poster

Father Goose

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Válečný

USA, 1964, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ****

  Zjevná a přiznaná inspirace Africkou královnou (viz. třeba jméno hlavní hrdinky i hrdiny, stejně jako způsob, jakým ho oslovuje) sice nedosahuje hloubky svého vzoru, ale i tak je to sympatická a úsměvná komedie o nečekaném vzplanutí uprostřed války. ______Cary Grant je hvězdný jako vždy ve své obvyklé roli muže, který se ženě nechce vzdát snadno a svéhlavá Leslie Caron mu zdatně sekunduje. Vůbec se nedivím, že byla tak zklamaná, když jí nakonec nechtěl předvést "jak chytit rybu". Dvojsmyslné narážky budovaly solidní milostné pnutí. Scény s japonskými vojáky byly napínavé. Scénář obsahoval spoustu velmi vtipných momentů, například jemný způsob, jak se zbavit omáměně zamilované holčičky. ___ Je sice legrační představa, že by kapitán válečné lodi uprostřed začínající japonské invaze pořád řešil osobní problémy nesourodé skupinky lidí na jednom opuštěném ostrově, ale nijak to nepřekáží, protože příběh je podaný s nadsázkou, kdy jsou hrůzy války jen naznačené a vše se soustředí na boj odtažitého samotáře s nečekaným vpádem ženského elementu do jeho zatím tak zapouzdřeného života. /26. 8. 13./(26.8.2013)

 • Tyny
  ****

  Cary Grant jak ho neznáme, v roli umouněného lodního kapitána na opuštěném ostrově s učitelkou a sedmi dívkami. Postupně se film rozvíjí a na první pohled mrzutý Grant se změní v pohodového a milého člověka. Celý film doprovází skvělá atmosféra, vtipné hlášky a jsou tam i nějaké náznaky té romantiky.(12.1.2014)

 • GodComplex
  ****

  Cary Grant bez sveho tradicniho saka a naopak opijejici se na opustenem ostrove v tichomori? Parada! Uz tohle mi staci ke stesti, k tomu jeste spousta letadel, ponorky, lode a kvalitni dialogy. Story sice neni buhvico a Leslie Caron rozhodne neni top class femme fatale na ktere je Cary z vetsiny svych filmu zvykly, ale je to jedno, protoze jedine o co jde je si uzit party s Cary Grantem na exotickem ostruvku. 7/10(22.5.2011)

 • Mirokukii
  ****

  Když se Cary Grant stane v podstatě trosečníkem, či zajatcem, na tropickém ostrově, nevypadá to všechno bůh ví jak vábně. V momentě kdy mu však osud do člunu přihraje učitelku a jejích sedm svěřenkyň, začne být o zábavu postaráno. Z prvu válečný stav se postupem času mění v porozumění a vzájemné vycházení, přičemž o humorné chvilky není nouze. Nesmírně pohodový snímek, pro každou chvíli.(29.2.2016)

 • Flego
  *****

  Už som sa dlho tak dobre nepobavil. Jednoduchá, v podstate veľmi jednoduchá dobrodružná komédia s neodolateľným Carym Grantom s krycím menom "Father Goose". Tento týpek, alkoholom nasiaknutý bývalý profesor, si žije pokojným životom, z ktorého ho nevyrušuje ani vojna. Až nedobrovoľná vojnová úloha mu dokonale naruší život, ale hlavne sú to mladé študentky so svojou učiteľkou, ktoré nájde kdesi na jednom z ostrovov... Vtipná a svieža komédia plná perfektných dialógov je podporená pohodovou ústrednou pesničkou. Film na každé popoludnie pri ktorom si dokonale oddýchnete.(12.3.2015)

 • - Natáčení snímku začalo 9. dubna 1964 a premiéra byla již na vánoce téhož roku. (Pavlínka9)

 • - Původní scénář napal Frank Tarloff. Na Grantovo naléhání ho však Peter Stone upravil. (Pavlínka9)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 10. prosince 1964 v New Yorku. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace