poster

Ani krok zpět

 • Rusko

  Ni šagu nazad

 • Rusko

  Ni shagu nazad

 • Rusko

  Ни шагу назад

Válečný

Rusko, 2007, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • honzic
  **

  Průměrný film, na ruské poměry dobrý. Zachycuje celkem dobře bitevní vřavy leč s chybami a občasnými nelogičnostmi. Děj je však celkem plynulý až na ten začátek a jsou tam pěkné střílečky (třeba dobíjení v pevnosti). Sice na mne nepůsobil moc věrohodně, občas spíše nevěrohodně ohledně zranění a pádů na zem apod. a také ohledně zacházení se zajatci a celkově, ale to nevadí, hlavně, že se na to dalo koukat. Hrdinové mne sice moc neoslovili, ale to je ve válečných filmech dneška bohužel časté. Voják jako voják. Hodnocení je průměrné, tedy 46 procent. Na druhou stranu vysloveně propadák to taky není.(3.12.2008)

 • Malarkey
  **

  Měl jsem co dělat abych překousl začátek, kde hrdina plave pěkně prsa tak dvacet minut, a nepřítel to ze souše do něj pekelně kropí puškama a on si dál plave, ani okolo něj pořádně neproletí žádný náboj, tak, že nakonec uplave a já měl prostě sto chutí to vypnout, ale okamžitě se to vystřídalo zase s trošku lepší scénou a zase mě to začalo zajímat, jenže ten samý problém se opakoval a já byl jak na houpačce a to se mi značně nelíbilo. K tomu sledovat krátkovlasý Rusáky jak vypadají skoro stejně je stejně úmorné jako koukat na čínský historický válečný film s dvaceti hrdiny a všechny si dopodrobna pamatovat a nezmatkovat. To prostě nejde. Tak nějak mám těch špatných filmů dost plný zuby. Ani krok zpět není dobrým filmem. Možná tak chvíli vypadá, ale skáče z dobré a průměrné scény do špatné až hrůzné, a tím vším se táhne dlouhotrvající nuda.(25.9.2008)

 • sportovec
  ***

  Velmi průměrný ruský film s řadou viditelných nedodělků scénáristických, hereckých i odborných přes veškerou snahu o modernost a novost pojetí nepřekonává tradicionalismy brežněvovské stagnace a v mnoha ohledech jde i pod jejich úroveň. Fakt, že jsem poprvé viděl zblízka zobrazen rozvrat v ruských bojových liniích v prvních dnech hitlerovského přepadu tehdejšího SSSR, tyto nepřehlédnutelné skutečnosti může vyvážit jen velmi vzdáleně. Viditelná snaha o velkorysost výpravy a pojetí se tak nemohla neminout se smyslem a původní ambicí díla.(13.12.2009)

 • Smok
  ***

  Je pravda, že replikami o národe, hrdinstve a vlasti sa to tu len tak hemží, ale v konečnom dôsledku to nejak nekazí dojem. Akcie je dosť a je efektná ale miestami sa sa mi zdalo, že to už tvorcovia s nesmrteľnosťou celej partičky fakt preháňajú.(2.9.2008)

 • honajz
  ****

  V edici Nové ruské válečné filmy se tentokrát představuje vcelku povedený snímek, opět v režii Vitalije Vorobjeva a s Nikitou Zverevem v hlavní roli. Příběh tentokrát vystačil na celý film a svým způsobem je i poutavý - sovětský voják musí v roce 1943 vysvětlovat, co se přede dvěma lety přihodilo, a jak to, že byl zatčen v německé uniformě. Je totiž podezřelý z vlastizrady. Vypráví pak příběh o tom, jak jeho jednotka byla rozprášena německým bombardováním a invazí, zachránilo se jich jenom pár, které Němci odvedli do lágrů makat. Viktor však zorganizuje útěk vězňů a s několika z nich obsadí starou pevnost. Zde si zařídí dělostřelecké a kulometné hnízdo, odkud začnou ničit transporty Němců. Poté, co jsou po několika dnech bojů dopadeni, mají pracovat pro blaho německé říše, která si už plánuje obsazení celého Sovětského svazu a vyhnání bolševiků a nastolení nového řádu. Ještě že existuje pár oddaných vojáků komunistů, kteří i tentokrát naplánují útěk a celý vojenský tábor zlikvidují... Samotné DVD se však moc nepovedlo. Načíná je sice ten roztomilý protipirátský trailer, menu vypadá také hezky, ale chybí zde jakékoliv bonusy, film je ve formátu letterbox a tentokrát s nižší kompresí, takže na větších obrazovkách bude vidět obrazovou nekvalitu, a titulky opět překládal nějaký blázen do čárek, protože je používá snad za každým slovem, až se text nedá v klidu číst. Navíc přeložit do titulků "Javol, poručíku", to chtělo velkou neznalost základní němčiny.(10.8.2019)

 • Marze
  ****

  O historii druhé světové války se zajímám a události jako zahájení operace Barbarossa nebo počáteční partyzánská válka jsou pojednány uvěřitelně. Tuto část války skvěle popisuje například ve svých pamětech maršál Žukov (v ruském vydání ze 60. let). Ale hlavně režisér Vorobjov je výborný vypravěč. Filmu nahrává i to, že se děj odehrává v krásné prázdninové přírodě.(9.1.2018)

 • Tony.cs
  ****

  Opravdu je to na jedno zhlédnutí. Ale nudit se nebudete. Celkem příjemný snímek poukazující na hrdinství a nacionalismus jako takový. Ruské efekty sice nejsou nejdokonalejší, ale s výbušninami to umí. Řekl bych, že to stojí za shlédnutí(23.8.2008)

 • rt12
  **

  Rychle udělejte krok zpět, kdyby Vás náhodou napadlo na tuhle nudu jít !(24.5.2014)

 • Petoss1
  ***

  Ďalší z rastúceho radu ruských vojnových filmov. Tento je z tej menej kvalitnej sorty, ale ani neurazí ani nenadchne. 60%(9.7.2009)

 • Olík
  ***

  Uznávám, že po filmařské stránce nejde o kdovíjakou hitparádu, ale samotná gerojská story soudruha poručíka mne svou jednoduchou přímočarostí docela zaujala. Jasně, nacionalismus stříká všemi otvory…ale s tím jsem do toho samozřejmě šel. Takže Rusové hrdinní vlastenci, Němci naivní hrdopýškové a to celé v rytmu „ratatatatatata“. Někdo padne, někdo spadne, někdo nejde trefit ani z metru a někdo by svými činy mohl přenášet hory na zádech. Samozřejmě ruské válečné drama disponuje i spoustou nelogičností a faktických přešlapů…..ale jaký válečný film (obzvláště Ruský) ne, že soudruhu poručíku?(5.12.2018)

 • Zaitsev
  odpad!

  Nejhorší válečný film co jsem kdy viděl. Je plný vojenských nesmyslů (teda podle mýho, nejsem voják). A ten neuvěřitelnej ruskej kýčovitej nacionalismus - bože, kdybych nevěděl, že je to z roku 2007, tak bych si řekl, že to je z let největší slávy sovětského propagandistického filmu...a ty herci nehrajou - jsou k nekoukání...(9.3.2010)

 • RetroMan
  ***

  Zpracování ucházející. Když jsem poznal, že se budu dívat na hrdinu v podání soudruha poručíka, jeho odvahu a jeho boj proti příkoří, těšil jsem se, že nebude nuda. Pak ale mé nadšení opadlo, když soudruh poručík uteče ze zajetí, kosí Němce a na 3 dny se opevní spolu se dvěma věrnými druhy ve skalní pevnosti. Jen se divím, že by je pak Němci nepopravili. Ale zrovna potřebovali na zprovoznění nového ruského děla odborníka a soudruh poručík této možnosti využil, aby spolu s kamarády znovu utekli a znovu se dali do boje.(12.7.2010)

 • DENIROSIS
  **

  *3/4.(4.11.2009)

 • Branicky
  ***

  Takový průměrný válečný film, který nijak zvlášť nevybočuje ze sovětského/ruského stylu zobrazování Velké vlastenecké války. Rudoarmjeci jsou zde zdatní, stateční a uvědomělí a Němci pyšní, nadutí a porazitelní. Zajímavým prvkem je přiznání, že ne všichni obyvatelé SSSR viděli zpočátku v Němcích okupanty - myšleno zejména pro Ukrajinu. Myšlenka je vyjádřena částí filmu, kde jsou sovětší zajatci verbováni bojovat po boku Němců. Naprosto nevěrohodně na mne působila epizoda s "novým" typem děla, které nejsou Němci absolutně schopni sami prozkoumat a musí k tomu použít zajatců. No to nebylo scénáristicky nejšťastnější....(29.9.2010)

 • erle
  ***

  Jeden z tych lepsich novodobych Ruskych vojnovych filmov(6.5.2010)

 • jackvez
  *

  Poněkud úchylný nízkorozpočtový ruský válečný film, který se ve snaze ukázat, jací byli molodci gerojové, nenechá zmást ani historickými fakty. Celkem zbytečná záležitost, jedna hvězdička za bojové scény. Hlavní hrdina utíká po louce na hranici, zatímco německé bombardéry se ho marně snaží trefit (jako by neměly důležitější cíle - letiště, seřadiště, komunikace. Pak upadne do zajetí, dostane lopatu do ruky, lopatou přemlže stráže, zíslá samopal, samopalem postřílí Němce na motorce a získá lehký kulomet, cestu posbírá pár podobně postižených a ejhle, najdou opuštěnou pevnost a u ní náklaďák plný zbraní, munice a potravin s připojeným funkčním dělem, takže urrá!. Pokud jste někdy hráli Call of duty nebo podobnou druhoválečnou střílečku, mohlo by se vám to líbit. Do toho němečtí důstojníci, projíždějící se sem tam krajinou, pořádající pikniky u řeky (na koci července 1941), ruští zajatci obratem navlečení do německých uniforem a poflakujcí se v kasárnách... Co dodat.(20.1.2014)