Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Zhlédnuto hlavně kvůli Billovi a Rupertovi. Docela překvapení, akční filmy nepatří mezi moje nejoblíbenější žánry. Vcelku slušné herecké výkony (samozřejměm Bill Nighy ani jinak než dobře hrát neumí), klasická zápletka. Ale ten konec to trochu zkazil, připadal mi dost nedomyšlený, *spoiler* ano, tak zabili ty vrahouny, které ten hlavní chlápek s neschopným sluhou, najal, ale nevidim důvod proč by na ní nemohl najmout další a další dokud by konečně někdo nezabil jeho aby dal pokoj. No, ale to je v podstatě maličkost. 4* btw. Emily Blunt měla neskutečně krásný šaty/boty/sukně(4.3.2011)

Plejáda britských hereckých hvězd, odlehčené vyprávění, suché vtípky. Zkrátka průměrná britská komedie, která rozhodně neurazí, ale nic světoborného se tu taky nekoná. Bill Nighy při svém pokročilejším věku už nabízí spíše charisma než nějaké zabijácké dovednosti, ale Emily Blunt je jako vždy rozkošná a je fajn vidět dospělého Ruperta Grinta. 60 %(27.9.2016)

Keby som bol Bill Nighy, už zhruba v polovici filmu si vyglančím tlmič a vpálim Emily Blunt jednu priebojnú rovno medzi tie krásne oči. Gemma Arterton je vedľa tejto neznesiteľne otravnej kraksne úplné zlatíčko. Chcelo by to aspoň Zooey Deschanel, aby s perfektným Nighym a rozkošne sa vycierajúcim Freemanom celkom porazila bezduchý a nevtipný (no dobre, asi trikrát som sa zasmial) scenár a vytiahla film nad priemer. 5/10, zaokrúhlim hore len kvôli tomu, že Nighy je vážne výborný.(18.10.2010)

Billy Nighy si to určite užíval, v podobných úlohách ho často nevidieť. E. Blunt má čosi do seba a kámoš "Harryho Pottera" sa popri hviezdnej dvojici nestratil. Dokopy nič svetoborné, ale trochu pobaviť a uvoľniť určite dokáže, preto celkom spokojnosť. Ja som sa bavil. Vážim 90kg, ale za mnou Emily Blunt na Slovensko nepríde...60%.(19.8.2012)

Agent 47 zestárl a ještě se zamiloval. Tak tahle představa mě dokonale rozesmívá a rozesmála mě i tahle komedie, která mi, nevím proč, atmosférou neustále připomínala Sklapni a zastřel mě. Ústřední trio je parádní, Grint mi začíná být celkem sympatický, k Emily netřeba slov a Bill ztvárnil čtyřicet sedmičku (nemůžu si pomoci XD) daleko zajímavěji než plešatej Olyphant.(26.9.2011)

• - V oknech jedoucího auta, ve kterém mají sedět Victor Maynard (Bill Nighy), Tony (Rupert Grint) a Rose, je možné všimnout si, že místo herců jsou ve voze kaskadéři. (Chegi)

• - Po vykonaní kontraktu na začiatku filmu nájde Victor  finančnú odmenu v skrinke číslo 47. Číslo 47 je pravdepodobne narážkou na hru „Hitman“, rovnako ako aj na rovnomenný film o nájomnom vrahovi menom Hitman: Agent 47 (2015). (martincba)

• - Gorila Mike (Gregor Fisher)  se ve 42. minutě v obleku pořádně zmáchá ve vaně, kde hledá své ustřelené ucho. Když ale za moment vyběhne z hotelu, je jeho oblek naprosto suchý. (rikitiki)