• Pitryx

Tak první povídka je kravina až na střechu. To je bez debaty. Druhá už je lepší, ale i zde mi naprosto unikaly myšlenkové pochody páně detektivovy. Je pravda, že jsem se u toho děsně nudil a dělal jinou práci, ale koukal jsem a bedlivě poslouchal. Holt bych nemohl být detektivem, nebo autoři u natáčení zdatně popíjeli a na něco prostě zapomněli.(20.9.2015)

Ztracené děti nabízejí zajímavý pohled do zákulisí spartakiády. Především výkon dětského hrdiny v této povídce je přesvědčivý. Druhá povídka těží z vděčného motivu mikulášského večera.(26.4.2012)

Koncem 60. let jsem na filmy s Martinem chodil rád do kina. I teď je pro mne radost se na ty příběhy dívat.(12.2.2012)

Moc se mi líbilo, jak Jaroslav Vízner jedná s těmi všemi dětmi. A když se staral o toho chlapečka, tak mě to strašně dojalo, že mě vyhrkly slzy. což se mi běžně u filmu nestává. Nádherný film, který si u mě zaslouží vysoké hodnocení.(22.3.2017)

• sator

Pomalé a poklidné a zajímavý náhled do spartakiády-zvláště transportéry a parašutisté na ploše, to byl panečku nápad... 7letý talentovaný chlapeček jest první rolí Mirka Vladyky...Pro ty co to nepochopili :):************************************ Ztracené děti - V době spartakiády do útulku pro ztracené děti přivede starší chlapec malého Káju. Kája neví, kde bydlí, a nikdo si ho nevyzvedne ani v pozdním večeru. Příslušník VB dr. Martin si ho proto odveze domů, kde ho uloží ke spánku. Sám se musí vydat za jiným malým ztracencem, jehož rodiče jsou v zahraničí. S kolegou Krausem stráví celou noc pátráním, ale bezvýsledně. Teprve ráno objeví hledaného, jímž je Kája, který se ve skutečnosti jmenuje Rudla. Babička poskytla vyšetřovatelům fotografii, na níž má hoch dlouhé vlasy, zatímco nyní je ostříhaný. Do útulku ho přivedl bratr, aby se o něho nemusel starat(2.5.2013)