He Ran All the Way

Krimi / Drama / Film-Noir

USA, 1951, 77 min

3,5 John Garfield se v tomto noiru představuje ve své poslední roli a rok později umírá na infarkt. Hraje zde zločince Nicka Robeyho, který poté, co ukradne tašku s penězi a postřelí policajta, uteče na plovárnu a tam se seznámí se sympatickou Peg. Dívka se zabouchne a nic zlého netuše odvede si ho domu představit rodičům. Bohužel Nick je tak trošku paranoidní, takže velice rychle na sebe provalí, co je zač a začne držet rodinu jako rukojmí v bytě. Klasické schéma a la Desperate Hours okořeněné o jakousi "romanci" mezi věznitelem a jeho obětí. John Garfield se snaží seč mu síly stačí, aby svou postavu zahrál přesvědčivě, ale bohužel je v něm pořád vidět ten hodnej sympaťák Garfield, což snímku tak trochu ubírá na napětí, protože jsem po celou dobu nevěřil, že by někomu něco udělal. I přes lehce otřepaný námět a slabšího záporáka to ale bylo docela dobré drama, u kterého jsem se rozhodně nenudil.(19.1.2013)