Heartless

Ricky Eyres

Kostýmy:

Jo Thompson
  • rikitiki

Začalo to slibně, skončilo to v latríně. _____ Mladík stigmatizovaný ohněm na tváři je nesebevědomý, uzavřený a citlivý na jakékoliv nešetrné dotyky vnějšího světa. Když navíc žije na periferii, která je základnou pro gangy, násilí a lidi z okraje společnosti, je zaděláno na obrovský konflikt. Vydařená kamera i herci mě nalákali na film, o kterém jsem si myslela, že bude zajímavě balancovat mezi mladíkovými úzkostmi, kdy se mu náslilí zpředmětňuje v postavách monster. Nebo to bude o pasti, do které se mladík sám uzavřel kvůli svému postižení. ____ KOUSEK DĚJE Jenomže tvůrci si řekli, že budou doslovní. Takže tu máme fakt děsivé příšery v čele se Satanem doprovázeném indickou holčičkou, jejíž úloha je nejasná a nevyjasní si ani s koncem filmu. Když jsem v polovině dostala záchvat smíchu, poté co si ďábel dal svačinku, která mu tak trochu odmlouvala, bylo jasné, že film nezvládne být ani hororem, natož aby se pokoušel o rafinovanou mysterióznost. Je to jednoduše totální blábol vzbuzující leda útrpný smích. /31. 12. 13./(31.12.2013)

Tak tímto filmem jsem vážně nadšená !!! Z důvodu toho abych nepsala jen bláboly o tom jak byl film super, úžasný, jakou z něj mám radost, vždy komentář píšu až den či dva po jeho shlédnutí, ale tentokrát mé nadšení neopadlo. I po 24h jsem přesvědčená, že se jedná o výborný snímek, kterým mě britové vážně moc překvapili. Výborné, ponuré a mrazivé psychodrama s prvky hororu útočící na naše city a psychiku, které mě nenechalo lhostejnou, vážně mě to chytlo za srdce. Temná a depresivní pohádka přímo ušitá přímo pro mě....Navíc naprosto úžasná muzika. 95%(3.5.2012)

• Remedy

Na můj vkus to byla až moc velká divočina. Hlavní dějová linie byla velmi slabá – na to, jak moc naléhavě a vážně se ten film tváří, tak servíruje spoustu tuctové a rádoby šokující akce, aniž by scénáristicky nabídl něco, nad čím by se měl člověk zamyslet. A celá pointa, POZOR SPOILER založená na duševním stavu hlavního hrdiny KONEC SPOILERU, je strašně tuctová a neoriginální. Soundtrack pěkný, ale v některých pasážích totálně nepasující. Intermezza na začátku filmu, kdy Jim Sturgess prochází špinavými a zlými ulicemi Londýna, jsou jako jednotlivosti docela fajn. Finální dojem ale nevylepší.(18.12.2011)

Smutné Faustovské drama z prostředí Londýna je přesně to, co mi sedí. Hlavní herec si to dal na jedničku, papa B byl pořádnej hajzl a atmosféra neustálého sledování dostatečně hustá. Od smlouvy s Ďáblem to ale celkem zesláblo, vynahradil to jemný patos na konci. Ale neurazilo, jen si to asi nikdy nepustím znova. 4* a.k.a 70%(25.4.2016)

Povedený horor s tragickým hlavním hrdinou. Ne že by hrál jako tragéd myslím to tak, že mateřské znaménko přes půl hlavy je docela problém když chcete s holkou na rande. No a když Jamie dostane šanci od démonického asi woodoo dacana s drsným jménem Papík mít normální obličej výměnou za to, že občas načmárá grafity jako svůj příspěvek do světa chaosu tak si s dotyčným plácne. No plácli by jste si s člověkem co Vám nechal sejmout mamku? Asi ne. Jamie tak sice bude mít krásnou novou fazonu, která bude rajcovat jednu blond girl, ale cena za to nebudou grafity. Papík chce na oplátku vraždu. Nebo je vše úplně jinak? Heartless je dle mého názoru hodně dobře natočený film, kde jedna tragédie stíhá druhou, depresivní prostředí a takzvaná špína je všude kolem a na člověka dopadne i pocit stísněnosti. Svým způsobem mi to lehce připomíná filmy jako Mechanic nebo Citadel. Ne tak příběhem jako depresivní atmosférou a vše obklopující špínou. Konec mě potěšil stejně jako celej tento film.(7.2.2014)