Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ***

  Milá stará komedie s dnes už zapomenutým britským komikem Rolandem Youngem v roli nepraktického bankéře, jemuž komplikuje život párek duchů. Existují ještě dvě slabší pokračování, Topper se vrací a Topper na cestách, už bez účasti Caryho Granta, který se mezitím stal hvězdou a přestal hrát v levných filmech. 60%(22.2.2003)

 • Chegi
  ***

  Začátek je svižný a zábavný. Paradoxně poté, co manželský pár zemře a promění se v duchy, jejichž jedinou snahou by mělo být vykonat dobrý skutek, zábava upadá a klesá k podprůměrné taškařici. Přestože jsou nápad a technické provedení na svou dobu velmi příjemné, poslední zmatečná a unylá půlhodinka film sráží na konečné 3 hvězdy.(23.4.2013)

 • Han22
  ***

  Příjemná duchařská komedie, která nevyvolá salvy smíchu, ale spíše mírně připitomělý úsměv. Cary Grant a Constance Bennettová si umí užívat a když je rychlá jízda stojí život, usoudí, že musí udělat dobrý skutek. Tím má být proměna uťáplého bankéře ve světáka a samozřejmě se to neobejde bez spousty zmatků. Duchařské triky jsou docela povedené a vtipné a celkově je to neurážející pohodovka.(4.6.2016)

 • StanislachKo
  ***

  Že sme Caryho pol filmu nevideli a všetko to ostalo na pleciach mne absolútne neznámemu Rolandovi Mladému a ani som sa nesmial ako pri týchto drblých 30´s komédiách zvyknem, to vychádza na 3, ALE! Opäť som sa aspoň v niečom priučil... Predpokladám, že ide o prvý film, v ktorom "duchovia" riešia veci... takže inštrumenty na výmenu kolesa pracujú samé, kreslá sa hýbu samé a prenasledujú svoje obete, psi sa znenazdania samé vyhadzujú do dvojmetrovej výšky... Že sa z toho stane kolíska početných lacných komédií vtedy nikto nemohol tušiť, holt...(21.4.2014)

 • Hwaelos
  ****

  Jedna z prvních Grantových hlavních rolí už ukázala jeho neobyčejný komediální talent. Topper vlastně předjímá Grantovu nejvděčnější polohu roztomilého poplety (Leopardí žena) a příležitostného zhýralce (Příběh z Filadelfie). Constance Bennettová je jako sparing poměrně dobrou volbou a dovedu si představit, že její nakřáplý hlas uměl uvést chlapy do varu... Film je navíc na svou dobu poměrně odvážným příspěvkem k dějinám frivolity v éře Heyesova kodexu (scéna s dámským spodním prádlem na plátně mě upřímně překvapila). Spoustu skvělých gagů (jako nadhazování psů v hotelové recepci) byla bohužel projekcí na LFŠ trochu zabita zoufalými českými titulky, které byly součástí originální kopie filmu.(10.8.2014)

 • - Hlavní roli měl původně hrát W.C. Fields, který ale odmítl, teprve poté byla nabídnuta Rolandu Youngovi. (Pavlínka9)

 • - Film získal dvě nominace na Oscara – za hl. roli Cosmo Toppera – R.Young, a za zvukové efekty – Elmer Raguse. (marťan)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thorna Smithe. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace