poster

Vila Vistárie (TV film)

 • anglický

  The Return of Sherlock Holmes: Wisteria Lodge

 • slovenský

  Vila Visteria

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1988, 52 min

Režie:

Peter Hammond

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

 • D.Moore
  *****

  Tenhle případ je plný tak podivných lidí, že Sherlock Holmes je z nich ze všech nejnormálnější. Líbilo se mi gentlemanské uznání, s jakým (nakonec) ocenil práci inspektora Baynese, který měl také jaksepatří za ušima.(4.4.2017)

 • liquido26
  ****

  Dvoudílná povídka Vila Vistárie byla velice zajímavá, a tak když jsem jí dneska dočetl, rozhodl jsem se pustit si i adaptaci s Jeremy Brettem. A je to přesně tak, jak napsal už uživatel Cimr - několik větších či menších změn, které jsou ale spíše ku prospěchu věci (viz ten působivý konec) a jinak velmi dobře zachovaná atmosféra původního Doylova příběhu. No a Jeremy Brett je samozřejmě ve formě a velice zajímavě je ztvárněna i postava inspektora Baynese.(17.9.2010)

 • Cimr
  ****

  Líbí se mi, jak se tvůrci tohoto seriálu nebojí Doyla upravit. Některé detaily z originálních povídek vypustí, některé si naopak přimyslí, někdy (tento případ) vytvoří dokonce úplně jiný konec. Ale dělají to s citem a s absolutním pochopením pro atmosféru Doylových příběhů. Nekoná se tu tak žádný průšvih ve stylu Deseti malých Indiánů z roku 1989 nebo Mrtvoly v knihovně z roku 2004, kdy byly příběhy úplně předělány, ale bylo to ke škodě věci. Psal jsem to tu už několikrát, ale znovu to zopakuji: Pokud zfilmovaný Poirot, pak se Suchetem, pokud zfilmovaný Holmes, pak s Brettem.(29.8.2008)

 • Rodriguez
  ****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 3. a 4.série - 90%(12.1.2015)

 • filmmovier
  ****

  Přiznám se, že předloha této epizody je sice jedna z lepších, ale k mým nejoblíbenějším se rozhodně neřadí. Ale jakákoliv Brettovská adaptace mě bez výjimky prostě zaujme. Ten anglický venkov asi nikdy nepřestane být zákeřný, ale zase vytváří působivou atmosféru, které velmi napomáhá ta mlha. Já to anglické počasí v tomhle Sherlockovi prostě zbožňuju. Skvěle zahraný ïnspektor Baynes celou atmosféru odehčuje, a ačkoliv je zápletka mírně pozměněna, opět to ničemu neuškodilo. A Bretta už ani vychvalovat nebudu, psal jsem to několikrát, prostě podává geniální výkon...(30.12.2011)

 • DocBrown
  ****

  Hodně atypická epizoda, Holmes je spíš jen pozorovatelem a potrhlý inspektor Baynes to zvládne víceméně sám, s malým přispěním Watsona. Narozdíl od povídky, tady bylo opomenuto vysvětlení, co tam pan Eccles dělal (měl Garciovi poskytnout alibi). Na druhou stranu je ale závěr lépe zpracovaný zde (za to tu čtvrtou). Mimochodem, před rokem jsem jel kolem Oxshottu taky na kole a ta atmosféra byla úplně, ale úplně jiná :-).(9.2.2016)

 • Maja238
  ****

  Ještě nikdy mi nebyl policejní inspektor tak nesympatický jako zde. :D Nicméně, Jeremy Brett je opět bezkonkurenční. :)(8.4.2012)

 • Nut
  ****

  Na anglickém venkově bych teda nechtěla žít ani před sto lety ani dnes. Nestojí Vila Vistárie náhodou v Midsomeru?(27.9.2010)

 • Amaranta
  ****

  Zrcadlový díl!(17.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace