Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ted je mladý americký obchodník, přeložený na počátku 80. let do španělské Barcelony, kam také přijíždí jeho bratranec Fred, důstojník amerického námořnictva. Fred reprezentuje "typického" Američana, chvastouna a patriota, který nemá pochopení pro Tedovy osobní problémy ani pro místní politickou situaci. A ta je ve svých důsledcích ničivá. Oba mladí muži se v Barceloně setkají se svým osudem. Ted poznává Monserrat a zamiluje se do ní. Dívka však žije s Ramonem, který fanaticky nenávidí Američany. A když dojde k teroristickému útoku, při němž jeden z Američanů zahyne, Fred ostentativně navlékne uniformu a spolu se svými přáteli hodlá tomuto řádění učinit přítrž. Ted prožívá milostnou i pracovní krizi a poté, co se i Fred stane terčem útoku, se zdá, že je vše ztraceno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

Juto 

všechny recenze uživatele

Film má dlhé dialógy, ktoré ma aj z časti bavili, ale film nemá žiadny vývoj. Som sklamaní, lebo okrem konca sa mi film páčil. 4/10 ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Chytré duchaplné dialogy zakrývají impotenci snímku aneb You seem very intelligent for an American. 1) Zajímavý je rozdíl v hodnocení zde na ČSFD (aktuálně 39%) a na IMDb (70%). Marně přemýšlím, proč. Vzhledem ke kritickému pohledu na Ameriku bych spíše očekával, že to bude naopak. 2) 42letý Whit Stillman (scénář a režie) Američany vstkutku nijak nešetří. All those loud, badly dressed, fat people watching their eighty channels of television and visiting shopping malls. The plastic throw-everything-away society with its notorious violence and racism. And finally, the total lack of culture. 3) Oh, shootings, yes. But that doesn't mean Americans are more violent than other people. We're just better shots. 4) Positive thinking is fine in theory. But whenever I try it on a systematic basis... I end up really depressed. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama