Mentalista

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (více)

Série(7) / Epizody(151)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele YumiOkami k tomuto seriálu (48)

Mentalista (2008)

krasny, dojemny, zabavny, uzasny, dokonaly, dechberouci... no, dokazala bych vymyslet jeste hodne pridavnych jmen, ktere vyjadruji muj dojem z tohoto serialu. — stal se ze me zavislak a vsech 7 serii jsem zhlednula za 2 tydny. divala jsem se kazdy den, nekolik hodin (muj rekord byl 7 hodin v kuse) a nemohla jsem prestat. premyslela jsem o patrickovi, terese, grace (moje nejoblibenejsi postava), waynovi, kimballovi a dalsich, ktere jsem nejdriv nemela rada, ale potom jsem si je nakonec zamilovala (novy tym - kdo ma problem s patrickem, ma problem i se mnou). pak jsem premyslela i o konci, rikala jsem si, jak to zvladnu, jak na to budu reagovat, prece jen to byla moje dlouhodoba (silna) zavislost...bala jsem se, ale i doufala, ze to skonci dobre a ono skoncilo.. takze mam takove mixed up emoce. — patrani po red johnovi skoncilo velice dobre, byla jsem hodne napjata a s (jeho) koncem spokojena - dostal, co si zaslouzil. — druha pulka 6. serie byla hodne jina, smirovala jsem se s tim tak 2 dily a byla nastvana, ze moje nejoblibenejsi postava (grace) je z tymu pryc; pak se to zlepsilo a dostala jsem dalsi uzasne postavy, kde jsem si proste nedokazala najit meho oblibence - vsichni byli uplne super. — vztah mezi patrickem a teresou byl nadherny; konec byl vazne krasny a dojemny.... || ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟏🍒+。:.゚ okkk tak tohle byl dlouhy, ale zabavny zazitek. prvni serii jsem zhledla za necele 2 dny a chci vic! serial me neskutecne bavi. herci uzasni, postavy a jejich pribehy byly propracovane (takova rodinna atmosfera tam panovala). 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘴𝘦𝘦𝘪𝘯𝘨 𝘳𝘦𝘥, 𝘧𝘭𝘢𝘮𝘦 𝘳𝘦𝘥, 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯’𝘴 𝘧𝘳𝘪𝘦𝘯𝘥𝘴, 𝘳𝘦𝘥 𝘳𝘶𝘮, 𝙥𝙖𝙞𝙣𝙩 𝙞𝙩 𝙧𝙚𝙙 (‼️), 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯’𝘴 𝘧𝘰𝘰𝘵𝘴𝘵𝘦𝘱𝘴 ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟐🍒+。:.゚ nekolik dilu z 2. serie bylo hodne zmatecnych; zapletka techto dilu bud nedavala smysl (nebo jsem ji nepochopila) a nebo byla moc jednoducha. i pres to davam plne hodnoceni, protoze to miluju! ten humor, postavy, pribeh a jeste red john na konci.... uzasny.♥️♥️♥️ 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘤𝘢𝘳𝘦, 𝙧𝙚𝙙𝙡𝙞𝙣𝙚 (‼️), 𝘤𝘰𝘥𝘦 𝘳𝘦𝘥, 𝘣𝘭𝘰𝘰𝘥 𝘮𝘰𝘯𝘦𝘺, 18-5-4, 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘬𝘺 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦 𝘮𝘰𝘳𝘯𝘪𝘯 ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟑🍒+。:.゚ wow. zase tam bylo nekolik nudnych dilu, ALE ten konec... za ten DOKONALY konec dat jenom 4 hvezdicky nemuzu:))))♥️ 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘬𝘺 𝘢𝘵 𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵, 𝘳𝘦𝘥 𝘮𝘰𝘰𝘯, 𝘫𝘰𝘭𝘭𝘺 𝘳𝘦𝘥 𝘦𝘭𝘧, 𝘳𝘦𝘥 𝘢𝘭𝘦𝘳𝘵, 𝘳𝘦𝘥 𝘲𝘶𝘦𝘦𝘯, 𝘳𝘩𝘢𝘱𝘴𝘰𝘥𝘺 𝘪𝘯 𝘳𝘦𝘥, 𝘴𝘵𝘳𝘢𝘸𝘣𝘦𝘳𝘳𝘪𝘦𝘴 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮 (𝘱𝘢𝘳𝘵 1&2) ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟒🍒+。:.゚ uz se asi opakuji, ale je to porad stejne - nekolik spatnejsich/nudnejsich dilu a potom zas nekolik skvelych dilu. nejvic si pamatuji dil dvacaty prvni, u ktereho jsem brecela jako maly decko a ktery byl pro me dost osobni. a pak je tady samozrejme posledni dil, ktery byl nejnapinavejsi a krasne ukoncil tuto serii. 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘴𝘤𝘢𝘳𝘭𝘦𝘵 𝘳𝘪𝘣𝘣𝘰𝘯𝘴; 𝘭𝘪𝘵𝘵𝘭𝘦 𝘳𝘦𝘥 𝘣𝘰𝘰𝘬; 𝘳𝘪𝘯𝘨 𝘢𝘳𝘰𝘶𝘯𝘥 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘰𝘴𝘪𝘦; 𝘣𝘭𝘪𝘯𝘬𝘪𝘯𝘨 𝘳𝘦𝘥 𝘭𝘪𝘨𝘩𝘵; 𝘱𝘪𝘯𝘬 𝘤𝘩𝘢𝘮𝘱𝘢𝘨𝘯𝘦 𝘰𝘯 𝘪𝘤𝘦; 𝘴𝘰𝘮𝘦𝘵𝘩𝘪𝘯𝘨 𝘳𝘰𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘪𝘯 𝘳𝘦𝘥𝘮𝘶𝘯𝘥; 𝙧𝙪𝙗𝙮 𝙨𝙡𝙞𝙥𝙥𝙚𝙧𝙨 (‼️); 𝘳𝘦𝘥 𝘳𝘰𝘷𝘦𝘳, 𝘳𝘦𝘥 𝘳𝘰𝘷𝘦𝘳; 𝘵𝘩𝘦 𝘤𝘳𝘪𝘮𝘴𝘰𝘯 𝘩𝘢𝘵 ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟓🍒+。:.゚ wooow! 5. serii jsem zhlednula strasne rychle. nemuzu uverit tomu, ze ji mam uz za sebou. patrani po red johnovi se blizi ke konci a ja jsem napjata, ale i smutna, ze za chvilku budu mit cely serial za sebou... je to moje zavislost, uplne jsem si to zamilovala. jsem zvedava, jak to vsechno dopadne - cetla jsem celou the mentalist wiki, takze vim, kdo je red john, ale i tak je to strasne napinavy. wow. wow. wow. 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘦𝘥 𝘨𝘭𝘢𝘴𝘴 𝘣𝘦𝘢𝘥, 𝘥𝘦𝘷𝘪𝘭'𝘴 𝘤𝘩𝘦𝘳𝘳𝘺, 𝘯𝘰𝘵 𝘰𝘯𝘦 𝘳𝘦𝘥 𝘤𝘦𝘯𝘵, 𝘤𝘩𝘦𝘳𝘳𝘺 𝘱𝘪𝘤𝘬𝘦𝘥, 𝗿𝗲𝗱 𝘀𝗮𝗶𝗹𝘀 𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝘀𝘂𝗻𝘀𝗲𝘁 (‼️), 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘦𝘥 𝘣𝘢𝘳𝘯, 𝘳𝘦𝘥 𝘷𝘦𝘭𝘷𝘦𝘵 𝘤𝘶𝘱𝘤𝘢𝘬𝘦𝘴, 𝘳𝘦𝘥 𝘢𝘯𝘥 𝘪𝘵𝘤𝘩𝘺, 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯'𝘴 𝘳𝘶𝘭𝘦𝘴 ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟔🍒+。:.゚ zacatek serie byl DOKONALY (rikejte si to chcete, ale smrt red johna byla hodne cool); v dalsich dilech se zmenila crew a to me nejdriv HODNE sralo, ale pak jsem si je zas vsechny oblibila. chtela jsem tomu dat 4 hvezdicky, ale konec byl moooc super (hlavne ta pusa ehm ehm).♥️ 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘵𝘩𝘦 𝘥𝘦𝘴𝘦𝘳𝘵 𝘳𝘰𝘴𝘦, 𝘣𝘭𝘢𝘤𝘬-𝘸𝘪𝘯𝘨𝘦𝘥 𝘳𝘦𝘥𝘣𝘪𝘳𝘥, 𝘸𝘦𝘥𝘥𝘪𝘯𝘨 𝘪𝘯 𝘳𝘦𝘥, 𝘳𝘦𝘥 𝘭𝘪𝘴𝘵𝘦𝘥, 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘦𝘥 𝘵𝘢𝘵𝘵𝘰𝘰, 𝘧𝘪𝘳𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘣𝘳𝘪𝘮𝘴𝘵𝘰𝘯𝘦, 𝘵𝘩𝘦 𝘨𝘳𝘦𝘢𝘵 𝘳𝘦𝘥 𝘥𝘳𝘢𝘨𝘰𝘯, 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯, 𝘸𝘩𝘪𝘵𝘦 𝘢𝘴 𝘵𝘩𝘦 𝘥𝘳𝘪𝘷𝘦𝘯 𝘴𝘯𝘰𝘸, 𝘃𝗶𝗼𝗹𝗲𝘁𝘀 (‼️), 𝘀𝗶𝗹𝘃𝗲𝗿 𝘄𝗶𝗻𝗴𝘀 𝗼𝗳 𝘁𝗶𝗺𝗲 (‼️) ミ★𝐬𝐞𝐚𝐬𝐨𝐧 𝟕🍒+。:.゚ nadherny konec - vice jsem o tom napsala v celkovem hodnoceni serialu. 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘰𝘳𝘢𝘯𝘨𝘦 𝘣𝘭𝘰𝘴𝘴𝘰𝘮 𝘪𝘤𝘦 𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮, 𝘭𝘪𝘵𝘵𝘭𝘦 𝘺𝘦𝘭𝘭𝘰𝘸 𝘩𝘰𝘶𝘴𝘦, 𝘁𝗵𝗲 𝘄𝗵𝗶𝘁𝗲𝘀 𝗼𝗳 𝗵𝗶𝘀 𝗲𝘆𝗲𝘀 (‼️), 𝘤𝘰𝘱𝘱𝘦𝘳 𝘣𝘶𝘭𝘭𝘦𝘵, 𝘣𝘳𝘰𝘸𝘯 𝘴𝘩𝘢𝘨 𝘤𝘢𝘳𝘱𝘦𝘵, 𝘄𝗵𝗶𝘁𝗲 𝗼𝗿𝗰𝗵𝗶𝗱𝘀 (‼️) () (méně) (více)

Série 1 (2008) (S01)

okkk tak tohle byl dlouhy, ale zabavny zazitek. prvni serii jsem zhledla za necele 2 dny a chci vic! serial me neskutecne bavi. herci uzasni, postavy a jejich pribehy byly propracovane (takova rodinna atmosfera tam panovala). hned jdu na druhou serii😋😋😋 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘴𝘦𝘦𝘪𝘯𝘨 𝘳𝘦𝘥, 𝘧𝘭𝘢𝘮𝘦 𝘳𝘦𝘥, 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯’𝘴 𝘧𝘳𝘪𝘦𝘯𝘥𝘴, 𝘳𝘦𝘥 𝘳𝘶𝘮, 𝙥𝙖𝙞𝙣𝙩 𝙞𝙩 𝙧𝙚𝙙 (‼️), 𝘳𝘦𝘥 𝘫𝘰𝘩𝘯’𝘴 𝘧𝘰𝘰𝘵𝘴𝘵𝘦𝘱𝘴 ()

Sekvoje (2008) (S01E05)

“Well, anything can happen on TV. The question is, where have you seen that done in real life.?” ()

Špinavé ruce (2008) (S01E06)

v tomhle dile se hodne respektovali toxic relationships, coz je hnus, ale patrick to zas zachranil a na konci se zachoval hodne empaticky (teda pokud to nedelal jen kvuli vlastnimu dobrymu pocitu). || ❝𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐟𝐚𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐞𝐝 𝐩𝐫𝐨𝐭𝐞𝐜𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐲𝐨𝐮. 𝐒𝐨 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐞𝐧𝐝, 𝐡𝐞— 𝐇𝐞 𝐰𝐚𝐬 𝐭𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐲𝐨𝐮.❞ 🪙♣️ ()

Rudá záře (2008) (S01E09)

BROOO pripadam si, jako kdybych sledovala serial mindhunter.. psychogicky vyslech lvl. holden ford. || ❝𝐑𝐞𝐯𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐢𝐬 𝐚 𝐩𝐨𝐢𝐬𝐨𝐧. 𝐑𝐞𝐯𝐞𝐧𝐠𝐞 𝐢𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐟𝐨𝐨𝐥𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐟𝐨𝐫 𝐦𝐚𝐝𝐦𝐞𝐧.❞ 🏚🔥 ()

Rudé běsnění (2009) (S01E12)

to “this is god speaking” me zabilo:DDDD mega vtipny dil se smutnym koncem (protoze mit abusive rodinu si NIKDO nezaslouzi...). ()

Tajemná žena (2009) (S01E21)

podvodnice a patrick si nejak padli do noty😈 ()

Pokrevní bratři (2009) (S01E22)

samozrejme ze joker byl vrah jak necekane (gotham fans will understand) ()

Série 2 (2009) (S02)

nekolik dilu z 2. serie bylo hodne zmatecnych; zapletka techto dilu bud nedavala smysl (nebo jsem ji nepochopila) a nebo byla moc jednoducha. i pres to davam plne hodnoceni, protoze to miluju! ten humor, postavy, pribeh a jeste red john na konci.... uzasny.♥️♥️♥️ 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘤𝘢𝘳𝘦, 𝙧𝙚𝙙𝙡𝙞𝙣𝙚 (‼️), 𝘤𝘰𝘥𝘦 𝘳𝘦𝘥, 𝘣𝘭𝘰𝘰𝘥 𝘮𝘰𝘯𝘦𝘺, 18-5-4, 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘬𝘺 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦 𝘮𝘰𝘳𝘯𝘪𝘯𝘨 ()

Rudý odznak (2009) (S02E03)

pekna psychologicka hra ()

Všude červená (2010) (S02E20)

It’s all in the wrist.” btw pekny tanecek na konci ()

Hlavolam (2010) (S02E21)

docela jsem soucitila s vrahem... a ten konec - pekne s nim vymrdal:D ()

Série 3 (2010) (S03)

wow. zase tam bylo nekolik nudnych dilu, ALE ten konec... za ten DOKONALY konec dat jenom 4 hvezdicky nemuzu:))))♥️ 𝐨𝐛𝐥𝐢𝐛𝐞𝐧𝐞 𝐞𝐩𝐢𝐳𝐨𝐝𝐲: 𝘳𝘦𝘥 𝘴𝘬𝘺 𝘢𝘵 𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵, 𝘳𝘦𝘥 𝘮𝘰𝘰𝘯, 𝘫𝘰𝘭𝘭𝘺 𝘳𝘦𝘥 𝘦𝘭𝘧, 𝘳𝘦𝘥 𝘢𝘭𝘦𝘳𝘵, 𝘳𝘦𝘥 𝘲𝘶𝘦𝘦𝘯, 𝘳𝘩𝘢𝘱𝘴𝘰𝘥𝘺 𝘪𝘯 𝘳𝘦𝘥, 𝘴𝘵𝘳𝘢𝘸𝘣𝘦𝘳𝘳𝘪𝘦𝘴 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮 (𝘱𝘢𝘳𝘵 1&2) ()

Červená míle (2011) (S03E18)

And then it’s gone. ()