Reklama

Reklama

Země ledních medvědů

  • Česko Bez připojení (více)
Trailer

Mimo signál. Žádný internet, mobily nefungují. Zůstali bez spojení s civilizací.
Kalli je chlapec žijící ve světě imaginárních postav, který veškeré své životní zkušenosti čerpá pouze z filmů a počítačových her. Je závislý na svém mobilním telefonu a internetu. Když má strávit Vánoce se svým otcem a jeho novou rodinou na drsném severu, rozhodne se raději utéci. Najednou ale musí zapomenout na svůj imaginární svět a postavit se reálným problémům a nebezpečím. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mě tenhle rodinný filmík hodně překvapil. Ještě aby ne, je z Islandu, ale pravda je, že jsem od něj stejnak čekal trošičku něco slabšího, než z něj skutečně vypadlo. On ten obal docela dost zkresluje, protože o medvědech tenhle film skutečně nění. Islandská krajina, Islandská nátura, Islandská mysteriozní atmosféra a přesně ta dětská tvář obtisklá do filmu, tak jak to má být. Tohle děti bavit musí. Nic přehnaného, a i tak se na to hezky kouká. Délku to má přesně tak akorát a příběh také do složitostí nezachází. Prostě pohoda, na které je znát, že Island opravdu přemýšlí co natočí, než to skutečně natočí. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Chceš vidět naše koně ??" - "Viděl jsem je na fotkách !!" ;) Tak přece jen je to všude pořád stejné !! Dnešní děcka prostě zajímají úplně jiné věci než jejich rodiče, nemůžou žít bez mobilů, facebooku či internetu obecně, a tak není divu, že snímek s názvem Bez připojení má tak, i přes svoje zacílení na velmi mladého díváka, hororovou příchuť.. Mimo to právě tahle vůbec ne špatná a vůbec ne bezduchá, a to skutečně ve všech smyslech slova, islandská báchorka dokazuje, že v té malé nehostinné zemičce by se nejspíš pražský taxikář neuživil..;) Pro mě osobně Duggholufólkið platí za opravdu velmi příjemné filmové překvapení ze severu, za jehož největší přednost, či naopak slabinu, to by stálo za delší úvahu, platí vedle absence konečné morality zejména velmi herecky slušní dětští představitelé Bergþór Þorvaldsson a Þórdís Hulda Árnadóttir.. No, a mimochodem, ten modrý kečup, to už se skutečně zdá jako velká prasárna !! ;) ()

Reklama

Smok 

všechny recenze uživatele

Film primárne určený pre školákov. Tých mladších by ovšem mohol mierne šokovať islandský zvyk pojedania očí pečeným rybám a podrezávanie ovcí. Holt islanďania sú rázovití. Tí starší si užijú duchárske sekvencie a ľadové medvede a ja som si užil aspoň drsné zimné islandské exteriéry a už aspoň chápem, čo to znamená, keď islanďan povie, že je mu zima. ()

Zmiu 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu byl trochu černobílý, ale pak mě to vtáhlo. Co mě na islandské tvorbě těší, že nekončí sladkým happy-endem, ale zároveň to končí pozitivně. Trochu nechápu ty komentáře, které si stěžují, že se to točilo moc vevnitř. Vzhledem k tomu, že se to odehrává o Vánocích, a ještě v té nejodlehlejší oblasti dost na severu, tak je třeba si uvědomit, že je tam světlo jen pár hodin, a pokud je hnusně, tak je akorát šero celý den. S přihlédnutím k počasí, se to odehrávalo venku až moc. :-) Také by mě zajímalo, jak moc velký problém je k filmu přidat titulky, když už je k tomu dabing, takže už to stejně někdo musel přeložit. Ono zas tolik lidí, co to dá v islandštině jen z odposlechu, není, a odpůrci dabingu si to nekoupí. V pár pasážích jsem musela přepnout na češtinu, (duchovi moc nebylo rozumět). Emoce postav byla stejné asi jako u rychlodabingu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pod tímhle titulem by mohla být klidně podepsaná naše Věra Šimková Plívová, kdyby žila na Islandu. Film naplňuje znaky obvyklé pro její tvorbu, tzn. primárně je určen pro děti školního věku, řekněme mezi 7 a 13 lety, a má mírný přesah do oblasti rodinného filmu. Ve snímku se sice objevuje duchařský motiv, ale ve skutečnosti není důležitý, podstatná je konfrontace hodnotového žebříčku a chování městského kluka přemístěného do nehostinné divočiny. Zároveň jde o konflikt a usmíření dvou povahově i pohlavím rozdílných dětí - opět typický znak pro naši nejvýznamnější režisérku dětské hrané tvorby. Kamera sice zdaleka nevyužívá všech možností, které islandská příroda poskytuje, ale i tak je na co se dívat. Příjemně krátká stopáž, herecké výkony i režie bez zjevných kiksů. Islandská kinematografie se loni sice mohla pochlubit úctyhodnými sedmi kousky, ale i tak je pro mě každé setkání s touhle tak trochu exotickou tvorbou vzácností. Celkový dojem: 55 %. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (1)

  • Kgyž se Ellen (Þórdís Hulda Árnadóttir) snaží vyvolat ducha svého táty, má na sobě tričko, na kterém je zobrazeno staré islandské magické znamení Vegvísir, které chrání před cestou zlým počasím. (WolfIssen)

Reklama

Reklama