Jeon Woo-chi je silný, ale nezbedný kouzelník, jenž se dostane do problému a je zaklet do obrazu. Za 500 let je zase osvobozen, aby přemohl démony, kteří utekli. Ale setkává se i s horšími věcmi, než jsou démoni. (balone)

Pirkaf

No já nevím... film se v podstatě skládá z nepřetržité řady scén, jejich cílem je diváka ohromit, ale dějová linie je poněkud slabší, tak nějak typicky asijsky nedotažená a zmatená. Muselo to stát spoustu peněz a hraje v tom Lim Su-Yeong, ale přesto je to takový lepší průměr. Nebo možná spíš jenom průměr. ()

honajz

Obecně nemám rád korejské filmy - vždy mi přišly naprosto zmatené. Tohle je zmatené, digitální a i na martial art film až příliš nereálné. Asi mě pobuda kouzelník a bojovník v jednom měl pobavit, ale měl jsem problém s tím zjistit, jestli se děj odehrává, předtím, v jiné minulosti či v moderní současnosti, a proč tomu tak je. Řada scén na sebe nenavazuje, celá ta zápletka je volná, vymyšlená bez ladu a skladu a bez pravidel, a vlastně není ani komu fandit. Chvilku to baví, ale skutečně jen chvilku. ()

ivan_drago

Zmatený střih, přepálená stopáž a zbytečná grotesknost filmu značně ubírají tam, kde si nahrabal díky pěknému příběhu, který ale tu zmíněnou stopáž neutáhne, opět skvělému Dong-won Kangovi a pěkně vymyšleným kouzelnickým soubojům a celé té stvořené mytologii... A hlavně dobře zvládnutou paralelou do naší současnosti, kde je film vůbec nejzábavnější... ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná akčná fantasy komédia. Má iba priemerný príbeh o schopnom, ale nezodpovednom kúzelníkovi, ktorý v čase stredoveku kúzla využíva len na zábavu, ale keď je nespravodlivo obvinený z vraždy svojho majstra, štyria schopní kúzelníci ho dostanú a tak spolu so svojim pomocníkom skončí zakliaty v obraze, pričom ale stihne zo sebou vziať aj polovicu vzácnej flauty, ktorá má po spojení oboch častí veľkú moc. A keď sa v súčasnosti dostanú na slobodu dvaja silní démoni, ktorí robia len problémy, trojica kúzelníkov, ktorí sa medzitým plnohodnotne začlenili do spoločnosti, sú nútení zakliateho kúzelníka znovu prebudiť, aby im s tým pomohol, no čakajú ich aj iné problémy. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma moc nezaujalo. Táto zápletka ako celok ide úplne mimo mňa, dobrí a zlí kúzelníci, ich rôzne motivácie a prístup k práci, snaha získať čarovnú flautu a podobné prvky, ktoré ma absolútne nezaujímajú, takže už len z princípu si ma tento film nemohol plnohodnotne získať a po celý čas mi bolo úplne jedno, kto vyhrá a ako sa to skončí, ale zase nemôžem ani úplne kritizovať. Nájde sa tu viacero dobrých nápadov, oceňujem odľahčený a miestami až taký hravý prístup, čo vidno hlavne v úvodnej prezentácii hlavnej postavy, veľkým plusom je aj to, že kúzelníci dosť pripomínajú wu xia bojovníkov, celkom sa mi páči línia s asistentkou herečky a pochvalu si zaslúži aj celá záverečná fáza, len škoda, že viacero prvkov, ktoré mali slušný potenciál, hlavne prítomnosť nezodpovedného kúzelníka zo stredoveku v súčasnosti sa až tak dobre využiť nepodarilo. Takže aj keď základ ma vôbec nezaujal, stále sa tu toho nájde dosť, čo mi sadlo a tak sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, dokonca ani s touto výrazne nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Síce to nie je práve typ, ktorý by som vyhľadával, ale aj tak je dosť dobre natočená, nápaditá, oceňujem veľkú rozmanitosť a celkovo je kvalitne zvládnutá. A najlepšie je bezpochyby celé finále, ktoré sa na pomery žánru až mimoriadne vydarilo. Omnoho horšie je už na tom humor, je ho tu plno, ale vôbec ma nebavil, no aspoň nie je otravný, skôr len nevyužitý a nadbytočný. S hereckým obsadením som pomerne spokojný, Gang Dong-Won v hlavnej úlohe, ale nedokáže to naplno utiahnuť, mám ho rád, ale hlavnú úlohu mal mať niekto charizmatickejší, dobre obsadené výrazné vedľajšie postavy, k tomu moje dve ženské obľúbenkyne, hlavne skvelá Lim Soo-Jung, ale aj Yum Jung-Ah, len škoda, že obe mali málo priestoru a väčšina vedľajších postáv ma charakterovo moc nebavila. Réžia a technická stránka sú v rámci žánru až na prekvapivo vysokej úrovni, výborný vizuál, dobrá atmosféra, ale pomerne rozporuplné efekty, mnohé sú perfektné, ale viaceré aj dosť zaostávajú, no to ma vôbec netrápi. Takže Jeon Woo Chi určite nie je zlý film, ale nie je to práve môj typ. Skôr mi sadol podobný Arahan. 59% ()

Petfruf

Je to zábavné, je to fantasy a je to akční. Ze začátku jsem měla problém si zvyknout na rychlé mísení žánrů, ale zhruba v polovině filmu si mě kouzelníci doslova omotali kolem prstu. Vizuálně opravdu skvělý film, plný létaní a kouzel. Pro mě hodně silné čtyři hvězdičky, dala bych i pět, ale když Jeon Woo-chi srovnám s jinými filmy podobného žánru, byla bych k nim nespravedlivá, pokud bych mu dala plné hodnocení. ()

• Podkladem pro vznik hlavního hrdiny stála ze sedmnáctého století dochovaná korejská literární novela, o jejímž původu se toho do dnešní doby zhola nic neví, v níž se v roli kouzelníka, pomáhajícím chudým a bezbranným, objevuje mladý a mnohdy arogantní mladík, ne-li přímo uličník, Woo-chi Jeon, jenž, po spolknutí magického korálku proslulé devítiocasé lišky Gumiho (구미호), disponuje kouzelnickými dovednostmi taoistické magie. Prostý lid jej vidí jako svého hrdinu, který se z něj posléze i stává, neboť svoje schopnosti propůjčuje těm nejpotřebnějším. Na stejný námět vznikla v roce 2012 i poměrně úspěšná televizní série Jeon Woo-chi. (Conspi)