Země ledních medvědů

No Network

Dobrodružný / Rodinný

Island, 2007, 83 min

• Terva

CITÁT - A už toho mám dost!!........... Musí to být šok pro dnešní děti, které mají doma počítač a mobilní telefon a najednou se dostanou do prostředí, kde není signál. V tomto příběhu se všechny děti chovají jak idioti a mě to nebavilo hned od začátku. Dokoukal jsem to z velkým sebezapřením.(14.10.2013)

Zajímavý film z netradiční země - Islandu. (spoiler) Musím říci, že jsem nečekal, že se děj ubere nadpřirozeným směrem, ale nevadilo mi to.Duch a celé strašidelné ladění bylo v pohodě. (spoiler konec) Hodnotím 4*, je to nadprůměrný film pro děti, ale i celou rodinu.(6.7.2008)

Film primárne určený pre školákov. Tých mladších by ovšem mohol mierne šokovať islandský zvyk pojedania očí pečeným rybám a podrezávanie ovcí. Holt islanďania sú rázovití. Tí starší si užijú duchárske sekvencie a ľadové medvede a ja som si užil aspoň drsné zimné islandské exteriéry a už aspoň chápem, čo to znamená, keď islanďan povie, že je mu zima.(30.11.2009)

• dr.horrible

Nuda, s deťmi ktoré nevedia hrať. A hodnotiť pri filme pekné prostredie, podľa mňa na túto stránku ani nepatrí(29.6.2013)

Mě tenhle rodinný filmík hodně překvapil. Ještě aby ne, je z Islandu, ale pravda je, že jsem od něj stejnak čekal trošičku něco slabšího, než z něj skutečně vypadlo. On ten obal docela dost zkresluje, protože o medvědech tenhle film skutečně nění. Islandská krajina, Islandská nátura, Islandská mysteriozní atmosféra a přesně ta dětská tvář obtisklá do filmu, tak jak to má být. Tohle děti bavit musí. Nic přehnaného, a i tak se na to hezky kouká. Délku to má přesně tak akorát a příběh také do složitostí nezachází. Prostě pohoda, na které je znát, že Island opravdu přemýšlí co natočí, než to skutečně natočí.(29.8.2009)

• - Kgyž se Ellen (Þórdís Hulda Árnadóttir) snaží vyvolat ducha svého táty, má na sobě tričko, na kterém je zobrazeno staré islandské magické znamení Vegvísir, které chrání před cestou zlým počasím. (WolfIssen)