The Bishop's Wife

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1947, 109 min

Dalsi kvalitni vanocni film z americke produkce 40.-tych let. Nechapu, proc nase TV stanice maji o Vanocich jiz radu let stejny program a treba tento film snad nikdy neuvedly... I pres namet Biskupova manzelka neni kycovity film a ma dobry scenar s lehkym humorem. Cary Grant opet vyborny, presto role andela mu snad uplne neslusela a jeho az moc dobracke chovani me misty iritovalo...(28.9.2012)

• IQ Tiqe

Překvapilo mě, že anděla hrál Cary Grant, myslel jsem, že on bude manžel. Film má ke komedii daleko, je o nepřímém přesvědčování biskupa, aby pozměnil svůj žebříček hodnot. Všichni kolem jsou tak milí, spokojení, vlastně kromě jednoho ponaučení celým nic nepřináší. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(18.8.2012)

Nevěděla jsem, že andělé umí kouzlit. V případě, když vypadají a chovají se jako Cary Grant, mi to přijde jako plýtvání, protože ten kouzelný je sám o sobě. Jako tenhle film._____ Velmi milá, laskavá vánoční atmosféra. Příběh, který chce hlavně potěšit a daří se mu to s takovým přehledem, že jsem se většinu snímku nemohla zbavit úsměvu na rtech. Výborný nápad na nápravu workoholického biskupa, který začne zanedbávat rodinu a najednou se jen diví, když mu fešácký anděl postupně přebírá přízeň všech žen, které ho obklopují. A biskup je obklopen samými ženami. Dosavadní absolutní vládce rodinného krbu ztrácí obdiv manželky, dcerky, dokonce i hospodyně a fenky bernardýna. Když se objeví Cary Grant, tak to ani jinak nejde. ____Líbila se mi strašně biskupova postava, protože on nemůže nic namítat proti existenci andělů a ani proti existenci náhle se objevivšího asistenta, který dělá zázraky jenom tím, že věnuje ženám pozornost. Biskup je zoufalý, a když začne protestovat proti ztrátě své vůdčí role, vypadá jako blázen, protože, jak by řekly biskupovy ženy: Vždyť ten nový asistent nám jenom pomáhá! ____ Proti pozornému, naslouchajícímu andělovi se vzhledem Caryho Granta by neměl šanci ani papež, natož nějaký protestanský biskup! Ještě, že anděl je z podstaty anděl, a tak se podle toho i chová. ___ Nemusíte mít obavy z přílišného sentimentu, film koření taky legrační scénky ("Na vitráži v okně kostela chci nechat vymalovat svatého Jiří a chci, aby se jeho tvář podobala mému zesnulému manželovi!" - "Výborně. A komu se má podobat drak?") /11. 5. 15./(11.5.2015)

Ten pi*us Henry mě teda pěkně iritoval s tou jeho obrovskou nesmyslnou katedrálou. Co to ty pámbíčkáři mají s těma obrovskejma chrámama ze zlata. Ovšem symbol jako je anděl a ještě k tomu v podání Caryho to je něco jinýho. Moc hezký je představit si, že by lidi se k sobě chovali takhle. Život by měl úplně jinej náboj a neštěkali by jsme na sebe jako psi. Když jdu nakoupit do obchodu; vždycky se tam usměju na jednu paní na pokladně; ona se usměje na mě a pak odcházím s takovým zvláštním; milým pocitem. To je to co jsem cejtil celej film a to je jedna z věcí co se my všichni musíme naučit. Mít se aspoň trošku rádi, když už tady musíme spolu žít..(2.10.2013)

Po It's a Wonderful Life jsem narazil i na další vánoční film - The Bishop's Wife s Cary Grantem. A musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Od Kostera jsem na základě zkušeností s Harveym sice nečekal průměrné nebo dokonce podprůměrné dílko, ale nečekal jsem ani to, co mi "Biskupova žena" nabídla. Stal jsem se divákem parádního pohodového snímku s vánoční atmoškou a vskutku nadpozemským Carym. Jeho výkon zůstavá ve filmu nepřekonán, i přes velice dobrý dojem, jenž zanechal David Niven spolu se svojí filmovou manželkou Lorettou Young. Vánoční klasika. 9/10(7.12.2008)

• - Cary Grant a Loretta Young se při natáčení milostné scény pohádali. Youngová odmítala být snímána zleva a Grant také. Režisér Koster musel celou scénu nakonec natočit u okna, ze kterého se oba protagonisté dívají. (Pavlínka9)

• - Cary Grant si během filmování stěžoval na svou roli Dudleyho, stejně jako na režiséra Kostera. S tím se později začal denně hádat a byl nespokojen se vším, pro co se rozhodl. (Pavlínka9)

• - David Niven byl kvůli obsazení osloven jako první. Čekal ale, že bude hrát anděla Dudleyho. Když však zjistil, že s ním počítají do role Henryho, postěžoval si vedení, načež mu producent pohrozil, že by se ve filmu nemusel také objevit vůbec. (Pavlínka9)