Králíkova pomsta (festivalový název)

• Nizozemsko

Big Buck Bunny

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Nizozemsko, 2008, 10 min

Velmi nadstandartní králičí úchyl na motýly versus 3.....ehm....cosi, co vypadá jako veverky? Hlavní grafik má asi zvláštní smysl pro vnímání přírody. :) No, každopádně slušné pasti si králík připravil, jen si nejsem jistá, zda-li to bylo pro vevrky poučení nebo spíše buzerace ze strany králíka. Konec tomu ovšem dal korunu, jen tak dál, pošahanej ptáku! Áááá už jen na závěr dodám: perfektní podkladová hudba, jen mi ty závěrečné titulky připadaly okopírované z Madagaskaru.(2.9.2011)

Tak tihle tři malí šmejdi právě naštvali špatného králíka! Na motýly mu rozhodně sahat neměli! Hlavní hrdina je (obzvlášť když dá průchod svým rambovským sklonům) neodolatelně velký, můj favorit je ale stejně to mrňavé šedivé zvířátko (plch?) s tupým výrazem, které pořád jen něco chroupe. A ptáček, který vypadá jako od Pixaru... taky potěšil. P.S:. Dokoukat do konce titulků!(17.4.2010)

Je zajímavé, na co člověk může narazit, když hledá něco úplně jiného! A musím se přiznat, že u téhle náhody jsem se celkem dobře bavila. Souboj opravdu velkého králíka, který si zahraje tak trochu na Ramba a třech prapodivných veverek -jedna tlustá nešika, druhá vyhublá a švidrající s každým okem jiné barvy a třetí létající veverka, která je jako správnej kápo, ta nejdrsnější. Veverky jsou pěkný svině! Nejenže zabíjí nebohý motýlky, ale troufnou si provokovat i přerostlého králíka. A to neměly dělat…(2.5.2010)

Na to, že na tomto snímku výtvarně pracovalo (jestli jsem správně počítal lidi v titulcích) 12 lidí (!!!), tak smekám. Příběh je po režijní stránce naprosto bezchybný - graduje, nechává čekat atd., výtvarně je to taky moc dobré - není to Pixar, takže odpouštím některé detaily, jako je práce s texturami nebo ostrost objektů v pozadí (sám to neumím a kecám :)), ale i přes tyto detaily jde o víc než dobrý filmeček. Animace a mimika postav je taky bez debat. Nemám důvod dávat míň, sálá z toho pozitivní atmosféra a zasmějete se. A navíc, ten zajíc je borec :)(19.9.2011)

V tomto,,kraťase’’ma hneď na začiatku zaujal obrovsky zajac,ktorému znepríjemňovali život traja zasrani.Ale, potom prišla sladká pomsta v podaní ZAJACA,ktorý si urobil z netopiera šarkana.HOD:73%.Doslova oddychovka,ako sa na Short film patrí. online TU! (2.9.2013)

• - K vytvoření filmu byl použit freeware 3D editor Blender. (Sharky95)

• - K rozprávke bola nepriamo vydaná freeware počítačová hra "Yo Frankie!", v ktorej bol hráč v úlohe veverice Frankieho, ktorá sa takto volá aj v snímke a znepríjemnuje život zvieratám v lese. (PATWIST)

• - Na vytvorení rozprávky, ktorej rozpočet bol 150 000 eur, sa podieľal 9-členný tím a bola dokončená behom 5 mesiacov. (PATWIST)