Reklama

Reklama

Prvním ze tří duchařských komedií je film Topper z roku 1937. Marion (Constance Bennett) a George (Cary Grant) Kerbyovi jsou mladí manželé. Jdou z jednoho večírku do druhého, pijí, flámují, o nic se nestarají, a pak jedné noci po divokém večírku se zabijí v autě. Ovšem do nebe je nemohou přijmout, pokud neudělají nějaký dobrý skutek. Oba manželé se sledem okolností zaměří na bankéře Cosmo Toppera (Roland Young), kterému jejich pokusy o „dobré skutky“ přinášejí jen pohromu a nedorozumění s jeho drahou polovičkou Clarou (Billie Burke). (marťan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Že sme Caryho pol filmu nevideli a všetko to ostalo na pleciach mne absolútne neznámemu Rolandovi Mladému a ani som sa nesmial ako pri týchto drblých 30´s komédiách zvyknem, to vychádza na 3, ALE! Opäť som sa aspoň v niečom priučil... Predpokladám, že ide o prvý film, v ktorom "duchovia" riešia veci... takže inštrumenty na výmenu kolesa pracujú samé, kreslá sa hýbu samé a prenasledujú svoje obete, psi sa znenazdania samé vyhadzujú do dvojmetrovej výšky... Že sa z toho stane kolíska početných lacných komédií vtedy nikto nemohol tušiť, holt... ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Milá stará komedie s dnes už zapomenutým britským komikem Rolandem Youngem v roli nepraktického bankéře, jemuž komplikuje život párek duchů. Existují ještě dvě slabší pokračování, Topper se vrací a Topper na cestách, už bez účasti Caryho Granta, který se mezitím stal hvězdou a přestal hrát v levných filmech. 60% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je docela zajímavé, že se mi tyhle staré duchařské filmy líbí hlavně proto, jaké jsou zde použity klasické triky, jako prolínání scén, levitace předmětů a podobně. I když je to staré osmdesát let, funguje to krásně. A ano, pak je zde i celkem dobrý příběh s velmi příjemnými herci, kdy Cary Grant je zde ještě za rebela. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních Grantových hlavních rolí už ukázala jeho neobyčejný komediální talent. Topper vlastně předjímá Grantovu nejvděčnější polohu roztomilého poplety (Leopardí žena) a příležitostného zhýralce (Příběh z Filadelfie). Constance Bennettová je jako sparing poměrně dobrou volbou a dovedu si představit, že její nakřáplý hlas uměl uvést chlapy do varu... Film je navíc na svou dobu poměrně odvážným příspěvkem k dějinám frivolity v éře Heyesova kodexu (scéna s dámským spodním prádlem na plátně mě upřímně překvapila). Spoustu skvělých gagů (jako nadhazování psů v hotelové recepci) byla bohužel projekcí na LFŠ trochu zabita zoufalými českými titulky, které byly součástí originální kopie filmu. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Samozrejme, že aj v dokonalom Zlatom veku Hollywoodu, v dobách extrémne populárnej ´´screwball comedy´´ sa objavili snímky, ktoré aj napriek plniacim kinokasám, neboli predsa len tým pravým orechovým. TOPPER je príkladom, že jemná naivita a melodramatické kúzlo týchto snímkov sa môže vymknúť kontrole a nechať vzniknúť film, v ktorom bude prevažovať viac trápnosť, ako nevtieravý humor. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Přátelé z onoho světa měli premiéru 16. července 1937 a film se stal komerčně druhým nejúspěšnějším filmem roku. (Pavlínka9)
  • Hlavní roli měl původně hrát W.C. Fields, který ale odmítl, teprve poté byla nabídnuta Rolandu Youngovi. (Pavlínka9)
  • Prvý film, ktorý bol úplne kolorovaný. (Michal74)

Reklama

Reklama