Dokonalý podraz (TV seriál)

Leverage

Podvodníci

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008–2012, 54 h 34 min (Minutáž: 41–57 min)

Joseph LoDuca

Timothy Hutton, Gina Bellman, Saul Rubinek, Beth Riesgraf, Aldis Hodge, Phillip Edward Van Lear, Christian Kane, Jaime Ray Newman, Scott Lowell, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Garrett M. Brown, Richard Chamberlain, Jonathan Frakes, Kevin Tighe, David S. Lee, Sara Rue, Devon Graye, Timothy Carhart, Ginger Williams, Jeri Ryan, Clayne Crawford, Anthony Azizi, Jake McLaughlin, Delilah Anderson, Brent Spiner, Jonathan Chase, Katie Lowes, Gerald Downey, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Joshua St. James, Victor Morris, Danny Bruno, Robert Blanche, Adrienne Vogel, Trish Egan, Mitch Pileggi, Sean Faris, John Billingsley, Tony Bill, Edwin Hodge, Anne-Marie Johnson, Leon Rippy, Michael E. Rodgers, Charles Martin Smith, Michael McGrady, Tom Skerritt, Tina Holmes, Alan Smyth, Gil Luna, Drew Powell, Danielle Bisutti, Demetrius Sager, Cas Anvar, Alastair Duncan, Megan Kathleen Duffy, Victoria Ullmann, James Pusztay, Leah Rachel, Shawn Telford, Danny Glover, Kurt Naebig, Richard Cox, Spencer Garrett, Angela Oh, Luis Moncada, Bryan Friday, Todd Stashwick, Marissa Neitling, Melise, Sofia Pernas, Ron Roggé, Noa Tishby, Aarti Mann, Sasha Barrese, Lisa Brenner, Ayla Kell, Aria London, Russell Hodgkinson, Chase Kim, Mark Doerr, Philip De Lorenzo, Raymond Ma, Tierra Valentine, Bradford Farwell, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Tony Cicchetti, Joshua Sawtell, Diego Velazquez, Jaime Zevallos, James Martinez, David Shatraw, Tiffany Espensen, Betty Moyer, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Glen Baggerly, Eric Martin Reid, Rich Morris, Alex Terzieff, Tony Doupe, Conner Marx, Eric Riedmann, Sean McGrath, Wayne Bastrup, Don Alder, Thomas Nabhan, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Wil Traval, David Meunier, Ayanna Berkshire, Michael Gladis, Joey Naber, Haley Talbot, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Bruce Blanchard, Brian Silverman, Cooper Bombadil, Jonah Weston, Andrea White, Robert Alan Barnett, Gary Norman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Spencer Conway, Tobias Anderson, Jerry Basham, Hank Cartwright, Meredith Adelaide, Dennis Adkins, Todd A. Robinson, Gene Freedman, Camille Collard, David Ellison, Jason Rouse, Paul F. Bernard, Ricki Bhullar, Nnamdi Asomugha, Maria Russell, Michael O'Keefe, Mike Bradecich, Jeremy Roenick, Ryan O'Quinn, Steve Coker, Jack Armstrong, Stoney Westmoreland, Natasha Duvall, Ben Bray, Michael Sheets, Marco Morales, Armando Pucci, Mark Kubr, Luke Perry, Geoffrey Blake, Mark Sheppard, Jace Daniel, John Rezig, Graham Shiels, Greg Collins, Annie Fitzgerald, David Carpenter, Anna Lieberman, Mario Perez, Gary Houston, Tom Choi, Tom Christensen, Jessica Jann, Carollani Sandberg, Lea Zawada, Derek Sitter, Jeanine Jackson, Nicole McCullough, David Ogden Stiers, Richard Lee Porter, Robert Pine, John Rogers, Jonathan Kowalsky, Rick Hoffman, D.B. Sweeney, Michael O'Neill, Rick Overton, Ezra Buzzington, Kathleen Gati, Dan Lauria, Nicole Sullivan, Andrew Divoff, Anthony De Longis, Danny Strong, Jamie Hill Fuller, Armin Shimerman, Lauren Holly, Kahlil Joseph, Norma Michaels, Peter Hansen, Kari Matchett, Alex Carter, Erick Avari, Kevin Chapman, Josh Turner, Brian Goodman, Beth Broderick, William Wheeler, Will Wallace, Daniel Louis Rivas, Griffin Dunne, Wil Wheaton, Pasha D. Lychnikoff, Peter Riegert, Odessa Rae, Ted Rooney, Matt Keeslar, Andrew Harris, John Breen, Chris Gannon, Wade Williams, Jennifer Taylor, Richard Kind, Paul Blackthorne, David Ellison, Arye Gross, Kari Wuhrer, Giancarlo Esposito, Melissa Glenn, Dougie Baldwin, John Schneider, Alona Tal, Clancy Brown, Bill Engvall, Bruce Davison, Riley Smith, Eric Sheffer Stevens, James Frain, J.W. Crawford, Dave Foley, Matt Smith, Goran Višnjič, Arian Montgomery, Cameron Daddo, Eric Stoltz, William Russ, Johanna Braddy, Sam Wilson, Kevin Carroll, Brett Rice, Brandon Smith, Erik Jensen, Marco Morales, David Rees Snell, James Tolkan, Tom Amandes, Jonathan Keltz, Sarah-Jane Crawford, Josh Randall, Peter Stormare, Michael Paré, Cary Elwes, Jay Acovone, Adam Baldwin, Brian Robertson, Tony Thomas, Treat Williams, Thure Riefenstein, Daniel Liu, Neil Hopkins, Sean O'Bryan, Steve Valentine, Marshall R. Teague, Steve Rankin, Fred Ward, Ronny Cox, David Knell, Ion Overman, Matthew Lillard, Mekia Cox, Monte Markham, Christa Campbell, Brigid Brannagh, Willa Ford, Michael Jaffe, Andrew Bowen, Hart Bochner, Dana Barron, Gregg Henry, E.E. Bell, Catherine Dent, Richard García, Darius Pierce, Emma Caulfield Ford, Thom Bray, Dominic Burgess, Basil Harris, Will Hawkes, Andrew Garrettson, Mia Riverton, Erin McGarry, Dana Millican, Allen Nause, Susan Hess, William Dick, Jana Lee Hamblin, Lathrop Walker, Tim True, Roberto 'Sanz' Sanchez

Komentáře uživatelů k TV seriálu (70)

Viděl jsem jenom 3 díly a rozhodně nemůžu říct, že bych to chtěl sledovat pravidelně. Seběhne se toho během chvilky strašně moc a někdy se úplně nechytám a nechápu.(7.1.2011)

Řekněme si to narovinu - Leverageje hloupočký seriál, napěchovaný klišé a opravdu velkou dávkou nereálných a těžce přehranýh scén. Navíc je to seriál snad s nejhoršími visuálními efekty, jaký lze momentálně potkat (díl s letadlem a jeho přistáním kdesi na silnici tomu nasadil korunu). Jedno se mu však musí nechat, a to je asi to zásadní - zábava. Poslední dobou jsem hledal seriál, který by mě chytnul. Pseudointelektuální seriály typu Heroes a Fringe jsem po dvou sériích vzdal, protože zašli do nesnesitelných zvratů. Leverage se táhne ve své klidné, scénáristisky poměrně tupé linii, ale ještě jsem nenašel dík, u kterého bych se vyloženě nudil. Navíc mě kolikrát dokáže rozesmát více než třeba poslední díly Big Bang Theory či How I Met Your Mother, kde už je znatelný těžký úpadek. Ale co je pro mně hlavní - za tři dny jsem sjel tři série a klidně bych si dal další, kdyby už byla na světě... v průběhu druhé série to začíná být těžče šablonovité, ale díky alespoň za postavu Parkerové, která mě opravdu, opravu baví. Dokonale oddechový a zábavný seriál - zapomeňte na hloupost a užívejte si... dal bych 4 hvezdičky, ale díky Parkerové plný počet.(2.2.2011)

Stoupající tendence. Po třech sezónách zvedám ze 3* na 4*. Má to sympatické charaktery a příjemné dávkování humoru a napětí. Doufám, že hlavní herce uvidím i v něšem dalším, hlavně Beth Riesgraf alias Parkerová je skvělá. Ikdyž mi to občas přijde trochu nedotažené nebo moc jednoduše vyřešené, je to zábava. 80%(12.7.2011)

prvni serie urcite 77%! druha uz sla trochu dolu ale porad je to slusnych 55% ;-)(23.7.2011)

Taková blbinka, na kterou se moc hezky dívá. Někdo si dal hodně práce, aby to všechno do sebe pasovalo. Pokud nastane nereálná situace přijde Parkerová udělá si ze vzniklé situace srandu a děj pokračuje dál. Rychle to odsejpá, dá se sledovat jeden díl za druhým. Pokud chcete vidět něco jiného něž na co se běžně díváte, ideální záležitost.(28.7.2011)

Dobrý seriál(22.9.2012)

Na hustle to nema, toporní herci.(10.2.2010)

Seriál, který se nese v duchu Dannyho parťáků. Má to nápad, spád, jiskru i vtip a tak to mám rád.(30.12.2010)

Všechno musí být perfektní, dokonale naplánované k tomu absolutně skvělý herci (Timothy Hutton a další) vtip i akce. Víc chtít nemůžu.. 5*(18.11.2013)

Jeden z nejlepších, nejchytřejších, nejrafinovanějších seriálů, se kterými jsem měl tu čest! Hlavně ty začátky, kdy člověk ještě není vpraven do myšlení seriálu a není schopen odhadnout, co bude následovat a projeví se genialita zápletky, ty jsem si opravdu užil na 1000%! K tomu ještě sympaticky vyhlížející titulní charaktery a na konci theme scény Nateovo: "We provide..... Leverage", prostě, není, co dodat! Každému vřele doporučuji shlédnout (i kdyby jen pár dílů)!(28.7.2015)

Velmi povedený seriál, který ale doplací na občasné přehrávání herců a některé nudnější epizody.(16.5.2010)

• Solverino

Težce podprůměrná záležitost, velká nuda a schématičnost. Plné klišé a dosti o ničem. Typická vata mezi reklamními bloky za co nejmenší peníze. NUDA! :((31.10.2010)

Seriál spadá do velmi oblíbeného žánru, tedy alespoň mnou, podfukových komedii. Příjemné obsazení, výprava a scénář poskytují kvalitní zábavu. Jasně člověk to nesmí brát smrtelně váženě, ale to žádný seriál. Přesto všechno dobré se nemůžu zbavit dojmu, že jde o americkou kopii britského hitu Hustle, proto "jenom" čtyři hvězdy.(6.7.2011)

Takový o stupeň méně sympatický novodobý A-Team... Přesto je to velice příjemný seriál a jistě patří k nadstandardu.(27.11.2011)

..uzasny serial...podla mna ho si nemozno nezamilovat... kazda cast je jedinecna... a ta iskra pri scenach s Parkrovou a Hardisonom jednoducho nema chybu... no ked sa do toho prida Eliotove podpichovanie, neskutocne sa zabavam.. vtipne hlasky, prepracovane plany, akcne sceny... tomuto serialu vobec nic nechyba.. =)(29.12.2012)

Ten umí to a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc. Až na to, že se zde nejedná o tesaře, klempíře, zedníka a služku… tady jde o úplně jiné dovednosti. Umí krást, umí bojovat, umí podvádět, umí to s počítači a vede je bývalý pojišťovací agent. A když se zaměří na nějakého hajzlíka, tak mu dají vždycky dokonalou lekci. Svižný a vtipný seriál, kde každý je zajímavý originál, ale Parkerová je prostě neuvěřitelná.(23.3.2013)

Co by se asi stalo kdyby chtěl někdo natočit seriál na motivy Dannyho parťáků? Vzniknul by seriál Leverage. Někdy je legrace pozorovat jak zloději okrádají zloděje a podvodníky, ale někdy to legrace taky není. Hlavní herci jsou lepší průměr, ale chemie mezi nimi funguje dobře. Jejich hlavním posláním je tedy okrádat zloděje a někdy se vypořádat i s nějakým tím agentem Interpolu a na tom kradení je založen celý seriál, takže je to bezva oddechovka, když nemáte co dělat.(30.5.2014)

• vdobes

Slabý odvar o mnoho lepších Podfukářů (Hustle). Tam kde mi v Podfukářích byla každá postava něčím specifickým sympatická, tam je mi v Leverage každá postava velice nesympatická. A to všechno završuje hlavní postava Nate, takhle nesympatický charakter pro diváka mohl vymyslet asi jen velmi zhulený scénárista. Tam kde Podfukářích byl každý podvod proveden velmi promyšleně a o to více originálně a překvapivě, tam je v Leverage zápletka tak umělá, že by na ni přišel i ožralý násoska v bezejmenném zapadákově. Za mě velmi slabý odvar britských Podfukářů.(20.1.2015)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů všech dob. Nelze podřadit pod jeden žánr, je to perfektní kombinace akce, drama vtipných situací (zvláště díky asociální Parkerové) a vynikajících hlášek. Zlodějka, hacker, bouchač, podvodnice a bývalý pojišťovací vyšetřovatel. Dohromady tvoří tým novodobých Robin Hoodů, jejich mottem je "Bohatí a mocní si berou všechno, co chtějí, my to pro vás ukradneme zpátky". V roli Natea Forda září oscarový Timothy Hutton. Mám ovšem mírnou obavu, že jestli se seriál někdy dočká české premiéry (což by rozhodně měl!) trošku tím ztratí. Intonace hlasu Aldise Hodge jako Hardisona je nenapodobitelná a drsný sexy hlas Christiana Kanea jako Eliota Spencera dodává postavě na charisma. Celkově ale seriál sám nemá chybu, skvělá režie a dokonalé scénáře.(28.8.2009)

Velmi dobrý seriálek. A k tomu Parkrová a její grymasy jsou naprosto úžasné...(21.8.2011)