Příjemná duchařská komedie, která nevyvolá salvy smíchu, ale spíše mírně připitomělý úsměv. Cary Grant a Constance Bennettová si umí užívat a když je rychlá jízda stojí život, usoudí, že musí udělat dobrý skutek. Tím má být proměna uťáplého bankéře ve světáka a samozřejmě se to neobejde bez spousty zmatků. Duchařské triky jsou docela povedené a vtipné a celkově je to neurážející pohodovka.(4.6.2016)

Milá stará komedie s dnes už zapomenutým britským komikem Rolandem Youngem v roli nepraktického bankéře, jemuž komplikuje život párek duchů. Existují ještě dvě slabší pokračování, Topper se vrací a Topper na cestách, už bez účasti Caryho Granta, který se mezitím stal hvězdou a přestal hrát v levných filmech. 60%(22.2.2003)

Že sme Caryho pol filmu nevideli a všetko to ostalo na pleciach mne absolútne neznámemu Rolandovi Mladému a ani som sa nesmial ako pri týchto drblých 30´s komédiách zvyknem, to vychádza na 3, ALE! Opäť som sa aspoň v niečom priučil... Predpokladám, že ide o prvý film, v ktorom "duchovia" riešia veci... takže inštrumenty na výmenu kolesa pracujú samé, kreslá sa hýbu samé a prenasledujú svoje obete, psi sa znenazdania samé vyhadzujú do dvojmetrovej výšky... Že sa z toho stane kolíska početných lacných komédií vtedy nikto nemohol tušiť, holt...(21.4.2014)

Jedna z prvních Grantových hlavních rolí už ukázala jeho neobyčejný komediální talent. Topper vlastně předjímá Grantovu nejvděčnější polohu roztomilého poplety (Leopardí žena) a příležitostného zhýralce (Příběh z Filadelfie). Constance Bennettová je jako sparing poměrně dobrou volbou a dovedu si představit, že její nakřáplý hlas uměl uvést chlapy do varu... Film je navíc na svou dobu poměrně odvážným příspěvkem k dějinám frivolity v éře Heyesova kodexu (scéna s dámským spodním prádlem na plátně mě upřímně překvapila). Spoustu skvělých gagů (jako nadhazování psů v hotelové recepci) byla bohužel projekcí na LFŠ trochu zabita zoufalými českými titulky, které byly součástí originální kopie filmu.(10.8.2014)

Samozrejme, že aj v dokonalom Zlatom veku Hollywoodu, v dobách extrémne populárnej ´´screwball comedy´´ sa objavili snímky, ktoré aj napriek plniacim kinokasám, neboli predsa len tým pravým orechovým. TOPPER je príkladom, že jemná naivita a melodramatické kúzlo týchto snímkov sa môže vymknúť kontrole a nechať vzniknúť film, v ktorom bude prevažovať viac trápnosť, ako nevtieravý humor.(7.8.2017)

• - Film získal dvě nominace na Oscara – za hl. roli Cosmo Toppera – R.Young, a za zvukové efekty – Elmer Raguse. (marťan)

• - Jedná se o první film, který Cary Grant natočil jako nezávislý herec (neměl podepsanou žádnou dlouhodobou smlouvu s jakýmkoliv studiem). (Pavlínka9)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thorna Smithe. (Hans.)