poster

The Bishop's Wife

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1947, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  **

  Překvapilo mě, že anděla hrál Cary Grant, myslel jsem, že on bude manžel. Film má ke komedii daleko, je o nepřímém přesvědčování biskupa, aby pozměnil svůj žebříček hodnot. Všichni kolem jsou tak milí, spokojení, vlastně kromě jednoho ponaučení celým nic nepřináší. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4(18.8.2012)

 • rikitiki
  ****

  Nevěděla jsem, že andělé umí kouzlit. V případě, když vypadají a chovají se jako Cary Grant, mi to přijde jako plýtvání, protože ten kouzelný je sám o sobě. Jako tenhle film._____ Velmi milá, laskavá vánoční atmosféra. Příběh, který chce hlavně potěšit a daří se mu to s takovým přehledem, že jsem se většinu snímku nemohla zbavit úsměvu na rtech. Výborný nápad na nápravu workoholického biskupa, který začne zanedbávat rodinu a najednou se jen diví, když mu fešácký anděl postupně přebírá přízeň všech žen, které ho obklopují. A biskup je obklopen samými ženami. Dosavadní absolutní vládce rodinného krbu ztrácí obdiv manželky, dcerky, dokonce i hospodyně a fenky bernardýna. Když se objeví Cary Grant, tak to ani jinak nejde. ____Líbila se mi strašně biskupova postava, protože on nemůže nic namítat proti existenci andělů a ani proti existenci náhle se objevivšího asistenta, který dělá zázraky jenom tím, že věnuje ženám pozornost. Biskup je zoufalý, a když začne protestovat proti ztrátě své vůdčí role, vypadá jako blázen, protože, jak by řekly biskupovy ženy: Vždyť ten nový asistent nám jenom pomáhá! ____ Proti pozornému, naslouchajícímu andělovi se vzhledem Caryho Granta by neměl šanci ani papež, natož nějaký protestanský biskup! Ještě, že anděl je z podstaty anděl, a tak se podle toho i chová. ___ Nemusíte mít obavy z přílišného sentimentu, film koření taky legrační scénky ("Na vitráži v okně kostela chci nechat vymalovat svatého Jiří a chci, aby se jeho tvář podobala mému zesnulému manželovi!" - "Výborně. A komu se má podobat drak?") /11. 5. 15./(11.5.2015)

 • Martin741
  ***

  Slaboduchy a hodne priemerny klon Kaprovho filmu Zivot je Krasny 1946. Karyho Grenta nemam rad, akurat Loretta Mlada /Farmarova Dcera, Wellesov Cizinec 1946/ bola vyborna a dost sa cudujem Davidovi Nyvenovi /Cesta kolem sveta za 80 dni, Dela z Navaronne/ ze sa nechal na takyto slaboduchy priemer ukecat : 50 %(5.4.2016)

 • Javert
  *****

  Po It's a Wonderful Life jsem narazil i na další vánoční film - The Bishop's Wife s Cary Grantem. A musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Od Kostera jsem na základě zkušeností s Harveym sice nečekal průměrné nebo dokonce podprůměrné dílko, ale nečekal jsem ani to, co mi "Biskupova žena" nabídla. Stal jsem se divákem parádního pohodového snímku s vánoční atmoškou a vskutku nadpozemským Carym. Jeho výkon zůstavá ve filmu nepřekonán, i přes velice dobrý dojem, jenž zanechal David Niven spolu se svojí filmovou manželkou Lorettou Young. Vánoční klasika. 9/10(7.12.2008)

 • Hollohlaway
  ***

  Okouzlující a nadmíru šaramantní Cary jako vždy, spolu s krásnou Lorettou Young tvoří pohledný a charismatický pár. Tak to ovšem neskončí, protože manželem je úplně jiný pán, kyselý a ambiciozní biskup David Niven. To je asi tak v kostce vše. To že je Cary anděl a odehrává se to v čase Vánoc je jen taková pomůcka pro vytváření atmosféry, dá se tudíž kouzlit se stromečky, bruslením, Santa Clausem, dětskými úsměvy a tak dál. Ale je to celkem milé a příjemně to ubíhá, a byť scénář je takový trochu slepenec, Cary to celé v pohodě utáhne.(2.4.2017)

 • - David Niven byl kvůli obsazení osloven jako první. Čekal ale, že bude hrát anděla Dudleyho. Když však zjistil, že s ním počítají do role Henryho, postěžoval si vedení, načež mu producent pohrozil, že by se ve filmu nemusel také objevit vůbec. (Pavlínka9)

 • - Cary Grant a Loretta Young se při natáčení milostné scény pohádali. Youngová odmítala být snímána zleva a Grant také. Režisér Koster musel celou scénu nakonec natočit u okna, ze kterého se oba protagonisté dívají. (Pavlínka9)

 • - Cary Grant si během filmování stěžoval na svou roli Dudleyho, stejně jako na režiséra Kostera. S tím se později začal denně hádat a byl nespokojen se vším, pro co se rozhodl. (Pavlínka9)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace