• sator
  ****

  Mám velké výhrady se zmatečného střihu, napovězených a nezodpovězených témat nebo dokonce interpretů, nicméně pánbuhzaplať za cyklus..(2.8.2014)

 • Crocuta
  *****

  Až na drobná nedopatření jako je překřtění Kapitána Kida z Jaroslava Velinského na Jiřího Velínského (chyba opakující se v pořadu velmi vytrvale - CSFD v tom má naštěstí větší pořádek :-) ) jde o výbornou a lidem i Bohu milou záležitost - zvláště dnes, kdy se veřejnoprávní média chovají k folku, country a příbuzným žánrům poněkud macešsky.(22.8.2014)

 • Olík
  ****

  Důstojný pokračovatel nenahraditelného dokumentárního cyklu České televize Bigbít s vůní jehličí, borových šišek a řeznických pochutin připravených na táborovém ohni. Důležitý už jen proto, jak se dnes k fenoménu, který ovlivnil několik generací, většinově stavíme.(4.12.2014)

 • Brinkley
  *****

  Nemusím být folkařka (omezuji se vlastně jen na Kryla, Nohavicu a Plíhala; nemluvě o country, které jakožto žánr až na Cashe, opravdu nemusím), abych tento dokument poctivě neabsolvovala od začátku až do konce.(14.9.2014)

 • fragre
  *****

  Tady klidně odpustím všechny chyby, neboť dílo je to monumentální. Nikdo jiný se nepokusil zmapovat hnutí, které výrazně ovlivňovalo celé generace. Je to fenomén, který je jedinečný a výrazně český. Vždyť i ve vlasti tohoto žánru (USA) mělo folkové hnutí výrazný vliv na obyvatelstvo jen v těch zlatých šedesátých, ale v Československu, započítáme-li i trampské hnutí od let dvacátých, mělo masový ohlas aspoň šedesát let. Tento seriál je poklad, ke kterému se jednou budou vracet historici.(26.10.2014)