poster

Father Goose

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Válečný

USA, 1964, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  *****

  Už som sa dlho tak dobre nepobavil. Jednoduchá, v podstate veľmi jednoduchá dobrodružná komédia s neodolateľným Carym Grantom s krycím menom "Father Goose". Tento týpek, alkoholom nasiaknutý bývalý profesor, si žije pokojným životom, z ktorého ho nevyrušuje ani vojna. Až nedobrovoľná vojnová úloha mu dokonale naruší život, ale hlavne sú to mladé študentky so svojou učiteľkou, ktoré nájde kdesi na jednom z ostrovov... Vtipná a svieža komédia plná perfektných dialógov je podporená pohodovou ústrednou pesničkou. Film na každé popoludnie pri ktorom si dokonale oddýchnete.(12.3.2015)

 • rikitiki
  ****

  Zjevná a přiznaná inspirace Africkou královnou (viz. třeba jméno hlavní hrdinky i hrdiny, stejně jako způsob, jakým ho oslovuje) sice nedosahuje hloubky svého vzoru, ale i tak je to sympatická a úsměvná komedie o nečekaném vzplanutí uprostřed války. ______Cary Grant je hvězdný jako vždy ve své obvyklé roli muže, který se ženě nechce vzdát snadno a svéhlavá Leslie Caron mu zdatně sekunduje. Vůbec se nedivím, že byla tak zklamaná, když jí nakonec nechtěl předvést "jak chytit rybu". Dvojsmyslné narážky budovaly solidní milostné pnutí. Scény s japonskými vojáky byly napínavé. Scénář obsahoval spoustu velmi vtipných momentů, například jemný způsob, jak se zbavit omáměně zamilované holčičky. ___ Je sice legrační představa, že by kapitán válečné lodi uprostřed začínající japonské invaze pořád řešil osobní problémy nesourodé skupinky lidí na jednom opuštěném ostrově, ale nijak to nepřekáží, protože příběh je podaný s nadsázkou, kdy jsou hrůzy války jen naznačené a vše se soustředí na boj odtažitého samotáře s nečekaným vpádem ženského elementu do jeho zatím tak zapouzdřeného života. /26. 8. 13./(26.8.2013)

 • kaylin
  ****

  Předposlední film Caryho Granta, kde i v šedesáti ukazuje, jak je skvělým hercem. Jasně, není to jen o něm, ale on je prostě tak ležérní, tak dobrý, tak přirozený a sakra, tak vtipný, že je to nakonec film o něm. Leslie Caron je vedle něj spíš jen jako otravná ženská, ale on tomu dává to správné kouzlo a zábavu.(12.2.2018)

 • Hwaelos
  ***

  Slušná starosvětská komedie s několika dobře načasovanými slovními vtípky. Cary Grant ve své předposlední roli obrací naruby image postav, s nimiž byl celý život spojovaný. Hraje nemytého, sprostého chlapa, který se neštítí vlepit facku ženské a namísto nažehleného sáčka má na sobě v několika scénách jen trenýrky. Už kvůli tomu stojí za to film vidět. Leslie Caron je půvabná a banda dětí přiměřeně otravná. V Grantově filmografii spíš průměrný kousek, ale kdykoli znova!(21.1.2014)

 • KarelR
  ****

  Neoholený a nevrlý (stále však totálně awesome) lodní kapitán Cary Grant uvízne během druhé světové války v Tichomoří jako zpravodaj pro námořnictvo. A jakoby nestačilo, že má nedostatek skotské a prší mu do sluje, zachrání z druhého ostrova sedm malých diplomatických dcerušek a jejich učitelku, s nimiž potom musí pár týdnu sdílet svůj skromný příbytek... Příjemná komedie, která sází hlavně na konfrontaci Caryho s osmi ženskýma na jednom ostrově, ale není v ní nouze ani o vybuchující japonské válečné lodě. Vytknul bych maximálně trochu jalovou milostnou linku, které by prospěla jiná představitelka Catherine (Katharine Hepburn už by na tu roli byla stará, což je škoda, mohla z toho být Africká královna 2). Všechno ostatní totiž zachraňují Caryho hlášky, zděšené pohledy a hrdinské činy. Už jsem říkal, že nad Caryho není? :)(23.8.2008)

 • - Natáčení snímku začalo 9. dubna 1964 a premiéra byla již na vánoce téhož roku. (Pavlínka9)

 • - Původní scénář napal Frank Tarloff. Na Grantovo naléhání ho však Peter Stone upravil. (Pavlínka9)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 10. prosince 1964 v New Yorku. (Stoka)