poster

Doors: Live at the Hollywood Bowl, The (koncert)

 • USA

  Live! The Doors at the Hollywood Bowl

Hudební / Dokumentární

USA, 1987, 62 min

Režie:

Ray Manzarek

Kamera:

Paul Ferrara

Producenti:

Rick Schmidlin
(další profese)
 • Iggy
  ****

  Podle některých zdrojů vůbec nejlepší rockový koncert, který byl kdy zaznamenán. Doors jsou samozřejmě skvělí (pominu-li, že jejich kouzlo dost vyprchá, když vám přestane být -náct), nejzajímavější je asi jinak poměrně vzácně hraná Celebration of the Lizard, i když přerušovaná stravitelnějšími hitovkami (celá je třeba na CD Absolutely Live). Samotný záznam koncertu ale nijak zázračný není, většina záběrů sestává z frontálního pohledu na kapelu z dálky nebo z detailu zpívajícího Jima Morrisona z profilu. Kapela stěsnaná na celkem malém prostoru uprostřed obřího pódia před nijak zvlášť zaujatým publikem působí poměrně rozpačitě. Celému koncertu chybí trochu víc života, osobně se mi mnohem víc líbí Live in Europe. A v porovnání s živáky Iggyho Popa nebo Rolling Stones je to vůbec docela nuda.(21.11.2012)

 • hans500
  *****

  Skvělý záznam koncertu The Doors. Veškerá pozornost je samozřejmě soustředěna na Morrisona, který je tradičně výborný. Vytknout se nedá nic, výběr skladeb taktéž bezchybný, ať již jde o hit "Light My Fire", úvodní "When the Music`s Over", závěrečnou "The End" či dramatickou "The Unknown Soldier" a mnohé další.(21.5.2010)

 • Splasher
  ****

  To si tak koukám na stream AdmiralBulldoga a mezi tou cancer music zaslechnu Jimův Whiskey Bar. Ty Dveře mě nikdy moc nebraly, ale tenhle jejich cover mám hodně rád a na základě těch pár vteřin ze streamu jsem se ponořil na několik hodin do koncertů této kapely. ___ Asi nejznámější je právě jejich koncert z roku 1968 v Hollywood Bowlu. Předpokládám, že toto je profil původního záznamu (remastrovaný z roku 2012 tu má na čsfd taky svůj profil. Velmi zajímavý koncert - Jim byl v tomto roce dle mého poslechu v nejlepší pěvecké formě a docela dobrá je i kvalita záznamu. ___ Škoda, že se nenatáčel koncert ve Stockholmu z 20. září (zachoval se bootleg ze soundboardu). Ten je pro mě doposud tím nejlepším, co jsem od nich slyšel. Je tam výborná interpretace Mackie Messera s přechodem právě do Moon of Alabama. A taky jeden z mála živých záznamů pomalé You're lost Little Girl. ___ Live in Europe je dokument s docela nekvalitním záznamem z koncertů. Naproti tomu záznam z dánského rádia je ve velmi vysoké kvalitě, ale čítá necelých 30 minut (doporučuji i koncert Led Zeppelin ze stejného roku 1968 taktéž z dánského rádia). Ještě zmíním vystoupení The Doors v pořadu Critique z roku 1969 s již fousatým Jimem.(14.11.2017)

 • Karlos80
  ****

  Natočeno během čtvrtého červencového víkendu roku 1968 v Hollywood Bowl. "Nej" skladby když opomenu osvědčenou hitovku a dnes už klasickou "Light My Fire", která vzbudila patrně nejsilnější ohlas i u samotného publika, tak to byla skl. "The Unknown Soldier" (ale i zde jsem ji už viděl v daleko lepších podáních) a její vynikající dramatický spád v podobě zastřeleného vojáka. Dále to byla syrová "Back Door Man" od legendárního černošského bluesmana Willieho Dixona. Nadprůměrný živák, jen to trochu kazí nepříliš kvalitní obraz a trochu i samotné osvětlení a ozvučení. Jim Morrison nebyl nejhorší ale viděl jsem ho podat lepší výkony..(13.12.2008)

 • Šándor
  *****

  Prvním shlédnutí 4* (což nyní nechápu, asi špatné rozpoložení). Pokud ale tento záznam vidíte asi 6x během jednoho týdne, pak nemůže být jiné hodnocení než 5*. A to co předvádí Jim je naprosto fascinující. Jako bych jsem ty písně slyšel poprvé a stejně věděl že je důvěrně znám. Nejlepší část celého záznamu je Celebration of the Lizard a Spanisch Caravan! Nic subjektivnějšího nemůže být, protože ty písně vyloženě můžu.(17.3.2011)

 • - Předskokany byly na koncertu kapely The Chambers a Steppenwolf. (Saur.us)

 • - Koncert byl natočen během posledního červencového víkendu roku 1968 v Hollywood Bowlu. (AngelusCZ)

 • - Na koncert si The Doors objednali 52 zesilovačů o výkonu 7000 W, které naskládali na pódium v délce takřka 30 metrů ve dvou řadách. Nakonec jich k velkému zklamání členů kapely, předkapel i publika mohli kvůli rozhodnutí velitele hasičů použít pouze 5. (Saur.us)