poster

Čaroděj Kara - Mor

 • Sovětský svaz

  Volšebnoje zerno

 • Sovětský svaz

  Volshebnoe zerno

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Волшебное зерно

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Čarodejník Kara - Mor

Fantasy / Rodinný

Sovětský svaz, 1941, 87 min

Režie:

Fjodor Filippov
 • Flego
  ****

  Táto sovietska rozprávka, ktorá bola neustále reprízovaná v televízii, mi utkvela z detstva v pamati podľa mena čarodejníka, takže svoju obnovenú premiéru po rokoch som privítal. Ide o tú najklasickejšiu klasiku zasadenú v prepracovanom štúdiovom prostredí s trikmi na vtedajšej úrovni a humorom, ktorému rozumia aj deti. Premiéra v našich kinách bola v roku 1948.(4.1.2017)

 • Douglas
  *****

  Jméno jednoho z herců "Ivan Pereverzev" je v případě tohoto obskurního dílka skoro nomen omen pro všechno od první do poslední minuty.(27.4.2015)

 • corpsy
  ***

  Sovieti, ak boli technicky zaplatení, vedeli robiť divy ( a čary ). Kašľať na príbeh, ktorý zaujme iba tak 5 ročné decko, ide tu o mimoriadnu štylizáciu, kompozíciu obrazu, výpravu, triky. Ak by sa Oscary udeľovali celosvetovo, tento má minimálne nominácie za spomínané aspekty.(18.9.2017)

 • Sarkastic
  ***

  Se sovětskými pohádkami, pravda, nemám zase tak moc zkušeností, ale tahle mi jistě v hlavě nějaký ten pátek zůstane. Její fantazie je dosti odzbrojující, ale vyloženě o originalitě bych si mluvit netroufal, protože si zjevně vypůjčila pár motivů hned z několika jiných pohádek. Zaujme jak humorem (záměrným a hlavně tím nechtěným), tak technickou stránkou, kterou mám na mysli zejména výrazné masky, kulisy, rekvizity a především triky (z nichž některé vypadají překvapivě hodně dobře a jiné…ne). Stranická ideologie z filmu naštěstí tolik cítit nejde (nebo rozhodně ne tak moc jako z jiných dobových snímků), nicméně pohádková tématika je (samozřejmě?) doplňována „vědeckými“ prvky. Akorát mi bylo líto hlavního záporáka, vždyť v podstatě nechtěl nic jiného, než trochu uznání a pak teda mít pár zlatých zrn, několik zlobivých „Entů“ a jednoho černouška-uspávače pod zámkem. Shovívavé 3*.(27.4.2015)

 • Véča
  *****

  Úchylné... Kočka, vítr, řepa, dementní chlapeček, dementní holčička, inspirace Planety opic a Thor s Mjollnirem.(27.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace