Příjemná duchařská komedie, která nevyvolá salvy smíchu, ale spíše mírně připitomělý úsměv. Cary Grant a Constance Bennettová si umí užívat a když je rychlá jízda stojí život, usoudí, že musí udělat dobrý skutek. Tím má být proměna uťáplého bankéře ve světáka a samozřejmě se to neobejde bez spousty zmatků. Duchařské triky jsou docela povedené a vtipné a celkově je to neurážející pohodovka.(4.6.2016)

Že sme Caryho pol filmu nevideli a všetko to ostalo na pleciach mne absolútne neznámemu Rolandovi Mladému a ani som sa nesmial ako pri týchto drblých 30´s komédiách zvyknem, to vychádza na 3, ALE! Opäť som sa aspoň v niečom priučil... Predpokladám, že ide o prvý film, v ktorom "duchovia" riešia veci... takže inštrumenty na výmenu kolesa pracujú samé, kreslá sa hýbu samé a prenasledujú svoje obete, psi sa znenazdania samé vyhadzujú do dvojmetrovej výšky... Že sa z toho stane kolíska početných lacných komédií vtedy nikto nemohol tušiť, holt...(21.4.2014)

Začátek je svižný a zábavný. Paradoxně poté, co manželský pár zemře a promění se v duchy, jejichž jedinou snahou by mělo být vykonat dobrý skutek, zábava upadá a klesá k podprůměrné taškařici. Přestože jsou nápad a technické provedení na svou dobu velmi příjemné, poslední zmatečná a unylá půlhodinka film sráží na konečné 3 hvězdy.(23.4.2013)

Je docela zajímavé, že se mi tyhle staré duchařské filmy líbí hlavně proto, jaké jsou zde použity klasické triky, jako prolínání scén, levitace předmětů a podobně. I když je to staré osmdesát let, funguje to krásně. A ano, pak je zde i celkem dobrý příběh s velmi příjemnými herci, kdy Cary Grant je zde ještě za rebela.(8.2.2018)

Samozrejme, že aj v dokonalom Zlatom veku Hollywoodu, v dobách extrémne populárnej ´´screwball comedy´´ sa objavili snímky, ktoré aj napriek plniacim kinokasám, neboli predsa len tým pravým orechovým. TOPPER je príkladom, že jemná naivita a melodramatické kúzlo týchto snímkov sa môže vymknúť kontrole a nechať vzniknúť film, v ktorom bude prevažovať viac trápnosť, ako nevtieravý humor.(7.8.2017)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thorna Smithe. (Hans.)

• - Prvý film, ktorý bol úplne kolorovaný. (Michal74)

• - Film získal dvě nominace na Oscara – za hl. roli Cosmo Toppera – R.Young, a za zvukové efekty – Elmer Raguse. (marťan)