Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Každé slušné řemeslo, nota bene s rodinnou tradicí, potřebuje pokračovatele. To je jasný. A tak se dává dokupy těžko představitelné trio, kamennoksichtý Nighy (jak se to hernajs čte???), čerstvě vyvoraná myš Grint a půvabně drzá Emily, kterou chránit může vydat na docela příjemnou filmovou jednohubu. A kdyby film udržel úvodní pěkně našláplý rozjezd, hodnocení by se šplhalo k další hvězdě navíc.(27.4.2014)

Billy Nighy si to určite užíval, v podobných úlohách ho často nevidieť. E. Blunt má čosi do seba a kámoš "Harryho Pottera" sa popri hviezdnej dvojici nestratil. Dokopy nič svetoborné, ale trochu pobaviť a uvoľniť určite dokáže, preto celkom spokojnosť. Ja som sa bavil. Vážim 90kg, ale za mnou Emily Blunt na Slovensko nepríde...60%.(19.8.2012)

Slečna Bluntová je Vulva Dei, i když hraje totální zevní genitál v kostýmu laciné štětky. Ronu Vízlymu snad přivodí Voldemort předčasnou "hereckou" smrt zalomením koštěte na famfrbál v jeho zrzavém rektu a pan Nighy byl skvělý v Pirátech na vlnách. Dohromady to ale dá místy i vtipný crazy maglajz, který dokonce vzdáleně připomíná komedii a proti přílivu slaboduchých taškařic ze "Západu" je to opravdový klenot!(29.9.2010)

Keby som bol Bill Nighy, už zhruba v polovici filmu si vyglančím tlmič a vpálim Emily Blunt jednu priebojnú rovno medzi tie krásne oči. Gemma Arterton je vedľa tejto neznesiteľne otravnej kraksne úplné zlatíčko. Chcelo by to aspoň Zooey Deschanel, aby s perfektným Nighym a rozkošne sa vycierajúcim Freemanom celkom porazila bezduchý a nevtipný (no dobre, asi trikrát som sa zasmial) scenár a vytiahla film nad priemer. 5/10, zaokrúhlim hore len kvôli tomu, že Nighy je vážne výborný.(18.10.2010)

I feel it in my fingers, I feel it in my toes… To, co Billy Nighy cítí v prstech, tentokráte nejsou Vánoce, ani spoušť pistole, ony se mu místo zápalek na nábojích zapalují lejtka! Kdyby byl v hlavní roli Pierre Richard, měl bych to za nějakou francouzskou crazy-komedii z 80.let, Mini dal vzpomenout na příhody Mr.Beana a občas probleskl britský humor zbavený vlhkosti, nicméně Wild Target není ani zdaleka tak dobrý, jaký mohl být. On ten rukopis ze souseda zabijáka Willise je totiž velmi patrný, obzvláště když vám ho nasvítí Bilbův běloskvoucí chrup.. P.S.: Než se mě na to zeptáš, Emily, 180 liber. Ne, není to má cena za noc, jen Ti to převádím na britskou jednotku hmotnosti..(29.7.2014)

• - Gorila Mike (Gregor Fisher)  se ve 42. minutě v obleku pořádně zmáchá ve vaně, kde hledá své ustřelené ucho. Když ale za moment vyběhne z hotelu, je jeho oblek naprosto suchý. (rikitiki)

• - Bill Nighy a Rupert Grint se spolu objevili již v roce 2010 ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010). (PanBlack)

• - Po vykonaní kontraktu na začiatku filmu nájde Victor  finančnú odmenu v skrinke číslo 47. Číslo 47 je pravdepodobne narážkou na hru „Hitman“, rovnako ako aj na rovnomenný film o nájomnom vrahovi menom Hitman: Agent 47 (2015). (martincba)