Pastýřská pohádka (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 46 min

Vzhledem k ne vždy veselým a podařeným pohádkám režisérky Simonové se tady jedná jednoznačně o opravdu povedenou a konečně radostnou a pohodovou pohádku zasazenou do levných kulis. Tím se z ní stala naprosto klasická televizní pohádka osmdesátých let, jakých se natočily mraky. Ovšem se Stropnickým v roli kladného ňoumy a Kemra jako částečně záporáckého či aspoň podivného krále mnoho pohádek nevzniklo. Navíc i když hláškami se tady docela šetří, sem tam Stropnický, ale hlavně Kemp zaperlí. Příjemné pro dospělé i děti.(31.1.2016)

Když jsem se na tu pohádku dívala poprvé, tak jsem se u toho tak strašně nasmála až mě z toho bolelo břicho. ale dle mého názoru, to člověka pak nemůže bavit víckrát.Ale i tak musím říci že naprosto vtipná pohádka a dobře promyšlená. konečně taky jednou taková, kde se princ s princeznou do sebe nezamilují a nevezmou se, což je pro mě klasická nudná záležitost.(22.3.2017)

• Amper01

Veselé království je fajn. I hlídání zajíců je vtipné. Co mi ale na této pohadce vadí je, že je silně demoralizační. Největší lenoši jsou konečně vykopnuti z domu. Ten první je navíc sprosťák, takže i když se mu blahobyt skoro vnucuje, tak to nerozezná a zkončí ve vězení. Brácha lenoch má už srdce lepší, takže vnucující se blahobyt prostě přijme - a bráchu z vězení k tomu. Domů se tedy vrátí parádně bohatí a to prosím zcela bez práce! Takže stručně řečeno: líný můžeš být, jen štěstí musíš mít. Ach jo...(8.5.2018)

"Co to tady vyvádíš ??" - "Chytám lelky, princezno !! Ale uletěli !! Vyplašila jsi je.." ;)(9.5.2015)

Dva polosirotci jsou líní jak vandrák v červenci, jenže na rozdíl od toho vandráka, to mají jako celoroční vlastnost. Starý otec se je dlouho snaží vyšťouchat z pohodlného místečka na peci (chápu, taky bych si tam hned vlezla a rochnila si v teploučku). Nakonec se mu to povede a nejdřív Vojta a po něm i Ondřej musejí čelit nejen životu s jeho běžnými starostmi, ale obzvláště poťouchlému králi a princezně. Jen ti zajíci, to jsou opravdu strašidelní mutanti. Moji králíčci při pohledu na příbuzné zajícovce valili kulatá očka a zrakům nevěřili a přiznávám, že i já, přes obvyklou tolerancí vůči kulisám a loutkám místo zvířátek, na vyjádření pocitu z těchto zajíčků mám jen tři písmena - FUJ.(19.9.2015)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1974 v režii Ladislava Rybišara i rozhlasová pohádka „Čarovná píšťalka". (Miggi90)