Králíkova pomsta (festivalový název)

• Nizozemsko

Big Buck Bunny

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Nizozemsko, 2008, 10 min

Výborná ale opravdu krásná animace, skvělá příjemná hudba a prostě je mi velmi sympatické, že kraťasy jsou nemluvené. Trošku jsem nechápala proč největší zajíc na světě, jakého jsem viděla se bojí třech malých odporných hlodavců, ale budiž. Jinak posledních 5 sekund parádních:D Alias - bacha možný spoiler - když ta debilní veverka vlála na špagátku jako drak (mimochodem velmi vtipné) a kolem prolétal onen pták...krásně otevřený konec, který si každý domyslí:D Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=t4gjl-uwUHc(9.9.2012)

Bílý králík je bílý králík, sice tady takový moc VELKÝ, ale pořád bílý králík. Tvůrci tu nejapně porušili první přikázání, že veverky jsou hodné a dokonce vyvrátili nevyvratitelnou domněnku, že činčily jsou heboučké a milé. Jenže ten králík to, i při své škaredosti, tak převálcuje, že ta svatokrádež vlastně ani nevadí.(3.3.2013)

Vypasený králík vyleze ráno z nory a už si to panáčkuje kochat se rozkvetlou přírodou. Bylo by mu na světě krásně, kdyby tři zákeřné veverky nechtěly ovládnout území a po zlikvidování malých cílů neplánovaly útok na králíka. Králíkovi však po mnoha úderech do hlavy začíná docházet, že je jeho srst v ohrožení. Okamžitě začíná rockyovsky trénovat a rambovsky vyrábět pasti, aby se mohl trojnásobně hbité přesile statečně postavit.(24.8.2009)

Tak tihle tři malí šmejdi právě naštvali špatného králíka! Na motýly mu rozhodně sahat neměli! Hlavní hrdina je (obzvlášť když dá průchod svým rambovským sklonům) neodolatelně velký, můj favorit je ale stejně to mrňavé šedivé zvířátko (plch?) s tupým výrazem, které pořád jen něco chroupe. A ptáček, který vypadá jako od Pixaru... taky potěšil. P.S:. Dokoukat do konce titulků!(17.4.2010)

Povídka vytvořená v open-source 3D studiu Blender. Měla se stát výstavním exemplářem Blender Foundation předvádějícím neomezené možnosti programu. Akorát že ukazuje jeho nepoužitelnost. Jen tráva zmýtaná poryvy větru musela zabrat dny práce a ještě si jí nevšimnete. Mimické svaly v Blenderu moc animovat nejdou. Vizuálně Buck nemohl být lepší. Ke zhlédnutí na Youtube.(23.7.2010)

• - K rozprávke bola nepriamo vydaná freeware počítačová hra "Yo Frankie!", v ktorej bol hráč v úlohe veverice Frankieho, ktorá sa takto volá aj v snímke a znepríjemnuje život zvieratám v lese. (PATWIST)

• - Na vytvorení rozprávky, ktorej rozpočet bol 150 000 eur, sa podieľal 9-členný tím a bola dokončená behom 5 mesiacov. (PATWIST)

• - K vytvoření filmu byl použit freeware 3D editor Blender. (Sharky95)