všetkým tým x-menom, avengerom, alebo k nejakej tej lige? Každopádne fascinujúci snímok, kde sa to hemží dobovými ( a musím uznať že skvelými ) trikmi a pohodovou atmosférou. ()

gjjm

Takové nepříliš dobře zkomponované pásmo z ilusionistických triků (brilantně zanimovaných a místy dost vtipně natočených – třeba slepování strážníka bylo výborné -, ale netvořících žádný souvislý příběh), spojené rámce neustále prchajícího kapsáře – iluzionisty. Vzdáleně atmosférou připomíná povídky Čapka a G. K. Chestertona, ale čiší z toho taková ta meliesovská radost z triku pro trik samotný, opojenost možnostmi filmového triku, jakou bych ale čekal spíš tak o deset let dřív. Velice slušná výprava a kvalitní animace, za některé kousky by se nemuseli stydět ani v sedmdesátých letech. ()