Samozrejme, že aj v dokonalom Zlatom veku Hollywoodu, v dobách extrémne populárnej ´´screwball comedy´´ sa objavili snímky, ktoré aj napriek plniacim kinokasám, neboli predsa len tým pravým orechovým. TOPPER je príkladom, že jemná naivita a melodramatické kúzlo týchto snímkov sa môže vymknúť kontrole a nechať vzniknúť film, v ktorom bude prevažovať viac trápnosť, ako nevtieravý humor.(7.8.2017)

Milá stará komedie s dnes už zapomenutým britským komikem Rolandem Youngem v roli nepraktického bankéře, jemuž komplikuje život párek duchů. Existují ještě dvě slabší pokračování, Topper se vrací a Topper na cestách, už bez účasti Caryho Granta, který se mezitím stal hvězdou a přestal hrát v levných filmech. 60%(22.2.2003)

Jedna z prvních Grantových hlavních rolí už ukázala jeho neobyčejný komediální talent. Topper vlastně předjímá Grantovu nejvděčnější polohu roztomilého poplety (Leopardí žena) a příležitostného zhýralce (Příběh z Filadelfie). Constance Bennettová je jako sparing poměrně dobrou volbou a dovedu si představit, že její nakřáplý hlas uměl uvést chlapy do varu... Film je navíc na svou dobu poměrně odvážným příspěvkem k dějinám frivolity v éře Heyesova kodexu (scéna s dámským spodním prádlem na plátně mě upřímně překvapila). Spoustu skvělých gagů (jako nadhazování psů v hotelové recepci) byla bohužel projekcí na LFŠ trochu zabita zoufalými českými titulky, které byly součástí originální kopie filmu.(10.8.2014)

Je docela zajímavé, že se mi tyhle staré duchařské filmy líbí hlavně proto, jaké jsou zde použity klasické triky, jako prolínání scén, levitace předmětů a podobně. I když je to staré osmdesát let, funguje to krásně. A ano, pak je zde i celkem dobrý příběh s velmi příjemnými herci, kdy Cary Grant je zde ještě za rebela.(8.2.2018)

Příjemná duchařská komedie, která nevyvolá salvy smíchu, ale spíše mírně připitomělý úsměv. Cary Grant a Constance Bennettová si umí užívat a když je rychlá jízda stojí život, usoudí, že musí udělat dobrý skutek. Tím má být proměna uťáplého bankéře ve světáka a samozřejmě se to neobejde bez spousty zmatků. Duchařské triky jsou docela povedené a vtipné a celkově je to neurážející pohodovka.(4.6.2016)

• - Jedná se o první film, který Cary Grant natočil jako nezávislý herec (neměl podepsanou žádnou dlouhodobou smlouvu s jakýmkoliv studiem). (Pavlínka9)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thorna Smithe. (Hans.)

• - Film získal dvě nominace na Oscara – za hl. roli Cosmo Toppera – R.Young, a za zvukové efekty – Elmer Raguse. (marťan)