Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj filmu se odehrává v New Yorku v 90. letech 19. století. Lady Lou (Mae Westová) pracuje v salonu a stýká se tak s mnoha muži pochybné pověsti. Seznámí se s mladíkem, který se jí představí jako Captain Cummings (Cary Grant v jedné ze svých prvních rolí), vedoucím pobočky Armády spásy v sousedství. Ukáže se ale, že Cummings sehraje důležitou roli nejen v životě Lou, ale i všech mužů ze salónu. (ČSFD)

(více)

Recenze (22)

Fox85 

všechny recenze uživatele

Vše co bych chtěl k tomuto filmu říci, již napsal ve svém komentáři Hejtmy. Mae Westová je neuvěřitelně špatná a ničím zajímavá herečka. Děj filmu snad psal zkrachovalý fetující pisálek na koleni s pistolí u hlavy. A s tím koncem jsem si opravdu říkal: To si z nás děláte p*del?! Alepsoň, že je to krátké. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Pre-code santanova podivana s prapodivnou Mae West. Vlastne porad nevim co si o tom jejim kultu myslet, tenhle styl na pomezi vulgarity, porna, arogance, asertivity a bordelove vychytralosti neni uplne muj obor...na druhou stranu urcitou stavnatost tomu priznat clovek musi... :) P.S.: Je tam par peknejch pisnicek, z nichz bych vyzdvihl predevsim krasnou Silver Threads Among the Gold, kterou tam zpiva Fred Santley. 3+ ()

Reklama

derryl 

všechny recenze uživatele

Táta měl rád Mae Westovou a já ji mám rád ještě víc, trošku parafrázuji píseň Hany Hegerové, ale je to tak! Bez ní by byl tento film jen zvláštní parodií, i přes to, že tuto hru napsala, ale s ní má děj neuvěřitelný spád a pohled na Mae mě fascinoval a dále fascinovat bude. Krásně nostalgické připomenutí hollywoodské superstar. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé, čo všetko dokázalo kedysi pohoršiť americké orgány. Ale nakoniec je iba dobre, že sa tvorcovia museli krotiť a namiesto opĺzlostí ponúkali dvojzmysly a tá telesná odtiahnutosť skôr zvyšovala sexuálne napätie. Tak je to aj v tomto svižnom a rýchlom filme, kde je v každom zábere nejaká iná dvojica až trojica protagonistov zo zaujímavého panoptika podsvetia, ktorí sa tak pravidelne striedajú na plátne. Mae West podľa mňa nebola krásna žena, takže fakt, že bola obletovaná sa dá prisúdiť viac jej charizme a sebavedomiu. Len mi k nej Cary Grant vôbec nesedí. Feministický charakter snímku je ľahko napadnuteľný tým, že ide o to ukázať femme fatale mužskému divákovi a vzbudiť jeho túžby a záver je už čisto návratom k patriarchátu. Na druhú stranu ani dnes nie je ženská postava ako hlavná hrdinka filmu tak frekventovaná, v tomto bol klasický Hollywood revolučný a čerpá sa z neho dodnes. ()

JimiH 

všechny recenze uživatele

Prvních deset minut mě hlášky Mae Westové bavily, ale... s tím jak se většina tohoto filmu nesla v tomto duchu se dostavila nuda... nemluvě o pěkně hloupé zápletce s opravdu divným koncem. A uznávám, že pro někoho byla Mae West určitě atraktivní žena, ale stylizace do sexbomby je opravdu přepísklá... Díky bohu za ještě stydlivého Caryho Granta... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (14)

  • Zisk filmu zachránil Paramount Pictures od bankrotu. (kenny.h)
  • Tento a následný film West I''m no Angel (1933) přispěl k výraznému zpřísnění "Production Code". Tzv. Haysův kodex určující pravidla cenzury byl ustanoven roku 1930, nebyl však příliš dodržován. 13. června 1934 byl po stížnostech ochránců morálky a kampani katolické církve přijat jeho dodatek, čímž došlo k výraznému utužení cenzury a kodex své podobě přetrval do roku 1968, kdy byl nahrazen ratingem MPAA. (kenny.h)

Reklama

Reklama