Mám velké výhrady se zmatečného střihu, napovězených a nezodpovězených témat nebo dokonce interpretů, nicméně pánbuhzaplať za cyklus..(2.8.2014)

Až na drobná nedopatření jako je překřtění Kapitána Kida z Jaroslava Velinského na Jiřího Velínského (chyba opakující se v pořadu velmi vytrvale - CSFD v tom má naštěstí větší pořádek :-) ) jde o výbornou a lidem i Bohu milou záležitost - zvláště dnes, kdy se veřejnoprávní média chovají k folku, country a příbuzným žánrům poněkud macešsky.(22.8.2014)

Důstojný pokračovatel nenahraditelného dokumentárního cyklu České televize Bigbít s vůní jehličí, borových šišek a řeznických pochutin připravených na táborovém ohni. Důležitý už jen proto, jak se dnes k fenoménu, který ovlivnil několik generací, většinově stavíme.(4.12.2014)

Nemusím být folkařka (omezuji se vlastně jen na Kryla, Nohavicu a Plíhala; nemluvě o country, které jakožto žánr až na Cashe, opravdu nemusím), abych tento dokument poctivě neabsolvovala od začátku až do konce.(14.9.2014)

Tady klidně odpustím všechny chyby, neboť dílo je to monumentální. Nikdo jiný se nepokusil zmapovat hnutí, které výrazně ovlivňovalo celé generace. Je to fenomén, který je jedinečný a výrazně český. Vždyť i ve vlasti tohoto žánru (USA) mělo folkové hnutí výrazný vliv na obyvatelstvo jen v těch zlatých šedesátých, ale v Československu, započítáme-li i trampské hnutí od let dvacátých, mělo masový ohlas aspoň šedesát let. Tento seriál je poklad, ke kterému se jednou budou vracet historici.(26.10.2014)