Pastýřská pohádka (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 46 min

• kocik1

Jen mi pořád nejde do palice, kde bral král donekonečna ta stáda zajíců, když se služebníkům vždycky nakonec rozprchla? Já teda nevím, jaké mají s ušáky zkušenosti ostatní diváci, ale to nejsou psi, aby se zase dobrovolně vrátili do boudičky. Co louka schvátí, to už nenavrátí....(25.2.2017)

Když jsem se na tu pohádku dívala poprvé, tak jsem se u toho tak strašně nasmála až mě z toho bolelo břicho. ale dle mého názoru, to člověka pak nemůže bavit víckrát.Ale i tak musím říci že naprosto vtipná pohádka a dobře promyšlená. konečně taky jednou taková, kde se princ s princeznou do sebe nezamilují a nevezmou se, což je pro mě klasická nudná záležitost.(22.3.2017)

Vzhledem k ne vždy veselým a podařeným pohádkám režisérky Simonové se tady jedná jednoznačně o opravdu povedenou a konečně radostnou a pohodovou pohádku zasazenou do levných kulis. Tím se z ní stala naprosto klasická televizní pohádka osmdesátých let, jakých se natočily mraky. Ovšem se Stropnickým v roli kladného ňoumy a Kemra jako částečně záporáckého či aspoň podivného krále mnoho pohádek nevzniklo. Navíc i když hláškami se tady docela šetří, sem tam Stropnický, ale hlavně Kemp zaperlí. Příjemné pro dospělé i děti.(31.1.2016)

"Co to tady vyvádíš ??" - "Chytám lelky, princezno !! Ale uletěli !! Vyplašila jsi je.." ;)(9.5.2015)

Dva polosirotci jsou líní jak vandrák v červenci, jenže na rozdíl od toho vandráka, to mají jako celoroční vlastnost. Starý otec se je dlouho snaží vyšťouchat z pohodlného místečka na peci (chápu, taky bych si tam hned vlezla a rochnila si v teploučku). Nakonec se mu to povede a nejdřív Vojta a po něm i Ondřej musejí čelit nejen životu s jeho běžnými starostmi, ale obzvláště poťouchlému králi a princezně. Jen ti zajíci, to jsou opravdu strašidelní mutanti. Moji králíčci při pohledu na příbuzné zajícovce valili kulatá očka a zrakům nevěřili a přiznávám, že i já, přes obvyklou tolerancí vůči kulisám a loutkám místo zvířátek, na vyjádření pocitu z těchto zajíčků mám jen tři písmena - FUJ.(19.9.2015)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1974 v režii Ladislava Rybišara i rozhlasová pohádka „Čarovná píšťalka". (Miggi90)