Dokonalý podraz (TV seriál)

Leverage

Podvodníci

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008–2012, 54 h 34 min (Minutáž: 41–57 min)

Joseph LoDuca

Timothy Hutton, Gina Bellman, Saul Rubinek, Beth Riesgraf, Aldis Hodge, Phillip Edward Van Lear, Christian Kane, Jaime Ray Newman, Scott Lowell, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Garrett M. Brown, Richard Chamberlain, Jonathan Frakes, Kevin Tighe, David S. Lee, Sara Rue, Devon Graye, Timothy Carhart, Ginger Williams, Jeri Ryan, Clayne Crawford, Anthony Azizi, Jake McLaughlin, Delilah Anderson, Brent Spiner, Jonathan Chase, Katie Lowes, Gerald Downey, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Joshua St. James, Victor Morris, Danny Bruno, Robert Blanche, Adrienne Vogel, Trish Egan, Mitch Pileggi, Sean Faris, John Billingsley, Tony Bill, Edwin Hodge, Anne-Marie Johnson, Leon Rippy, Michael E. Rodgers, Charles Martin Smith, Michael McGrady, Tom Skerritt, Tina Holmes, Alan Smyth, Gil Luna, Drew Powell, Danielle Bisutti, Demetrius Sager, Cas Anvar, Alastair Duncan, Megan Kathleen Duffy, Victoria Ullmann, James Pusztay, Leah Rachel, Shawn Telford, Danny Glover, Kurt Naebig, Richard Cox, Spencer Garrett, Angela Oh, Luis Moncada, Bryan Friday, Todd Stashwick, Marissa Neitling, Melise, Sofia Pernas, Ron Roggé, Noa Tishby, Aarti Mann, Sasha Barrese, Lisa Brenner, Ayla Kell, Aria London, Russell Hodgkinson, Chase Kim, Mark Doerr, Philip De Lorenzo, Raymond Ma, Tierra Valentine, Bradford Farwell, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Tony Cicchetti, Joshua Sawtell, Diego Velazquez, Jaime Zevallos, James Martinez, David Shatraw, Tiffany Espensen, Betty Moyer, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Glen Baggerly, Eric Martin Reid, Rich Morris, Alex Terzieff, Tony Doupe, Conner Marx, Eric Riedmann, Sean McGrath, Wayne Bastrup, Don Alder, Thomas Nabhan, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Wil Traval, David Meunier, Ayanna Berkshire, Michael Gladis, Joey Naber, Haley Talbot, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Bruce Blanchard, Brian Silverman, Cooper Bombadil, Jonah Weston, Andrea White, Robert Alan Barnett, Gary Norman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Spencer Conway, Tobias Anderson, Jerry Basham, Hank Cartwright, Meredith Adelaide, Dennis Adkins, Todd A. Robinson, Gene Freedman, Camille Collard, David Ellison, Jason Rouse, Paul F. Bernard, Ricki Bhullar, Nnamdi Asomugha, Maria Russell, Michael O'Keefe, Mike Bradecich, Jeremy Roenick, Ryan O'Quinn, Steve Coker, Jack Armstrong, Stoney Westmoreland, Natasha Duvall, Ben Bray, Michael Sheets, Marco Morales, Armando Pucci, Mark Kubr, Luke Perry, Geoffrey Blake, Mark Sheppard, Jace Daniel, John Rezig, Graham Shiels, Greg Collins, Annie Fitzgerald, David Carpenter, Anna Lieberman, Mario Perez, Gary Houston, Tom Choi, Tom Christensen, Jessica Jann, Carollani Sandberg, Lea Zawada, Derek Sitter, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, David Ogden Stiers, Richard Lee Porter, Robert Pine, John Rogers, Jonathan Kowalsky, Rick Hoffman, D.B. Sweeney, Michael O'Neill, Rick Overton, Ezra Buzzington, Kathleen Gati, Dan Lauria, Nicole Sullivan, Andrew Divoff, Anthony De Longis, Danny Strong, Jamie Hill Fuller, Armin Shimerman, Lauren Holly, Kahlil Joseph, Norma Michaels, Peter Hansen, Kari Matchett, Alex Carter, Erick Avari, Kevin Chapman, Josh Turner, Brian Goodman, Beth Broderick, William Wheeler, Will Wallace, Daniel Louis Rivas, Griffin Dunne, Wil Wheaton, Pasha D. Lychnikoff, Peter Riegert, Odessa Rae, Ted Rooney, Matt Keeslar, Andrew Harris, John Breen, Chris Gannon, Wade Williams, Jennifer Taylor, Richard Kind, Paul Blackthorne, David Ellison, Arye Gross, Kari Wuhrer, Giancarlo Esposito, Melissa Glenn, Dougie Baldwin, John Schneider, Alona Tal, Clancy Brown, Bill Engvall, Bruce Davison, Riley Smith, Eric Sheffer Stevens, James Frain, J.W. Crawford, Dave Foley, Matt Smith, Goran Višnjič, Arian Montgomery, Cameron Daddo, Eric Stoltz, William Russ, Johanna Braddy, Sam Wilson, Kevin Carroll, Brett Rice, Brandon Smith, Erik Jensen, Marco Morales, David Rees Snell, James Tolkan, Tom Amandes, Jonathan Keltz, Sarah-Jane Crawford, Josh Randall, Peter Stormare, Michael Paré, Cary Elwes, Jay Acovone, Adam Baldwin, Brian Robertson, Tony Thomas, Treat Williams, Thure Riefenstein, Daniel Liu, Neil Hopkins, Sean O'Bryan, Steve Valentine, Marshall R. Teague, Steve Rankin, Fred Ward, Ronny Cox, David Knell, Ion Overman, Matthew Lillard, Mekia Cox, Monte Markham, Christa Campbell, Brigid Brannagh, Willa Ford, Michael Jaffe, Andrew Bowen, Hart Bochner, Dana Barron, Gregg Henry, E.E. Bell, Catherine Dent, Richard García, Darius Pierce, Emma Caulfield Ford, Thom Bray, Dominic Burgess, Basil Harris, Will Hawkes, Andrew Garrettson, Mia Riverton, Erin McGarry, Dana Millican, Allen Nause, Susan Hess, William Dick, Jana Lee Hamblin, Lathrop Walker, Tim True, Roberto 'Sanz' Sanchez

Komentáře uživatelů k TV seriálu (70)

Podivný mix pohodového seriálu o cool sympatických superzlodějích/podvodnících a něčeho trochu vážnějšího. Režiséři a scénáristi prostě vůbec nevychytali, co vlastně vytvářejí - osobní věci kolem Timothyho Huttona (a je to zatraceně dobrý herec) jsou v naprostém nesouladu s tím, jak je jednak formálně podáno provedení jednotlivých akcí, a hlavně jak se všechno zvládá levou zadní skrzevá geniální hackerství a hrubou sílu (samozřejmě bitky jeden sympatický drsoň versus deset záporných drsoňů s pistolemi se odehrávají mimo záběr, vidíte jen "před" a "po"). Je to škoda, protože jednotlivé postavy jsou mi sympatické a baví mě, ale celkově mám k Leverage takový odpor, který mi brání dívat se na každý další díl, i když dobře vím, kdy je dávají, a mám v tu dobu i čas. 60% a víc ani ránu. I když je to místu opravdu vtipné, mně víc sedí britský Hustle.(25.8.2011)

postupem času vcelku povedené, leč pachuť o mnoho lepší podfukářů stále přetrvává, navíc je pro mě hlavní hrdina jen nezábavným čímsi a nutným zlem, jelikož je mi sympatický asi jako klíčová dírka po deseti pivech, narozdíl od mírně magořivých spolupodrazáků. Třetí hvězdička je vlastně za to, že si mne seriál udržel déle než jsem sám předpokládal(20.1.2013)

80%(16.2.2011)

Môžem si len spievať:,, Líbí, mně se líbí....." a tak to aj je. Je to celkovo príjemný odpočinok, po všetkých tých CSI , kriminálnych a všelijakých sci-fi seriáloch, ktoré nemajú až tak premyslený koniec...A čo, že sú niektoré veci úplne nereálne? Zaujímavý je fakt, že sa dá vymyslieť vôbec toľko prípadov, na ktoré sa dá podfuk aplikovať. čo je obrovské plus tohoto seriálu je, že až tak nevykráda už natočené filmy. Nehovorím, že niektoré veci z nich neberie(Italian job, Dannyho 12), ale pokiaľ to robí, robí to tak, aby ma to neiritovalo. Veľmi pekné, osobne zbožnujem Parkrovú a Hardisna:D:D80%(22.4.2011)

Celkem vychytaný seriál ve stylu Dannyho parťáků. Parta zlodějíčků okrádá bohaté lidi a překonává nejrůznější překážky.(15.2.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 19.3.2012 (24.2.2012)(24.2.2012)

Komplet. Leverage nikdy nebol moj vylozene oblubeny serial, ale skor ci neskor som si vzdy dalsi diel pozrela a aj ma vcelku bavil. // E4 je konecne o dost menej ukecana... Pradoxne cim dalej, tym viac mi vadi samotny hlavny Nate. // E2 a 3 su... ok, ale musim povedat, ze chvilami som sa nudila. // Pilot - Vcelku zabavne, aj ked mi asi chvilu potrva, kym si postavy oblubim, v 1 to bolo cele dost skratkovite.(6.1.2009)

No povedená věc (možná kdybych neviděl "Podfukáře" tak bych dal i plný počet ). Nejlepší postavou jednoznačně Parker (její chování mě vždycky absolutně odrovnalo), k tomu nějaký ty narážky na Doctora a samozřejmě Mark Sheppard, jehož (vedlejší) postava (jako vždy) se náležitě povedla.(27.4.2009)

Jo zloděj jako manekýn. Tohle mě moc neoslovilo.(23.4.2012)

Velice povedený seriál o partičce podvodníků, sympatické postavy hlavních hrdinů, opravdu nepříjemní záporaci. Bohužel také mnoho omáčky, která ubírá jednu hvězdičku do pomyslné dokonalosti.(17.1.2016)

"Ford's Four" aneb naivní leč velmi sympatická televizní variace na Ocean's Eleven. Jsme tu sice o třídu níž než u Podfukářů, ale k srdci mi tenhle tým prostě přirostl mnohem víc (hlavně Parkerová ;), a proto hodnotím tak vysoko.(4.11.2011)

Neokouzlí ani neurazí. 50%, ale spíše se přikláním ke 3 hvězdičkám.(28.2.2015)

Dannyho parťaci roztažení do seriálu, ale přeci jen méně vtipní.(9.2.2011)

Seriál má trochu kostrbaté začátky, kdy se během prvních třech čtyřech epizod teprve hledá, ale když konečně najde svůj styl a postavy utvoří solidní tým, je vymalováno - a závěr první řady je pak jízda na horské dráze u které si přejete, aby jen tak neskončila. Naštěstí tu jsou další epizody ještě lepší druhé řady (když tedy opominu snad nejhorší počítačový efekt, co jsem kdy viděla, a to hned v úvodní scéně). Další originální podvody následují ve třetí i čtvrté sezóně. A já doufám, že ještě aspoň jednu sérii tihle novodobí "Robinové Hoodové" loupit a podvádět budou, protože mě tenhle styl "Dannyho parťáků" baví:)(24.6.2011)

Jedná se vcelku o koukatelný seriál. Nicméně musím konstatovat, že nijak nevybočuje z řady mnoha dnes uváděných televizních kriminálních a detektivních seriálů. 60% hvězdiček(17.2.2011)

Solidní základ by byl, s ním se dá seriál rozvinout do mnoha směrů a vymyslet spoustu zajímavých a originálních epizod s dobrými zvraty i akčními momenty, příběh nám to s radostí dovoluje. Pilot nastavil příjemné tempo a jako úvod a návnada k dalšímu sledování posloužil bezchybně, jen možná příliš překombinovaně. Herci se dělí na dvě skupiny: do jedné patří ti sympatičtí s průměrně rozvinutou schopností ve skutečnosti vyjádřit nějaké emoce a nevypadat uměle, osoby ve druhé mi nesedli hned v prvním momentě, kdy jsem je viděl, ale řekněme, že na plátně si vedou o něco lépe. Naneštěstí, hlavního hrdinu vidím spíše v té druhé. Může to i vyznít jako o něco horší provedení Prison Breaku, máme tu podobné důmyslné plány a riskantní a promyšlené operace, které mohou působit trochu jednoduše, v několika případech téměř amatérsky. Jinak dobře odvedená práce a osobně by mi nevadilo, kdyby se takovýchto seriálů točilo více. 80%.(22.11.2011)

Stejné jako Hustle a přece to není Hustle. Hustle je ze staré školy, má svůj šarm, styl a metody. Tohle jsou zloději pracující na podobné bázi, ovšem jsou to moderní podvodníci, využívají nejmodernější techniku a metody. Přesto poměrně dost povedené.(22.1.2009)

• Paity

Nechápu jak to může být mezi nejoblíbenějšími seriály. Parta hic se dala dohromady, ten rozumí tomu a ten zas tomu a ve výsledku uděláme bum, které odláká zločince do náruče policie. Bože...(11.6.2013)

Hustle to sice není, ale až na podivné "všechno hacknu" se mi to líbilo. Nechybí vtip, akce. Pravda, několik dílů nebylo příliš povedených, ale to je u každého seriálu.(26.11.2010)

Leverage je taký americký Hustle. Niektoré veci horšie, niektoré lepšie, ale celkovo v podstate len taký revamp - ešte aj tá hudba je ako cez kopírak. Ale musím uznať, že z dlhodobého hľadiska návykovejšie - má to lepšiu tu mytológiu, viac vtipov aj akcie a navyše, hoci jednotlivé con-y nie sú až tak podrobne prepracované ako v Hustle, nie sú však až také predvídateľné a stále s rovnakou schémou.(27.1.2011)

Velmi sympatické postavy charakterních podvodníků, často i dobrý a propracovaný nápad, ale občas velmi nerealistické.(9.3.2011)

• baXter

Zatím po osmi dílech opravdu nerozumím takhle vysokýmu hodnocení ostatních. Ani jedna postava mi není sympatická, celá ta banda na mě vůbec nepůsobí takovým tím hrdinským či správňáckým dojmem, dovednosti ani jednomu členovi nežeru, obzlášt ne tomu černochovi "hacknu to, hacknu tamto, za pár sekund, všechno zvládnu..." Celý to je tak jaksi podivně uplácaný. Když to porovnám třeba s White Collar, tak i ty dvě hvězdy jsou moc.(5.9.2011)

Nepravděpodobné, díly jsou na sebe podobné, ale i tak je to boží! A postavy jsou úžasně a originálně vymyšlené...,,Na podvodnících je něco zvláštního, nikdy neblafujou"(11.1.2012)

70%. Je to vtipné, nápadité, pohodové, svižné a brané s nadhledem. Scénář je v podstatě stále stejný i postup práce, jen se mění kulisy. Nicméně, nevadí to, protože i tak to baví. Výborné jsou různé slovní přestřelky a průpovídky. Seriál na pohodu! Není nějak extrémně výjimečný, ale když běží, rád se na něj kouknu, protože se pobavím a odreaguju. Howgh!(24.12.2012)

Celkem povedenej seriál s nadhledem.. a ten jejich boss je pořádněj sympaťák. Trochu bych řekl, že s jeho postavou ten seriál stojí a padá.. Docela se mi líbí, jak si Leverage na nic nehraje, nic moc neřeší.. jen svižně plyne, vypráví a občas si komicky utahuje sám ze sebe. Taková příjemná seriálová jednohubka.(14.2.2009)

Na Podfukáře to nemá, ale ti měli jinou atmosféru, šmrnc, styl točení a dimetrálně rozdílný způsob natáčení. Právě proto tyto dva snímky nelze tak úplně věrohodně porovnat... A třebaže Podfukáře budu mít vždycky radši (i díky větší preciznosti a právě té atmosféře), tak Dokonalý podraz je pro mě dalším seriálem, který stoupá na mém žebříčku oblíbensoti takřka díl od dílu (už jen ten fakt, že 4. série - srpen 2011 - jsou co se týče do kvality slušně vyrovnané), nesrovnalosti tam jsou, ale na ty kašlu, protože Dokonalý podraz je bezesporu plnohodnotná zábava. 85%(8.8.2011)

Trapná americká náhražka Hustle, přesto pěkně vymyšlené podfuky.(8.2.2012)

Nevyhnem sa porovnaniu s "Prefíkanou bandou". Akurát tento seriál je teda o triedu nižšie. Podvody riešené často spôsobom deus ex machina. Stále je to príjemne zábavný seriálik, lenže zatiaľ čo na Prefíkanú bandu som číhal už pol hodinu pred jej začiatkom, toto mi ku životu nechýba a väčšinou na to čumím iba z dlhej chvíle. Podfuky sú tu menej uveriteľné, často príliš prekombinované a ku postavám som si tiež nenašiel cestu. Dobrá zapchajdiera, ale tam to začína aj končí. A každý, kto niekedy videl Prefíkanú bandu (ano, produkt plejsment tu robím zámerne), na toto rýchlo zabudne. Chýba tomu šarm a elegancia Pref.. No veď už vieš..(12.2.2014)

Vezměte Hustle, odeberte vtipné dialogy, zajímavé postavy a chytrý scénář a dostanete Leverage. Jako většina amerických seriálů, které se buď inspirovaly, nebo úplně okopírovaly britský originál, naráží Leverage na ten samý problém: Britové to udělali na jedničku a Američani už prostě nemají co nabídnout. U Leverage si tvůrci navíc řekli, že aby běžný divák všechno pochopil, musí se i postavy seriálu chovat a až na speciality mít vědomosti běžného diváka, což úspěšně háže přes palubu nějakou autenticitu a uvěřitelnost, že téhle partě to opravdu projde. Ale i přesto, že je Leverage snad ve všech ohledech slabší než jeho britský bráška, se na něj člověk nemůže hněvat. Je to zkrátka jeden z těch seriálů, které si pustíte v sobotu odpoledne a on vás na hodinu zabaví a ty méně vnímavé nechá v domnění, že viděli něco prudce inteligentního.(26.1.2013)

Ako už bolo viackrát povedané, je to odľahčený americký Hustle. Zostava, ktorá sa ale zišla, má lepšiu chémiu a skvelo fungujú ako team. Pre mňa je Leverage ideálny oddychový seriál a ako fanúšik Doctora Who, si ma seriál získal už len narážkami a odkazmi naň. (Hacker Hardison sťahuje novú epku Doctora uprostred conu cez dva satelity, čo na tom nemôžete nemilovať...) Vypínam mozog, nahadzujem najväčší úškrn, vyložím nohy a pozerám. Ako aždý seriál, aj tento má niektoré nudnejšie vatové epky, v druhej sérii ich bolo viac po tom, ako Gina Bellman vynechala pár dielov, ale stále je to vysoko zábavný seriál. Práve odštartovala tretia séria a vyzerá, že má nakročené správnym smerom.(23.6.2010)

1.řada ****(15.7.2010)

Podfukáře jsem sice neviděl (jen kousek jednoho dílu), ale postavy jsou v Dokonalém podrazu až příliš bezchybné, co se týká jejich specializaci, to sráží mé hodnocení. Ale jinak je to dobrý seriál a člověk se i pobaví.(13.4.2011)

Zase jeden seriál, který mě chytil a dávám ho najednou. Všechny hlavní postavy jsou sympatické a většina zápletek je zajímavá. Milovníci Startreku si přijdou na své, neboť v seriálu hostuje spousta známých herců. Dokonce i Richard Chamberlaind. Je to taková pohádka pro dospělé, občas moc americké, ale je to zábavné...(18.9.2011)

Chytré, vtipné,ale třeba nadhled - tohle není vážné dílo i když tam občas hluboké myšlenky zablesknou. Ideální zábava když je třeba relax:)(19.12.2012)

Vyrůstal jsem na A-Teamu, který mi chybí, takže tohle je čistě srdeční záležitost...(2.2.2013)

Jeden z nejzábavnějších seriálů, co znám a ještě i docela chytrý a to je v dnešní době co říct.(17.2.2011)

• RajCZitko

Jako velký fanda Podfukářů (Hustle), mám sto chutí toto polat do odpadu. Totálně stupidní napodobenina, kde jsou jen 2 postavy jakž takž sympatické (vlasáč a černoch). Jinak ale hrozná fraška(7.1.2012)

Jak tady bylo poznamenáno americký klon The Hustle. Nicméně díly se dost liší tím že některé se berou vážně v jiných je dost vtipů. Většina situací se řeší naprosto nesmyslným IT propojením kde naš nerd se napojí snad na všechno kdekoliv a vypne zapne případně upraví na dálku přes notebook snad i hodinky prezidenta. Casting super. PS: jedna velká reklama na Hyundai.(29.7.2009)

povedený seriál s mojí oblíbenou tématikou pilot díl dost dobrý,ale předběžně jsem kouknul na další díly a tam celkem nuda,stereotip,herci se chovají pořád stejně takže 4*(5.1.2011)

Viděl jsem jenom 3 díly a rozhodně nemůžu říct, že bych to chtěl sledovat pravidelně. Seběhne se toho během chvilky strašně moc a někdy se úplně nechytám a nechápu.(7.1.2011)

Řekněme si to narovinu - Leverageje hloupočký seriál, napěchovaný klišé a opravdu velkou dávkou nereálných a těžce přehranýh scén. Navíc je to seriál snad s nejhoršími visuálními efekty, jaký lze momentálně potkat (díl s letadlem a jeho přistáním kdesi na silnici tomu nasadil korunu). Jedno se mu však musí nechat, a to je asi to zásadní - zábava. Poslední dobou jsem hledal seriál, který by mě chytnul. Pseudointelektuální seriály typu Heroes a Fringe jsem po dvou sériích vzdal, protože zašli do nesnesitelných zvratů. Leverage se táhne ve své klidné, scénáristisky poměrně tupé linii, ale ještě jsem nenašel dík, u kterého bych se vyloženě nudil. Navíc mě kolikrát dokáže rozesmát více než třeba poslední díly Big Bang Theory či How I Met Your Mother, kde už je znatelný těžký úpadek. Ale co je pro mně hlavní - za tři dny jsem sjel tři série a klidně bych si dal další, kdyby už byla na světě... v průběhu druhé série to začíná být těžče šablonovité, ale díky alespoň za postavu Parkerové, která mě opravdu, opravu baví. Dokonale oddechový a zábavný seriál - zapomeňte na hloupost a užívejte si... dal bych 4 hvezdičky, ale díky Parkerové plný počet.(2.2.2011)

Stoupající tendence. Po třech sezónách zvedám ze 3* na 4*. Má to sympatické charaktery a příjemné dávkování humoru a napětí. Doufám, že hlavní herce uvidím i v něšem dalším, hlavně Beth Riesgraf alias Parkerová je skvělá. Ikdyž mi to občas přijde trochu nedotažené nebo moc jednoduše vyřešené, je to zábava. 80%(12.7.2011)

prvni serie urcite 77%! druha uz sla trochu dolu ale porad je to slusnych 55% ;-)(23.7.2011)

Taková blbinka, na kterou se moc hezky dívá. Někdo si dal hodně práce, aby to všechno do sebe pasovalo. Pokud nastane nereálná situace přijde Parkerová udělá si ze vzniklé situace srandu a děj pokračuje dál. Rychle to odsejpá, dá se sledovat jeden díl za druhým. Pokud chcete vidět něco jiného něž na co se běžně díváte, ideální záležitost.(28.7.2011)

Dobrý seriál(22.9.2012)

Na hustle to nema, toporní herci.(10.2.2010)

Seriál, který se nese v duchu Dannyho parťáků. Má to nápad, spád, jiskru i vtip a tak to mám rád.(30.12.2010)

Všechno musí být perfektní, dokonale naplánované k tomu absolutně skvělý herci (Timothy Hutton a další) vtip i akce. Víc chtít nemůžu.. 5*(18.11.2013)

Jeden z nejlepších, nejchytřejších, nejrafinovanějších seriálů, se kterými jsem měl tu čest! Hlavně ty začátky, kdy člověk ještě není vpraven do myšlení seriálu a není schopen odhadnout, co bude následovat a projeví se genialita zápletky, ty jsem si opravdu užil na 1000%! K tomu ještě sympaticky vyhlížející titulní charaktery a na konci theme scény Nateovo: "We provide..... Leverage", prostě, není, co dodat! Každému vřele doporučuji shlédnout (i kdyby jen pár dílů)!(28.7.2015)

Velmi povedený seriál, který ale doplací na občasné přehrávání herců a některé nudnější epizody.(16.5.2010)

• Solverino

Težce podprůměrná záležitost, velká nuda a schématičnost. Plné klišé a dosti o ničem. Typická vata mezi reklamními bloky za co nejmenší peníze. NUDA! :((31.10.2010)

Seriál spadá do velmi oblíbeného žánru, tedy alespoň mnou, podfukových komedii. Příjemné obsazení, výprava a scénář poskytují kvalitní zábavu. Jasně člověk to nesmí brát smrtelně váženě, ale to žádný seriál. Přesto všechno dobré se nemůžu zbavit dojmu, že jde o americkou kopii britského hitu Hustle, proto "jenom" čtyři hvězdy.(6.7.2011)

Takový o stupeň méně sympatický novodobý A-Team... Přesto je to velice příjemný seriál a jistě patří k nadstandardu.(27.11.2011)

..uzasny serial...podla mna ho si nemozno nezamilovat... kazda cast je jedinecna... a ta iskra pri scenach s Parkrovou a Hardisonom jednoducho nema chybu... no ked sa do toho prida Eliotove podpichovanie, neskutocne sa zabavam.. vtipne hlasky, prepracovane plany, akcne sceny... tomuto serialu vobec nic nechyba.. =)(29.12.2012)

Ten umí to a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc. Až na to, že se zde nejedná o tesaře, klempíře, zedníka a služku… tady jde o úplně jiné dovednosti. Umí krást, umí bojovat, umí podvádět, umí to s počítači a vede je bývalý pojišťovací agent. A když se zaměří na nějakého hajzlíka, tak mu dají vždycky dokonalou lekci. Svižný a vtipný seriál, kde každý je zajímavý originál, ale Parkerová je prostě neuvěřitelná.(23.3.2013)

Co by se asi stalo kdyby chtěl někdo natočit seriál na motivy Dannyho parťáků? Vzniknul by seriál Leverage. Někdy je legrace pozorovat jak zloději okrádají zloděje a podvodníky, ale někdy to legrace taky není. Hlavní herci jsou lepší průměr, ale chemie mezi nimi funguje dobře. Jejich hlavním posláním je tedy okrádat zloděje a někdy se vypořádat i s nějakým tím agentem Interpolu a na tom kradení je založen celý seriál, takže je to bezva oddechovka, když nemáte co dělat.(30.5.2014)

• vdobes

Slabý odvar o mnoho lepších Podfukářů (Hustle). Tam kde mi v Podfukářích byla každá postava něčím specifickým sympatická, tam je mi v Leverage každá postava velice nesympatická. A to všechno završuje hlavní postava Nate, takhle nesympatický charakter pro diváka mohl vymyslet asi jen velmi zhulený scénárista. Tam kde Podfukářích byl každý podvod proveden velmi promyšleně a o to více originálně a překvapivě, tam je v Leverage zápletka tak umělá, že by na ni přišel i ožralý násoska v bezejmenném zapadákově. Za mě velmi slabý odvar britských Podfukářů.(20.1.2015)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů všech dob. Nelze podřadit pod jeden žánr, je to perfektní kombinace akce, drama vtipných situací (zvláště díky asociální Parkerové) a vynikajících hlášek. Zlodějka, hacker, bouchač, podvodnice a bývalý pojišťovací vyšetřovatel. Dohromady tvoří tým novodobých Robin Hoodů, jejich mottem je "Bohatí a mocní si berou všechno, co chtějí, my to pro vás ukradneme zpátky". V roli Natea Forda září oscarový Timothy Hutton. Mám ovšem mírnou obavu, že jestli se seriál někdy dočká české premiéry (což by rozhodně měl!) trošku tím ztratí. Intonace hlasu Aldise Hodge jako Hardisona je nenapodobitelná a drsný sexy hlas Christiana Kanea jako Eliota Spencera dodává postavě na charisma. Celkově ale seriál sám nemá chybu, skvělá režie a dokonalé scénáře.(28.8.2009)

Velmi dobrý seriálek. A k tomu Parkrová a její grymasy jsou naprosto úžasné...(21.8.2011)

Cool seriál, který by se dal brát jako takový nevinný manuál pro všechny podvodníčky a zloděje. Musím říct, že tvůrci tohoto seriálu mají opravdu skvělou fantazii a představivost, protože situace, na které zde narážíme, si v normálním světě vůbec nedokážu představit. Skvělá manipulace, načasování, správné slovíčkaření, hacking, šikovné prstíky a svaly, které to jistí – prostě dokonalý tým pro někoho možná antihrdinů, ale pro většinu jasných klaďasů, kterým držíte palce. Dalo by se říct, že jejich heslem by mohlo být „vždy máme záložní plán, který výde“. Jediné na co předem upozorňuji je český dabing, který tomuto seriálu dost uškodil, protože nedodržel myšlenky originálu a to hlavně u postavy Sophie, která skoro v každé epizodě mluví s jiným přízvukem, který opravdu napomáhá dané situaci. Proto doporučuju originál s titulky, je to ještě víc zábavné!!!(6.9.2011)

Je to dobrý seriál a já mám ráda tyhle typy "podrazů", kdy je vše vymyšleno do posledního detailu, všichni jsou převezeni a hlavní banda vyhrává s hrdostí nad všemi zlými. Ale taky je pravda , že někdy už je to trošku nudné, jak jsou dokonalí. Ale mám to ráda i přes to a hlavní hrdinové jsou skvělí. A vtip v seriálu rozhodně patří k plusovým bodům.(15.11.2011)

povedená partička v které jsem nenašel jedinou mě protivnou postavu a všichni jsou sympatičtí. První série vypadala, že budeme sledovat i hlubší myšlenková dilemata sjednotitele party, ale v dalších dílech už jednoznačně převládla zábavná složka seriálu.(2.7.2012)

Tenhle seriál jsem si docela oblíbil. Pro mě celkem neznámí herci se ukázali jako celkem fajn parta. Líbí se mi jak je to celé promyšlené a tak musím dát alespoň 75%.(16.12.2012)

Některé podrazy jsou fakt bravurní :D(6.1.2013)

• tulrika

Prostě mi to nesedí. Nevěřím jim. Dvě hvězdy za to, že to beru trochu jako parodii. Po britském Hustle jsem namlsaná(17.6.2013)

Parta sympatických elitních podvodníků, kteří zjistí, že dělat dobro je vlastně fajn. No a proč ne. Je to vtipné, Sofie je krásná, Parker krásně střelená a kvalitu to drží až do konce páté série. Takže plný počet, skvěle jsem se bavil.(12.9.2016)

Dle mého uvážení jeden z nejlepších seriálů - a to seriálech o těch špatných, kteří si myslí že jsou dobří a přitom podvádějí podle nich ty špatné. Nate Ford mi vždy dokáže vyrazit dech: ,,Ukradneme budoucnost!".... Parkerová je zase naprostý blázen bez jediného citu, s pocitem bolesti v sobě. Hardison, netřeba zmiovat ten je ten hacker :). A Eliot? Eliot Spancer? Když na n ěho čekala snoubenka v Ohiu, osvobozoval Ukrainu... :D :D(11.9.2011)

Jako u psych. V podstatě kravina, ale tak pohodová, že se u ní krásně zrelaxuji:)(6.2.2013)

Zpočátku mi tento seriál připadal jako až příliš velká obdoba britského Hustle, příčemž Hustle má ovšem větší dávku šarmu, typického britského humoru a jisté noblesy a připadá mi i promyšlenější. Přesto jsem si časem našla k postavám cestu a ačkoliv jsou příběhy občas trochu přitažené za vlasy a ne zcela uvěřitelné, uznávám, že seriál má své kouzlo a z původně zamýšlených 3 zvyšuji na 4 hvězdičky. Nejsilnějším momentem je asi ta vzájemná podpora a oddanost zpočátku vzájemně nesourodých hlavních hrdinů. Nejlepší postavy jsou pro mne Parker (velmi vtipná a originální) a Sterling (škoda, že není ve více dílech).(30.8.2018)