• r007

Vypadá to jako šité horkou jehlou. Jediné, co je na filmu zajímavé.je zmínka o Československu. Pár vtipných scének ( Cary se vydává za krejčího, Cary radí kapitánovi při pokeru ) nemůže v žádném případě zachránit film, který nedrží pohromadě. Tenkrát prostě Cary špatně vybíral. Nebo prostě nebylo z čeho vybírat, když byla válka...(24.3.2018)

Komedie? Drama? Love story? Špiónský film? Kdo ví... Once upon a Honeymoon je nepříliš výrazný mix všeho, a moc sem nesedí ani novinář Cary Grant, který balí podivně hrající Ginger Rogers, dělá si srandu z Hitlera a dokonce umí na saxofon. Podivnost sama, bohužel to ale není zdaleka tak zábavné jako Bogartovo All Through the Night.(5.7.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Zvuk(11.3.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,200,000Tržby Celosvetovo $-(22.1.2010)

Nebyla to špatná komedie, líbil se mi námět i příběh, Cary Grant samozřejmě v hlavní roli zářil, ale bohužel má tento film taky hodně mínusů. Tím první je délka. Dvě hodiny jsou sakra hodně na tento typ filmu. Z toho plyne taky druhý mínus - nevyváženost scén. Scény zábavné, vtipné i vážné (např. scéna ve varšavském ghettu) se nám tu střídají se scénami nudnými, rádoby vtipnými, zbytečně dlouhými a zcela zbytečnými. Americkou propagandu a patriotismus (nicméně Caryho postava si z toho patriotismu chvílemi trochu utahuje) je třeba odpustit neboť bylo přece potřeba povzbudit hochy na frontě.(2.8.2011)