Hostel III

Hostel 3

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011, 88 min

• Frajer42

Copak k tomu říct či napsat. Snad asi jen, že byl udělán obrovský krok jinam. Změnil se nám režisér a s tím přišly i naprosté změny v celém příběhu. Začátek byl naprosto úchvatný. Potom už však přichází pouze nuda, nuda a zase jenom nuda. Ty scénky, kdy se má nějak mučit a pak zabít jsou ubohé a hlavně jich je po čertech málo. Celý příběh dosáhl nového stupně debility. A veškeré napětí či příval strachu očekávat snad ani nelze. Docela veliké zklamání. *(23.12.2011)

• venom14

Na to že je to video film a předchozí dva díly šli do kin, se mi zdál tenhle zatím nejkvalitnější. Žádná pecka to ale taky není. Nikdy jsem nechápal proč jednička byla nejděsivější film desetiletí, protože se mi nikdy scény nehnusily a zde je to stejně SPOILER: nanejvýš scéna sundavání kůže s obličeje a sekání ruky, jinak střílení šípů do těla a to že šváby nalezou holce do pusy k vrcholům drsných scén opravdu připsat nelze(nejsem nějaký fetišista :-D )KONEC SPOILERU. Ale co mi vadilo nejvíc, bylo že film byl scénářem naprosto přezvratovaný, každých deset minut se stalo něco "nečekaného" když už jste si mysleli že víte jak to bude.(2.9.2012)

• Bloody13

Ve třetím Hostelu se ze špinavých česko-slovenských uliček a továren přesouváme do noblesního města hříchu Las Vegas. Roth opustil palubu plnou uřezaných končetin a vydloubnutých očí, a na jeho stoličku zasednul Scott Spiegel, producent, kamarád Sama Raimiho a režisér kultovního Narušitele. "Bude to maso," chtělo by se říct, jenže to se díky zkrouhnutému budgetu nekoná. Vraždy jsou tentokrát na mírné úrovni a bohužel ani záporáci nejsou správně sleazy. Ještěže si na nás tvůrci přichystali alespoň těch několik překvapení, mezi nimiž vám zůstane v paměti hlavně to příjemně hravé intro.(3.1.2012)

Scott Spiegel je šikovný režisér, majúci na konte nenápadné perličky ako Narušiteľ (1989) či Od súmraku do úsvitu 2 (1999) a to, že v sérii vymenil Eliho Rotha, ktorý sa v trojke podieľal aspoň na scenári bol dobrý krok. Kým dvojka opätovne a bez nejakej väčšej invencie iba lúhovala nápad z jednotky, trojka prináša aspoň zmenu prostredia a čiastočne aj zmenu prístupu (mučenie a zabíjanie sa deje pred očami V.I.P. divákov, ktorí môžu dokonca uzatvárať stávky na priebeh vraždy). Bolo to pomerne napínavé, nechýbali dejové zvraty, obete sa nesprávali pasívne, príbeh sa nesie v duchu "každý chvíľku ťahá pílku" a mňa osobne tento tretí diel zo všetkých Hostelov bavil najviac.(20.12.2011)

• sedm.1

Opustit slovenský Hostel byla skutečně obrovská a zásadní chyba. Nechci se nějak dotknout slovenských uživatelů, ale drsné, nehostinné, syrové a nekompromisní prostředí, kde se odehrávalo řádění z prvních dvou dílů bylo prostě jasným tahounem a Vegas může být jinak jakoliv super, ale oné jedinečné, hororové atmosféry, kterou nabízelo právě Slovensko, zde nemohli autoři v životě dosáhnout. A tím, že jí třetí Hostel touto výraznou změnou ztratil, nezbylo v něm už poté prakticky nic jiného pozitivního. Zápletka nudná a blábolovitá, herci nevýrazní, napětí žádné, krvavých momentů velmi málo a zároveň i se slabými efekty, zásadní zvrat trojky neskutečně směšný, či hned lépe řečeno blbý, zkrátka to bylo celé už o ničem. Dvojku jsem kritizoval především za to, že se v ní s ohledem na jedničku událo naprosté minimum změn, v trojce se těch změn událo zase naopak tolik, že už pomalu nemá s původními dvěma díly společného vůbec nic. V Hostelu 3 neni krev, neni napětí, neni atmosféra a vlastně tu nejsou ani nestydatý holky :), vyskytuje se tu jen spousta nudy v nezáživné zápletce, takže fakt špatný. Pro Hostel byla zkrátka syrovost tím nejzásadnějším prvkem, bez ní zbylo ale jen béčkové, tuctové divadélko.(20.3.2012)

• - Vrátnik sleduje v televízii film Black Dynamite (2009). (ed_wood)

• - Scéna kolem 40. minuty, kdy Scott (Brian Hallisay) rozsvítí lampičku a následně zalézá šváb pod koberec, se v podobném provedení objevuje i ve snímku Motel smrti (2007). (Syna.1990)

• - Natáčení probíhalo v Las Vegas a Detroitu. (gogos)