poster

The Bishop's Wife

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1947, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  ****

  The only people who grow old were born old to begin with... Cary Grant jako anděl? Proč jako :-) Vánoce, vánoce, přicházejí, ale slíbená katedrála biskupa Henryho stále ještě nestojí a otrávená atmosféra začíná zmáhat nejen jeho křesťanskou víru, ale i jeho rozmilou ženušku. Jako deus ex machina sine machina přichází ...Dudley. Nejroztomilejší kukuč pod sluncem s potterovsky odporným jménem nese stvoření, které servíruje kanonádu vtipů a romantiky na fantasy podnose. Delikatesní vánoční dobrůtka, zásadně ovšem nesouhlasím s nevěrohodným koncem. Žádám otevření spisu a změnu verdiktu...Do té doby ze mě víc než 80% nevytříská ani Cary hrající na harfu.(4.12.2007)

 • Martin741
  ***

  Slaboduchy a hodne priemerny klon Kaprovho filmu Zivot je Krasny 1946. Karyho Grenta nemam rad, akurat Loretta Mlada /Farmarova Dcera, Wellesov Cizinec 1946/ bola vyborna a dost sa cudujem Davidovi Nyvenovi /Cesta kolem sveta za 80 dni, Dela z Navaronne/ ze sa nechal na takyto slaboduchy priemer ukecat : 50 %(5.4.2016)

 • Oskar
  ***

  Úzkoprsý a bojácný biskup David Niven chce postavit katedrálu a překážkou jsou mu požadavky investorky paní Hamiltonové, která by ji ráda pojala jako pomník svého zesnulého manžela. Biskup se proto modlí za pomoc a protože jsou Vánoce, Bůh si řekne, "sakra, proč ne" a sešle anděla Caryho Granta, aby byl pokoj. Využití nadpozemské aury Caryho Granta v roli anděla, to byl vynikající nápad! Bohužel představuje to jediné, co je ve filmu od začátku do konce konzistentní. Scénář prošel mnoha přepisy (autorem jedné z verzí byl i Billy Wilder) a na výsledku je to znát. Biskupova žena má scény naplněné dialogy, jiskřivými jako když praští mráz (třeba tu, kde se jde David Niven omlouvat paní Hamiltonové a přilepí se k židli), pohádkově-lyrické scény, lehké a nadýchané jako sněhové vločky (bruslení), ale také blátivě těžkopádné scény plné prázdného tlachání, které řeší manželskou krizi ústředního páru. Potíž je, že když si oblíbíte jednu z těchto tří linií, můžete se nudit u jiných, jako se to stalo mně. Filmu zkrátka zbytečně škodí snaha mít v něm vše, co se v jiných osvědčilo. Vidím za tím zejména inspiraci filmy Farář u svatého Dominika, Zvony od svaté Marie a Život je krásný, které pěkně rok za rokem postavily základy specifického hollywoodského žánru, který existuje dodnes. Biskupova žena si přála být dalším článkem řetězu, ale "vánočním filmem roku 1947" se stal spíš Zázrak v New Yorku. 60%(7.1.2010)

 • Foma
  *****

  Kdybych tomuhle filmu nedal plnej počet, tak bych měl strach, že mě už nenavštíví žádnej anděl. Jedna z nejlepších rolí Caryho, ani zbytek ansámblu není pozadu, chvílema to je opravdu vtipný a hlavně, návštěva anděla vyznívá docela realisticky. Proč to má bejt jen fantasy? Dokonce bych řekl, že nějakej podobnej anděl se musel pohybovat mezi herci a štábem i během natáčení!!(26.12.2008)

 • Hollohlaway
  ***

  Okouzlující a nadmíru šaramantní Cary jako vždy, spolu s krásnou Lorettou Young tvoří pohledný a charismatický pár. Tak to ovšem neskončí, protože manželem je úplně jiný pán, kyselý a ambiciozní biskup David Niven. To je asi tak v kostce vše. To že je Cary anděl a odehrává se to v čase Vánoc je jen taková pomůcka pro vytváření atmosféry, dá se tudíž kouzlit se stromečky, bruslením, Santa Clausem, dětskými úsměvy a tak dál. Ale je to celkem milé a příjemně to ubíhá, a byť scénář je takový trochu slepenec, Cary to celé v pohodě utáhne.(2.4.2017)

 • - David Niven byl kvůli obsazení osloven jako první. Čekal ale, že bude hrát anděla Dudleyho. Když však zjistil, že s ním počítají do role Henryho, postěžoval si vedení, načež mu producent pohrozil, že by se ve filmu nemusel také objevit vůbec. (Pavlínka9)

 • - Cary Grant a Loretta Young se při natáčení milostné scény pohádali. Youngová odmítala být snímána zleva a Grant také. Režisér Koster musel celou scénu nakonec natočit u okna, ze kterého se oba protagonisté dívají. (Pavlínka9)

 • - Cary Grant si během filmování stěžoval na svou roli Dudleyho, stejně jako na režiséra Kostera. S tím se později začal denně hádat a byl nespokojen se vším, pro co se rozhodl. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace