Králíkova pomsta (festivalový název)

• Nizozemsko

Big Buck Bunny

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Nizozemsko, 2008, 10 min

Povídka vytvořená v open-source 3D studiu Blender. Měla se stát výstavním exemplářem Blender Foundation předvádějícím neomezené možnosti programu. Akorát že ukazuje jeho nepoužitelnost. Jen tráva zmýtaná poryvy větru musela zabrat dny práce a ještě si jí nevšimnete. Mimické svaly v Blenderu moc animovat nejdou. Vizuálně Buck nemohl být lepší. Ke zhlédnutí na Youtube.(23.7.2010)

Bílý králík je bílý králík, sice tady takový moc VELKÝ, ale pořád bílý králík. Tvůrci tu nejapně porušili první přikázání, že veverky jsou hodné a dokonce vyvrátili nevyvratitelnou domněnku, že činčily jsou heboučké a milé. Jenže ten králík to, i při své škaredosti, tak převálcuje, že ta svatokrádež vlastně ani nevadí.(3.3.2013)

Na to, že na tomto snímku výtvarně pracovalo (jestli jsem správně počítal lidi v titulcích) 12 lidí (!!!), tak smekám. Příběh je po režijní stránce naprosto bezchybný - graduje, nechává čekat atd., výtvarně je to taky moc dobré - není to Pixar, takže odpouštím některé detaily, jako je práce s texturami nebo ostrost objektů v pozadí (sám to neumím a kecám :)), ale i přes tyto detaily jde o víc než dobrý filmeček. Animace a mimika postav je taky bez debat. Nemám důvod dávat míň, sálá z toho pozitivní atmosféra a zasmějete se. A navíc, ten zajíc je borec :)(19.9.2011)

O něco zábavnější a příjemnější než Elephants Dream. Přesto ani Big Buck Bunny neoplývá nějak zvlášť geniální myšlenkou a příběhem. Snímek je ale pěknou ukázkou toho, co se dá zadarmo vytvořit. Kvalitní technické zpracování a příjemné a hezké ztvárnění slabší příběh trochu dohání, přesto jsou to takové lepší 3 hvězdičky.(3.3.2009)

Tak tihle tři malí šmejdi právě naštvali špatného králíka! Na motýly mu rozhodně sahat neměli! Hlavní hrdina je (obzvlášť když dá průchod svým rambovským sklonům) neodolatelně velký, můj favorit je ale stejně to mrňavé šedivé zvířátko (plch?) s tupým výrazem, které pořád jen něco chroupe. A ptáček, který vypadá jako od Pixaru... taky potěšil. P.S:. Dokoukat do konce titulků!(17.4.2010)

• - K rozprávke bola nepriamo vydaná freeware počítačová hra "Yo Frankie!", v ktorej bol hráč v úlohe veverice Frankieho, ktorá sa takto volá aj v snímke a znepríjemnuje život zvieratám v lese. (PATWIST)

• - Rozprávka je open source, čo znamená, že na základe verejnej licencie sú všetky súbory k vytvoreniu voľne dostupné k stiahnutiu, rovnako ako aj samotný film. Taktiež sa rozprávka často uvádza ako príklad open source tvorby a neskôr vyšla aj v 3D verzii. (PATWIST)

• - Na vytvorení rozprávky, ktorej rozpočet bol 150 000 eur, sa podieľal 9-členný tím a bola dokončená behom 5 mesiacov. (PATWIST)