Film voľne nakrútený podľa skutočného príbehu, keď nemecký tím štvorbobistov získal na zimných olympijských hrách 1952 v Oslo zlatú medailu.,br> Sme svedkami vážneho i úsmevného súperenia dvoch nemeckých tímov: bohatého majiteľa pivovaru Dorflera a chudobného stolára Gamsera, ktorí napokon nechajú osobné spory a spoločne si sadnú do jedného štvorbobu a ako víťazi sa aj spoločne postavia na najvyšší stupienok. (oficiální text distributora)

hemul

Mam taky zvyk, ze filmu, ktory nepoznam, a rovnako aj knihe, dam jednu-dve minutky, a ked sa mi nepaci, vypinam, ci zatvaram. Minule som len tak prepinal tv, nevedel som, co kde bezi, a narazil som na scenu: manzelia lezia v posteli, ale kamera ich snima od noh. Manzelia sa jeden po druhom posadia a tak vstupia do zaberu a do deja, a potom si lahnu a zmiznu zo zaberu. Ziadny strih, ale rytmus v tom bol, aj vtip. Nechal som to bezat, do konca filmu som neprepol. Takych scen, ktore sa mi velmi pacili, bol plny, ale nie preplneny. Skvele som sa zabavil. ()

ELDoctorow

Odľahčená nemecká komédia, ktorá nie je nijak výrazne vtipná ale tak nejak dobre a pohodovo sa na to pozerá. Nič čo by ste si pamätali dlhšie ako 10 minút po skončení filmu, o čom v konečnom dôsledku svedčí aj tento komentár, ktorý píšem asi dva týždne po tom, čo som to videl a mám čo robiť, aby som dal dokopy aspoň dve zmysluplné vety. Uf, podarilo sa! ()