Christian Hosoi: Vycházející slunce

Dokumentární / Sportovní

USA, 2006, 98 min

Peter Alton

Peter Alton

Dokonalost tohoto dokumentu, se odráží v dokonalosti Christiana Hosoie, nebo spíše v dokonalé zápletce jeho života. Pravdivé, upřímné, cool. Tony Hawk byl o proti Hosoiovi máslo, což jsem do teď nevěděl. Já ani nevěděl, že existoval nějáký Christian Hosoi. Od teď si to budu pamatovat napořád. 90%(23.4.2009)

Dokument, který mě k mému údivu dost rychle upoutal a jakkoliv mě skateboarding nikdy nezajímal, tak jsem se na něj s chutí podíval a rád jsem se dověděl něco o moderní historii skatingu a jeho průkopnících (Tonyho Hawka jsem před shlédnutím dokumentu taky neznal). Byl jsem rád za tu spoustu filmových záběrů, které se ve filmu objevili. Moc pěkný životopisný dokument o někom, kdo si posral slibně rozjetou kariéru...(2.2.2010)

Christian Hosoi a příběh jeho života, je jako jedna velká jízda rockové superhvězdy. Neuvěřitelné zážitky z průběhu celé jeho kariéry a osobního života, vypráví jak on sám, tak hlavně bezpočet jeho přátel, známých a lidí, kterým život ovlivnil. Pokud už bych měl použít onu rock´n´rollovou metaforu, tak pokud Tony Hawk je Jimmy Hendrix, Christian Hosoi je Elvis Presley, Keith Richards a Jimmy Hendrix dohromady! Jednoznačně jeden z nejlepších sportovních dokumentů všech dob!(3.1.2009)

Vynikající dokument o legendě skateboardingu, Christianu Hosoiovi, o kterym jsem neměl ani páru. Dozvíte se hodně zajímavých věcí ze soukromí, dobuzachycující výpovědi lidí jako Tony Hawk, Tony Alva, Jason Lee a dalších... a vůbec nejlepší je, když poznatky z tohohle zajímavýho dokumentu spojíte s dojmy, který už znáte z Lords of Dogtown, pak už můžete říct, že víte o skateboardingu celou jeho podstatnou historii.(6.3.2009)

" První králové, to by mohlo být dobrý !!! " o/ Hosoi > Tony Hawk(29.5.2009)

Skateboarding se mi líbí ale nikdy jsem ho neprovozoval. O to víc mě ale tento dokument nadchl když jsem ho jednou ráno shlédl na ČT4.(29.5.2009)

Děkuji ti Chrisi za svuj přínos skateboardingu a za to že jsi mne inspiroval .-) jsi nejlepší skejter...-) a nás všech milovníků prkna neuztále vychazejicí slunce .-) světlo v našiich životech ....genialní soundtrack a film ze života zkutecne superstars .-) ovlivnujici miliony lidí a freestale lidi na svete(13.10.2013)

Bomba! Sakra, tohle je další luxusní dokument na moje oblíbené téma.(10.5.2014)

dokument o skejťácích nejen pro skejťáky. Tenhle dokument je prostě neskutečnej. Do detailu zachycený život jedné z největších hvězd a průkopníka tohoto sportu Christiana Hosoie, od ranných začátků, přes vrchol kariéry a pád až na samé dno. Velmi silný a inspirativní snímek doplněný vyprávěním jak hlavní hvězdy, tak jeho přátel, rodiny, kolegů z branže atd. Vřele doporučuju všem, nejen milovníkům prkýnek. 100% - pro mě nejlepší sportovní dokument(7.7.2014)

Hosoi mal štýl. Princ skateboardingu. Tiger, feťák a neskôr kresťan, ktorého až vo väzení zachránila viera. Každý z majstrov skateboardingu je niečím zaujímavý. U Hosoia je to práve divokosť a coolovosť jeho životného i skejtového štýlu.(5.6.2015)