poster

Neuvěřitelná láska (festivalový název)

 • Indie

  Kambakkht Ishq

Akční / Komedie / Romantický

Indie, 2009, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ***

  Akshay Kumar sice vypadal a choval se jako primitiv, ale občas jako zábavný primitiv, Kareena Kapoor nedokáže oslnit krásou jako to umí třeba Aishwarya Rai nebo Priyanka Chopra, ale do role protivné harpie na zabití sedla tak dokonale, že uvěřit jí závěrečnou proměnu bylo nemožné. Největší úspěch, největší salvy smíchu a dokonce potlesk v sále si tak vysloužil Sylvester Stallone ve svých dvou geniálních miniaturních výstupech, zejména pak za ten druhý balancující na hranici sebeparodie. Jinak to je typický rozmáchle pozlátkový Bollywood se vším všudy. Prostoduchý naivní humor, spousta písniček a tanečků, všechno dokonale vypulírované, blyštivé a samá cetka, vymydlení a jakoby z lifestylových časopisů vysypaní herci, přehrávající tak, že balancují téměř na hranici klasické sennettovské grotesky. Zkrátka jako by Malý televizní kabaret s Dvořákem a Molavcovou natočil Michael Bay v produkci Elle a Cosmopolitanu. Což znamená, že buď přijmete tradice a budete se bavit nebo ne a pak budete s kritickým okem rozšířeným neskutečně trpět. Volba je na vás.(21.10.2010)

 • Mišpule
  *

  Akshay usiluje o titul nejhoršího herce roku. Kareena s Amritou soutěží o nejafetovanější blbaňu roku. Film není akční, komedie už vůbec ne, protože trapným vtipům se opravdu zasmát nemůžete. Hudba a choreografie taky za moc nestojí. Ale pokud se i tak rozhodnete na tento film podívat, tak doporučuju buď hodně aspirinů nebo alkoholu, protože jinak se přežít nedá.(4.7.2009)

 • marrjaana
  ****

  Zamilovala jsem se na první pohled! Ten film je naprosto kouzelnej! Dokonalá taškařice od začátku do konce. Humor místama až parodický a odkazující na všechno možné, dokonce i na Vodní Svět. A Kareena v tomhle filmu jen září( ke konci sem na ni byla sice trochu naštvaná, ale nakonec si to u mně pochopitelně vyžehlila). A to vše korunované Rambem! Samozřejmě pokud čekáte nějaký zvrat, který by jste od začátku nečekali tak se nedočkáte, je to celkem předvídatelný film. I když... Rocky opravdu překvapil! Prostě dokonalá komedie. Kéž by bylo víc takových. Opravdu nechápu to hodnocení...(1.9.2014)

 • Aljak
  ***

  Typická romantická komédia s obvyklým vývojom a hlavne so značne predvídateľným dejom, čo bolo dosť na škodu veci. Pretože námet bol naozaj výborný - len škoda, že asi tak prvá polovica toho sa vyvíjala v takej mierne trápnej infantilnej atmosfére, keď sa hlavní hrdinovia navzájom urážali a obviňovali (často až úplne nemiestne). Potom sa to konečne začalo aj obracať k lepšiemu a v jednej chvíli to dokonca mierilo ku dráme. Koniec bohužiaľ neprekvapil - bol presne taký ako sa dalo tušiť už s poriadnym predstihom. Celkovo to však nebolo vôbec zlé, aj keď potenciál bol určite ešte vyšší. Celkom zaujímave bolo aj to zakomponovanie hollywoodskych hviezd priamo do deju. Kareena Kapoor bola znovu neodolateľná (ako už býva dobrým zvykom), ale k Akshay Kumarovi som stále nenašiel žiadnu sympatiu (ani teraz, ani vo filme Bewafaa, kde sa tiež objavil v jednej z hlavných úloh po boku Kareeny).(26.8.2013)

 • vojta1
  **

  Tento film posouvá hranice. Hranice množství neúnosných klišé na jeden film. To, čím mi plní zuby západní romantické komedie, je zde k nalezení v míře nehraničící s dobrým vkusem, ale s vkusem totálně zvráceným… Nejpalčivější je schematická proměna vztahu dvou hlavních hrdinů, kdy se, světe div se, z nenávisti stane láska. Ta totiž vyklíčí, aniž by byla jakkoliv zdůvodněná. Sexy modelka studující medicínu obrátí, když sympatický svalovec získá cenu za nejlepšího kaskadéra roku (asi jí začal imponovat slávou, takže láska se dívce vloudí do srdce potom, co se její protějšek stane populárním). V opačném směru jsme oloupeni o motivaci hlavního hrdiny. Ten po sázce, že dívku svede, propadne jejímu kouzlu… Bollywoodská kinematografie byla vždy eklektická vzhledem k Hollywoodu, ale je pravda, že má svoje originální prvky. Postavy protančí a prozpívají mnoho filmového času. Dojde na komedii, na drama, na akční film i na muzikál. Pro Indický prostor již od nejstarších divadelních příruček tak charakteristická postava vidúšaky (šaška) je ve filmu k nalezení. Samozřejmě humor je něco, o čem se této postavě ani nesnilo, za to trapností hýří na potkání. Zajímal by mě honorář D. Richards s S. Stallona, kteří oba měli podivné role v tomto filmu. Nemůžeme po hercích chtít, aby poznali, který scénář je kvalitní a který ne, ale máme snad právo žádat, aby poznali, který scénář je zoufale nepovedený. Obávám se však, že tolikaciferné číslo jim oběma ucpalo oční nerv natolik, aby si scénář nemohli pořádně přečíst. A na závěr příklad jednoho vtipu, který svou kvalitou poukazuje na shlédnutelnost celého snímku. Nevěsta na svatbě je zničená z toho, že se jí svatebčané porvali. Sedíc na zemi opřená o stůl popíjí nešťastně z lahve. Ve všeobecném chaosu před ní někdo skočí a jeho zadní vylučovací otvor se nachází přesně u její hlavy. A pak to přijde. Prdne si a odběhne dál...(23.9.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace