Phil-sung je lenivý detektív v malom kraji Yeosan, ktorý je suspendovaný z pozície detektíva kvôli chybám pri vyšetrovaní prípadu. Jedného dňa utečie z väzenia legendárny zajatec Ki-tae a potuluje sa po malom kraji. Phil-sung náhodne narazí na Ki-Tae, ale je príliš pomalý, aby chytil vraha. Utečenec sa následne rozhodne obrať detektíva aj o zvyšky dobrej povesti, cti a sebaúcty, ktoré mu ešte zostali. (ČSFD)

Adrian

Vyborne sklbenie viacerych zanrovych poloh (koemdia, drama, thriller, akcia) ruka v ruke so sikovnym tematizovanim chlapskeho zarputilstva, dostatie vlastneho slova ako i cti. Ukazkovy priklad inteligentneho mainstreamu. 9/10. ()

May

V okamziku, kdy od tohoto filmu neocekavate vic nez zabavu, se vam libit musi. Ac pomaly pribeh pomerne slusne plyne a pozoruhodne hladce kloubi dramaticke sceny s temi komickymi. 7-8/10 ()

EvilPhoEniX

Jeden z nejnudnějších Korejských "akčňáků" co jsem zatím zhlédl. Film bohužél nedokázal zachránit ani skvělý herec Yun-seok Kim. Nudný, nezábavný, nezajímavý příběh s minimem akce, s málo charismatickými postavami, což je na Koreu nezvyklé. Trpěl jsem neskutečně. 40% ()

Flipnic

Hodně slušná korejská záležitost, rozhodně se nenechte zmást mým průměrným hodnocením. ako film je to opravdu velmi dobré, jenže ... Celé mi to připadlo jako hrozně ohraná korejská písnička, zjména pak vykrádačka slavné korejské trilogie PUBLIC ENEMY. Zde ovšem nemáme policisty rváče a drsňáka, ale policisty smolaře a to tak hrozného, že ho to málem stojí rodinu, zaměstnání atd. Přitom všechny skutky myslí dobře, ale nic se nedaří. Jeho střet a dopadení zločince "supermana" (všem uteče, vymlátí jakoukoliv přesilu, je chladnokrevný a mladý, chytrý ...) mu dává jedinou, ale obrovskou šanci vše vrátit dopořádku - obrovská suma peněz za dopadení a povýšení v policením sboru... Hlavní postava do toho dá se svými kumpány opravdu všechno a chvlemi mi ho bylo fakt líto, celé to působilo až tragikomicky... Závěr si můžete lehce domyslet, u korejských podobně laděných filmů, kterých jsem viděl snad už desítky je to pořád dokola ... Film je to dobrý, ale strašně mi vadila ta neoriginalita a až přílišná neohrabanost hlavní postavy ... Každopádně doporučuji. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia. Má pomerne dobrý príbeh o detektívovi v malom mestečku, ktorý žije úplne nezodpovedným životom, práca ho moc nezaujíma, zanedbáva svoju rodinu a radšej sa venuje svojim záľubám, hlavne hazardu a tak vôbec nemá rešpekt, či už od svojich nadriadených a ani od vlastnej ženy. No všetko sa zmení, keď sa v mestečku objaví mladý nebezpečný zločinec, ktorý sa s detektívom stretne a poníži ho a tak detektív spolu so svojimi priateľmi urobí všetko preto, aby ho dostal. Spracovanie je celkom slušné, dej síce neponúkne nejaké výraznejšie zaujímavé sekvencie, na ktoré by sa dalo dlhšie spomínať, ale všetky dôležité postavy sú zaujímavé, celý ten nezodpovedný prístup hlavného hrdinu je dobre zvládnutý, navyše to má dlhší čas výbornú odľahčenú atmosféru, ktorá si ma získala a určite musím pochváliť, že to celé pôsobí nadmieru svižne, takže som bol až prekvapený, ako sa to rýchlo skončilo. Ale zároveň myslím, že tie problémy súvisiace s postavou zločinca mohli byť trochu zaujímavejšie, často mi to prišlo dosť nevýrazné, navyše to chce občas pôsobiť až zbytočne moc dramaticky, čo ale nefunguje až tak dobre, ako by mohlo, ale dá sa nad to povzniesť, bavilo ma to a páčil sa mi aj úplný záver. Inak čo sa týka akcie, moc jej tu nie je a ani mi neprišla až tak kvalitne zvládnutá, ale zároveň cítiť, že o ňu tvorcom vôbec nešlo a tak s tým nemám problém, pre potreby filmu to stačí, či už nejaký ten súboj alebo aj zvyšok. Spokojný som po stránke humoru, síce jednotlivé situácie nie sú až tak smiešne, ale tá atmosféra, ktorá mi sadla mi to vynahradila. Herecké obsadenie je na tom dobre, Kim Yun-Seok má za sebou aj podstatne lepšie úlohy, keďže viac mi sedí ako záporák, ale bavil ma aj tu, k tomu Jung Kyoung-Ho ako zločinec, no chválim aj výber vedľajších postáv, obzvlášť priatelia hlavného hrdinu. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, ako som spomínal, jedine tie dramatické momenty nepôsobia až tak kvalitne, ale inak mi to sadlo a tak nemám väčší problém. Takže stačilo pár úprav a hodnotil by som aj lepšie, ale aj tak som spokojný, bavilo ma to. 67% ()

ScarPoul

Jeden z tých kórejských multižánrových filmov. V tomto prípade je tu hlavným ťahúňom Yoon-seok Kim. Nápady a vtipy fungujú, rovnako aj akčná zápletka. Len tomu chýba sofistikovanosť iných podobne ladených filmov. Jeden z tých príkladov, kedy v zásade nemám tomu čo vytknúť, pretože to funguje, má to silné miesta a aj uveriteľné charaktery. Lenže antagonista nie je natoľko nebezpečný ani chytrí, aby sme si naozaj hrýzli nechty od napätia a väčšina postáv, ktoré sa na začiatku javili dôležité sa postupne dostávajú do pozadia. Všetko je tam uzatvorené, aj to má milé scény, ktoré naozaj prinútia k úsmevu ale Kim má aj lepšie filmy. Rozmýšľal som aj nad tou 4*, ale aj napriek množstvu kladov mi tam niečo dôležité skrátka chýbalo. ()