Zábava to pořád je, ale tentokrát je to hlavně zásluha Joe Pesciho a Chrise Rocka. A Jeta Li, protože dělá to co umí nejlíp. Všichni holt stárneme...i tak se ale Lethal Weapon zmůže na pár opravdu vychytaných gagů.(13.8.2005)

...chjo...film má snad dvě linie, srandovní a akční a to měly tyhle filmy snad vždycky, ne? tedy možná, možná kromě jedničky. Nejslabší díl to je, ale nijak diametrálně se neliší. Jo a Jet Li je šašour a nic jiného...(10.10.2003)

Film se snaží být stejně syrový, jako byli jeho předchůdci, ale v záplavě klišé a komediálních scének to už prostě nefunguje. Série Smrtonosná zbraň se svým čtvrtým dílem přehoupla ze stylové komediální detektivky až do téměž bláznivé akční komedie. Není to špatný film, ale je to celkem slabé pokračování vynikající trilogie. Přesto nedokážu čtvrtý díl zatratit. Má fantastického záporáka a přeci jen je MOC fajn vidět staré známé... Why Can't We Be Friends..(28.10.2002)

Do čtveřice všeho dobrého s tím nejslabším. Scénář je fajn, režie je fajn, parťáci jsou fajn, všechno je až moc fajn. Čtyřka spoléhá na to, že Riggse s Murthaughem dobře znáte, že jsou vám sympatičtí a že se budete smát jejich neustálému popichování. Jako by Joe Pesci neměl hubu dost plnou trapných keců, dostala ústřední dvojka ještě jednoho hysterického přicmrndávače v osobě Chrise Rocka. Film více brnká na nostalgickou notu a jeho sentimentální sklony už nepomáhají vyvážit ani Riggsovy psychopatické kousky, ani ultra-drsný padouch (první regulérní zlosyn celé série) Jeta Liho. Víceméně zbytečné zakončení jedné „bohužel ne“ trilogie. 65% Zajímavé komentáře: Superpero, tron, Vitason, Cornon(2.10.2006)

Tady to balancuje mezi 4 a 5*,ale pro prostě mluví, že si nevybavuji žádnou jinou podobnou serii kde by i 4 díl se vůbec mohl měřit s prvním, už vůbec ne v akčním žánru . Jestli vy znáte jinou serii podobně kvalitní , prosím řekněte. Do té doby nejvyšší hodnocení . 4x jsem se pobavil . "Asi jsme ho nasrali "(6.6.2006)

Pro mě asi nejméně zajímav díl z celé série, ale jen díky Jetu LI dávám 3*.(1.7.2004)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $130,444,603Tržby Celosvetovo $285,444,603║ Možno o kúsok slabšie než predošlé časti ale slušná tendencia zábavnosti nechýba(hlavne Joe Pesci a nováčik v sérii Chris "Bisquit" Rock to pekne oživovali) samozrejme že dvojica Riggs a Murtaugh ide v starých dobrých koľajach a výdatne hláškuje a uťahuje si zo všetkoho ako je pekne zvykom, k tomu príde nadmerná dávka akcie, dokonca aj nejaké to karate, mnoho výbuchov, nuž nuda tu absolútne nehrozí! /90%/(18.5.2005)

Původně to byly čtyri hvězdičky jenže když jsem se na to podíval znovu je to klasika která podle mě má jednu z nejlepších honiček všech dob a průjezd mrakodrapem je bomba.(2.3.2003)

• Pohrobek

Koho může zajímat po třetí přežvýkaná, už na počátku slaboduchá kaše?(26.3.2005)

Kurvadrát! Nejlepší čtvrtý díl všech dob. Už hned od začátku, jak tam po ulici běhá Bobba Fett s plamenometem (prostě mi tak přišel) jsem věděl že to bude bomba. Gibson a Glover stále baví a jejich sehranost už nemůže být lepší. Do hvězdného ansáblu navíc přibyli ještě Chris Rock a Jet Li a opravdu je se na co koukat. Chris Rock se skvěle doplňuje s Joe Pescim a kupodivu ani jednou nesklouznou do trapnosti. Jet Li je nejlepší "Smrtonosnej" záporák a s tim růžencem je strašně cool. On i celý ten nápad s triádou je výborný, jelikož Gibson s Gloverem vlastně celej film dostávaj přes držku a nejsou schopni chytit žádného číňana živého, až ve scéně u zubaře, která se fakt povedla a mega jsem se gebil. Akční scény jsou výborné (viz. Jet Li), ale vévodí jim honička u které jsem chrochtal nadšením. Celkový dojem maličko kazí akorát finální battle působící dost nepatřičně, jelikož Jet Li tam celej film lítá a dělá neuvěřitelný husťárny a pak ho zmlátí důchodce a polodůchodce, normálně by s nima byl hotovej tak za 3 vteřiny, nevim proč ho nemohli třeba oddělat bazukou nebo tak něco, ale říkám to už je jen malá vada na kráse.(3.5.2006)

Nejslabší pokračování. Stále více komediální. Danny Glover a Mel Gibson začínají být trapní. Na druhou stranu je tady skvělá akce Jeta Li.(22.3.2003)

Žabka slušný peklo.(24.1.2015)

rozpočet : $140 million tržby celosvetovo : $285,444,603(6.12.2006)

Soundtrack Michael Kamen : 1. Pilgrim ,2. Knockin' on Heaven's Door ,3. Cheer Down ,4. Fire in the Hole ,5. It's Probably Me ,6. Why Can't We Be Friends? ,7. Lethal Weapon ,8. Runaway Train ,9. Riggs and Rog(7.5.2011)

„Čo sa stalo? – „Ako vždy. Prestrelky, žraloky, výbuchy...“ Príšerné - ak porovnávame s jednotkou a dvojkou. Už trojka sa brutálne odklonila od krimitrileru a stala sa komédiou, ale oproti sitkomovej štvorke to bola dráma roka. Nič proti sitkomovému scenáru. Ak je dobrý. Lenže tento dobrý nie je. Nie, nie je dobrý ani omylom. Pamätám si, že v lete 1998, kedy sa štvorka dostala do našich kín, šlo o jednu z udalostí roka a i keď táto séria nikdy nebola mojou srdcovkou, všetky časti som videl a celkom sa mi pozdávali. Tak som na štvrtý návrat úderného dua Riggs/Murtuagh zašiel do kina... a teda nič moc, vážení. Humor v čele s megaotravným Joeom Pescim je jedným slovom ZLO a ak situáciu niečo zachraňuje, tak len solídne akčné scény (ručne stručne s Jetom Li, automobilová naháňačka), tomu odpovedajúci skúsený produkčný dohľad Joela Silvera a celkom kvalitné zlo + mytológia obohatená o ázijský prvok. Bohužiaľ, vtipné okamihy sú mimoriadne trápne, dialógy sa nedajú počúvať a všetky tie tony rodinných momentiek, vrátane obludného finále v nemocnici, sa postarali o to, že som mimoriadne vďačný za to, že sme sa nikdy nedočkali päťky. Veľmi sa mi nepáčila aj ústredná dvojka Gibson/Glover, ktorá takýto scenár nemala šancu zachrániť. Nezameniteľná džezová atmosféra ostrého originálu je preč. Nahradil ju Danny Glover v červených trenírkach a strašná Rene Russo, neustále niečo nechutne žerúca. Kino Považan NMnV 998(2.12.2004)

Vicemene uz trochu zbytecnej dil, kde po ctvrte koukame zase skoro na to same, i kdyz tady je ten pribeh precejen trochu komplikovanejsi. Co se tyce zaporaku, Jet Li sice umi serezat kazdyho ve filmu, jenze postrada nejaky charisma. No a nevim, kterej chytrak to teda vymyslel, ale mame tu urvanyho Glovera s Gibsonem, do toho obcas Pesciho a nekomu to zrejme bylo malo, takze pribil jeste ukecanej Rock, takze proste neustale nekdo rve a i kdyz to je vetsinou hodne zabavny, obcas uz to je trochu moc. Sice jasne nejslabsi dil, ale porad slusna zabava.(18.12.2009)

Na Jeta Liho by Gibson a GLover neměli ani kdyby hltali jontový nápoje po kýblech!(10.8.2002)

Naprosto zbytečný díl, který kazí jinak výtečnou předchozí trilogii. Díl bez vtipu, bez pořádné akce, napětí či dobrých hlášek. Jako by se i charisma ústřední dvojky vytratilo. Takže sotva ty tři hvězdy.(27.4.2010)

Čtvrtá a má nejoblíbenější Smrtonosná zbraň! Film se nezdržuje s úvodem, těží ze zažitých vtípků, hlášek, narážek a vztahů z minulých dílů, přičemž vše funguje jako dobře namazaný stroj... Jako stroj na zabíjení, kterým je Jet Li a jeho fantastické bojové umění! Smrtonosná zbraň 4 nenápadně jde s dobou, co se týče akce - ta je zde ze všech sérií nejlepší (takový průjezd věžákem je ještě lepší než obdobná scéna v novějších Transformerech), ale svým vyzněním zůstává pěvně ukotvená v nezapomenutelné atmosféře raných 90. let. Klišé, neklišé, Smrtonosná zbraň 4 téměř chytá za srdce. 9/10(14.7.2008)

"Máš právo mlčet, tak koukej zavřít hubu. Máš právo na advokáta a jestli na něj nemáš, tak ti opatříme toho nejblbějšího advokáta v zemi. Jestli máš na lepšího, tak tě sejmu." Kapitán otec Riggs a Kapitán děděček Murtaugh se odvážně pustili do souboje s Wah Sing Kuem. Je to sice týpek, který umí přeprat i vysokozdvižný vozík, ale stačí na dva veterány? Odpověď je snadná: Stačí. Ale je tu ještě scénárista, takže důchodci mají šanci a my ostatní se můžeme bavit. Jenže tentokrát na mě zaútočilo docela dost pokusů o zábavu, ale k nějakému zásadnějšímu hýkání smíchy nedošlo. A já hýkám rád.(18.3.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25