poster

Smrtonosná zbraň

 • český

  Vražedná zbraň

 • anglický

  Lethal Weapon

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Komentáře uživatelů k filmu (715)

 • Petrucci
  *****

  Hey, look friend, let's just cut the shit. Now we both know why I was transferred. Everybody thinks I'm suicidal, in which case, I'm fucked and nobody wants to work with me; or they think I'm faking to draw a psycho pension, in which case, I'm fucked and nobody wants to work with me, basically, I'm fucked. Guess what? What? I don't want to work with you! Hey, don't. Ain't got no choice, looks like we both been fucked! Terrific. God hates me, that's what it is. Hate him back; it works for me. [TOP 10 + Lethal Weapon 2, Lethal Weapon 3, Lethal Weapon 4](10.10.2013)

 • golfista
  *****

  Stvořit tuhle dvojici policistů byl geniální tah a pokud to napadlo právě Richarda Donnera, pak to jenom potvrzuje jak skvělý je to režisér. Výborný chytrý, akční a dost vtipný scénář nastartoval mimořádnou serii u které ani jeden díl vyloženě nezklamal.(6.3.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Zvuk(22.2.2004)

 • Gemini
  ****

  Klasika, kterou předstihl jenom druhý díl, ať si Tyler říká co chce:) Křišťálově čistá klasika buddy movies, má všechno co má takový film mít, především zásluhou geniálně vybraných hlavních představitelů.(13.8.2005)

 • Matty
  ****

  Po letech (a poprvé v původním znění) podstatně menší legrace, než jakou si z dřívějška vybavuji. V okamžicích, kdy scénář nejnápadněji laškuje s odkazem drsné detektivní školy, jde beze vší srandy do tuhého, aniž by se Donner snažil ostré hrany obrušovat. Spíše než kriminální thriller, spíše než akční komedie je Smrtonosná zbraň žánrově neukotvený parťácký film, jehož motorem je postupně vylaďování vztahu mezi usedlým taťkou, který systému věří, a labilním solitérem, který se na systém vybodnul. Napsaní i zahraní jsou oba dva s vtipem a pochopením a považuji je za stěžejní důvody, proč se k téhle osmdesátkové zábavě jednou za čas vrátit. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, Gimp, Visáč, Cornon(25.10.2005)

 • lebowski
  *****

  Výborný akční film,kterému nic nechybí(8.3.2003)

 • Malarkey
  *****

  Díky tomuto filmu vznikla asi nejlepší nejzábavnější a nejnapínavější akční série, kterou jsem si už odmala zamiloval. Dvojka se k sobě totiž prakticky vůbec nehodí. Černošský taťka Roger Murtaugh, který ani z přestřelek nenabyl o pár jizev navíc a psychopat Martin Rigs, jemuž zemře manželka a on myslí na jedno...na sebevraždu. Podstatný je, že ho z toho Roger dostane a tak se z nich v tu ránu stává jedna z nejlepších a nejprostorovějších dvojek, které se na plátně kdy objevila. A právě díky tomu je tak zábavná a dodává příběhu a prakticky celé sérii patřičný punc kvality, který se překvapivě táhne až do čtvrtého dílu. První díl je počátek přátelství a výborného zadostiučinění mezi bandity, jenž je navždy budou po tom, co zde udělali respektovat a plné parádních akčních scén a zábavných vtípků, které se nikdy nezapomenou. To se takticky táhne až do čtyřky, ale stejnak první díl inovuje akční styl a dodává mu překvapivý svižný zápřah. --- Když to neposerem, budem hvězdy a budem dělat reklamy na holící krémy. - Při naší smůle tak akorát na náhrobky.(7.9.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Když bych si měl vybrat dva char. opačný poldy ve filmu bude to první film po kterém šáhnu. Je to film, který se zcela vymyká letům kdy byl uveden, akce je sice na špičkové úrovni,ale zde to jde fakt dál, příběh, kamera, herci na co vzpomenete tak se povedlo.(6.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Skvělé... Doufám, že dvojka bude stejně dobrá.(1.7.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $65,207,127Tržby Celosvetovo $120,207,127║ Bláznivá akčná jazda z dvojicou Rigs a Murtaugh je nezabudnuteľná. Richard Donner a jeho štylizácia filmu je dokonalá. /100%/(18.5.2005)

 • Marigold
  *****

  Nehorázná pytlovina s řídkým scénářem a tunami podivných replik, která ale v hereckém balení Glover-Gibson vyznívá až neuvěřitelně zábavně, lehce, přirozeně a originálně. Ačkoli jde o amalgám chlapáckých keců, akčních klišé a bezduchého humoru, souhra titulní dvojice povznáší Donnerův film o dvě třídy výš. Osobně mám nejradši scény z Murtaughovy domácnosti, které připomínají rodinný sitcom a báječně kontrastují s druhou tváří filmu – drsnou akční "detektivkou". Těžko si lze představit lepší akční relax než právě Smrtonosnou zbraň: je nenáročná, bezduše vtipná a rozkošně klišovitá.(17.10.2005)

 • Superpero
  *****

  Nářez a zábava. Skvěle napsané, skvěle zahrané, skvěle zrežírované. Možná, že ten "pěstní souboj" na konci byl naprosto zbytečnej, ale koho to štve, když Smrtonosná zbraň patří k vrcholům žánru. Navíc pan Joshua je hroznej tvrďák.(11.10.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $136,982,834(6.12.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Michael Kamen: 1. Meet Martin Riggs" ,2. Amanda" ,3. Suicide Attempt" ,4. The Jumper/Rog & Riggs Confrontation" ,5. Roger" ,6. Coke Deal" ,7. Mr. Joshua" ,8. They Got My Daughter" ,9. The Desert" ,10. We're Getting Too Old For This" ,11. Hollywood Blvd Chase" ,12. The General's Car" ,13. SOB Knows Where I Live" (Orchestral Version) ,14. Yard Fight/Graveside" ,15. The Weapon" ,16. Nightclub" ,17. Lethal Weapon" - by Honeymoon Suite(7.5.2011)

 • tron
  ****

  „Stretol si niekoho, koho si nezabil?“ – „Teba.“ Spolu so 48 hodinami klasika buddy movie, hoci treba priznať, že Smrtonosná zbraň nikdy nebola mojou srdcovkou. Humor je fajn, ale vždy ma viac bavili vážnejšie veci (ako napr. Smrtonosná pasca). Napriek tomu snímke nemožno uprieť špičkové kvality. Ostatne, nečudo, stoja za ňou samí zruční profíci so zvučnými menami: zručný (a žánrovo všestranný - Superman, Omen) režisér Richard Donner, veľkolepý producent Joel Silver (Predátor, Komando) a scenárista Shane Black (neskôr napr. Posledný skaut a Kiss Kiss Bang Bang). Naprieč svižnou snímkou sa nesie silná atmosféra dusnej, letnej, džezovej noci, silní protivníci (spoľahlivý Gary Busey a jeho zapaľovač), nečakane fungujúca kombinácia nevtieravého humoru (dobrácky starnúci policajt vs. mladý, samovražedný magor) s ako soľ v rane ostrými scénami, kde doslova strieka krv (šialená finálna bitka na trávniku). Výborné dialógy, nestarnúca akcia a napínavý scenár. Dvojka je možno ešte lepšia, potom už to so sériou išlo do čiernej diery.(2.12.2004)

 • B!shop
  *****

  Oproti dalsim dilum neni jednicka zas takova komedie a je to proste prvni dil, takze chvily trva, nez se hlavni dvojka da dohromady. Navic Gibson tady nez nejakyho frajera spis pripomina opravdu magora. Nicmene proste dvojka Glover - Gibson je jedna z nejlepsich v dejinach filmu a bez nich by byl film polovicni. Jinak pribeh neni nic buhvijak slozityho, navic chybi nejaky vyraznejsi zaporaci, ale vse proste slape na vybornou, ze vseho nejvic je to krimi thriller, o akci neni nouze a par scen je fakt nezapomenutelnejch.(17.12.2009)

 • Flipnic
  *****

  Jeden z nejlepších akčních filmů 80. let. Vztah šíleného Gibsona se zdánlivě již starým a usedlým Gloverem je někdy tak dojemný, že vhání slzy do očí. Rigs je opravdu ze začátku mimo a úplně šílený, Gibson v tomto ohledu podává úžasný herecký výkon. Jen mi připadlo, že by se na jeho místo ještě více hodil Bruce Willice, ale je to jen osobní představa "kdyby ...". Film je dost striktně rozdělen na dvě části, první - seznamovací kriminálka, mírně komediální, hodně šílená, druhá část je pak už jen perfektní akční jízda, která nenechá vydechnout diváka až do samého konce. Mám dojem., že se Bay ve svým "Mizerech" tímto filmem hodně inspiroval a ze vztahu této dvojice si hodně přebral. Scéna v poušti je v akčních filmech absolutní špička, od této chvíle již divák nevydechne. Humor ustoupí kruté akci, film si s divákem rozhodně nebere servítky. Závěrečná bitka Gibson vs Busey na trávníku Glovera je naprosto úžasným vyvrcholením. Perfektní film naládovaný snad vším, čím má správný akčňák být ... akce, střelba, hlášky, humor, dobrý scénář, výborné postavy ... prostě špička!(26.7.2008)

 • Lateef
  *****

  To takhle jednou na jednu misku vah usedl dosluhující policista Murtaugh, bezkonfliktní, bez škrábanců či jizev a s velkou rodinou, domem a lodí na triku. Na druhou misku se s lahví tvrdýho a nábojem s dutou špičkou dokodrcal ostrostřelec Riggs, týpek, který nemá co ztratit, nepřátele mydlí svojí os frontalis a z psychologického hlediska je definován: se sebevražednými sklony. První kliďas a milující otec, druhý výbušný exot, jenž bojuje s krutým osudem. A misky vah jsou vyrovnané. Role obou charakterem rozdílných strážců zákona se skvěle doplňují a jejich představitelé vytvořili jednu z nejkomplexnějších filmových dvojic. Dále budu už jenom přičítat: skvělé hlášky (50, 60, 90, 93, 94, drž hubu, pleteš mě... řídil jsem ten seskok... načež vona řekne do prdele), dynamický děj, slovní přestřelky, vtipné i napínavé akční scény, dobrý záporá(ci/k), atmosféra, prostředí, hudba... zkrátka všechno sedí na výbornou a z mé strany tak maximální spokojenost. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/120 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/30 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(6.4.2006)

 • Boss321
  *****

  Skvělý akční snímek, kterému rozhodně nechybí důstojný příběh, vtipné situace a hlavně spousty akce. Richard Donner stvořil skvělou a nezapomenutelnou dvojici detektivů psychopatického Martina Rigse (Mel Gibson) a seržanta Roger Murtaugh (Danny Glover). Klasika 80. let., na kterou se vždy mile rád podívám a vím, že se u ní budu skvěle bavit......(26.11.2007)

 • EdaS
  *****

  Po letech jsem se trochu bál zklamání, ale je to pořád zatracenej nářez!(23.12.2010)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Mnou zprvu opomíjený film mám díky skvělým hláškám a výborné akci stále raději. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2438-smrtonosna-zbran/videa/(17.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace